Využijte posledních krásných dní k procházkám přírodou a přineste si z ní kousek domů! Nebude trvat dlouho a poslední podzimní květy rozmáčí déšť nebo přikryje jinovatka.

Stačí mít oči otevřené, popustit uzdu fantazii a můžete si vytvořit krásné květinové aranžmá třeba z rostlin, o kterých v létě trochu pohrdavě mluvíme jako o plevelu.
Stále ještě kvete žlutý vratič, elegantní kerblík nebo kontryhel. Ale nemusíme mít oči jen u země, protože i keře a stromy nám nabízejí nepřeberné množství tvarů listů a plodů.

V jednoduché váze se nádherně vyjímají geometricky strohé větvičky trnky s ojíněle modrými plody.
Podzimní klasikou jsou červené plody jeřabin nebo hlohu.
A co vřes? V básni se sice mluví o vůkol rudém vřesu, ale ten jsem ještě nikdy neviděla.
Asi jsem nepotkala tu správnou křišťálovou studánku. Vřes si můžete natrhat v lese, ale dá se běžně koupit v každém květinářství. Od bílého, přes růžový až po fialový.

Některá z vás byla možná v létě pilná a nějaké květiny si usušila. I z nich se dá udělat krásně barevné aranžmá, které vám zpříjemní byt v době, kdy je živých květin poskrovnu.

A když vám nezbude čas, abyste vyrazily do přírody, rozhlédněte se po své zahrádce. Možná vám tam kvetou půvabné sytě oranžové „lampionky“, které se dají kouzelně kombinovat třeba s jiřinkami a chryzantémami.

Nemáte ani zahrádku, ani balkon, ani truhlíky za okny? Tak vám nezbývá než doufat, že vám někdo takovou květinu daruje pro radost.
A já vám to moc přeji.

Reklama