Léto je v našich zeměpisných končinách přece jenom trochu krátké a marná sláva, rána už nejsou, co bývala, ani večery nejsou tak vlahé jako před nedávnem, už se musíme trochu přiobléci. A k tomu je přímo ideální úplet.

Ale nebojte, ještě vás nebudu strašit tlustými svetry. Napadlo mě, že bych se s vámi mohla podělit o ukázky jemných, skoro až étericky působících úpletů z dílny módní návrhářky Jiřiny Tauchmanové.

Možná nebude těžké uhádnout, že se při své tvorbě nechala inspirovat vzpomínkou na obsah babiččiny truhly.

„Přemýšlet o tradici pletené módy je asi zbytečné. Každá z nás bez rozdílu věku má v šatníku kousek, který někdo milovaný stvořil nebo jsme jej v potu tváře tvořily samy, ve kterém jsme něco mimořádného prožily, který pro nás něco znamená nebo na něj s láskou vzpomínáme. Právě tyto kousky nabývají čas od času na aktuálnosti, stávají se nezbytnou součástí šatníku či inspirací pro návrháře,“ vysvětluje svou inspiraci Jiřina Tauchmanová.

Kolekcí pletené módy vyjadřuje úctu k rukodělné práci, touhu po romantice, a to vše ztvárňuje do věčného materiálu – bavlněné příze v přirozených barvách léta.   

svetřík s lodičkovým výstřihem

svetřík doplněný krátkými legínami

Tunika

pletené šaty

pletený komplet

pletené modely

Bolerko se sukní

Ať už jsou to módní trendy, nebo nostalgické vzpomínky, co nás vede sáhnout po pleteném modelu, určitě neuděláme chybu. Šaty, vestičky i dlouhé vesty, tílka, svetříky v pastelových barvách, nápadité vzory, to vše charakterizuje romantickou kolekci, která osvěží letní šatník i vzhled ulice.

A protože jde o ruční práci, o složité vzory není nouze – plastické vzory střídají úplně hladké modely. A střih? Klasika je v ručním provedení půvabná, na své si však přijdou i milovnice atypických tvarů.

Foto: Vašek Širc
Zdroj: Tisková zpráva

lupa

Reklama