„Navrhuji stylové téma: Pohlavní pokrývky!“ pronesla jsem jen tak z legrace na poradě, ale když jsem viděla, jak se naše externí kolegyně Zuzana „Anai“ Hainallová baví, řekla jsem si, že to tak nechám.

čepice

Vždyť co jiného je pohlavní pokrývka než pokrývka hlavy? V tom je čeština prostě úžasná. Ale nejsme v jazykovém koutku, ale v rubrice Styl, takže budeme probírat čepice, klobouky, kšiltovky, bekovky, barety a všelijaké hučky, které si dáváme na hlavu, aby nám nebyla zima, ale také aby nám to slušelo. Jestlipak je nosíte?

 Já se přiznám, že na pohlavních pokrývkách ujíždím. Byly doby, kdy jsem je nosila i v létě. Dnes se má obliba „smrskla“ jen na chladné měsíce, ale to bez nich nedám ani ránu. Nesnáším, když mi fučí na hlavu nebo do uší.

čepice

Škoda, že pravé kloboukové časy jsou už dávno pryč. Jak já bych se vyřádila třeba v secesi! To byl zlatý věk klobouků. Dámy tenkrát bez klobouku nevyšly na ulici. Byl by to stejný prohřešek, jako by se producírovaly nahé uprostřed kasáren. Tak to ne, secese je moc prudérní.

Zato dvacátá léta, éra huček. To by bylo něco pro mě.

čepice

Když baba narazila hlavu do hučky... nebo hučku na hlavu? To je jedno, podstatné je to slovo „narazila“. Mohla být šeredná jak noc, ale protože jí čouhala jen špička nosu, rudá pusa a brada, vypadala záhadně a sexy. A když se navíc zahalila do obrovského kožešinového límce a cupkala si to drobnými krůčky kolem hloučku mužů, musely jim úžasem vypadnout doutníky z pusy. 

čepice

No jen si vybavte okouzlující entrée Marilyn Monroe ve filmu „Někdo to rád horké“.

Už se asi nikdy nevrátí nostalgické, šikmo posazené „florenťáky“, co známe z filmů pro pamětníky, kdy dámy přes síťované závoje okouzlovaly muže svými vlahými pohledy .čepice

Jaká si snaha o renesanci klobouků je vidět už jen za závodišti při Velké pardubické a na módních přehlídkách.

Do praktického současného světa klobouky už nějak nepatří, ale naštěstí nám zbyly alespoň čepice, kšiltovky, baretky a jiné „pohlavní pokrývky“, které nám také sluší, a ještě k tomu zahřejí.

Pojďme jim věnovat dnešní téma.

Jak jste na tom s čepicemi a klobouky vy, milé ženy-in? Nosíte je? Sluší vám? Na jakém typu ujíždíte? Nosíte pletené čepice, kšiltovky barety, nebo něco jiného? Jakou oblíbenou čepici nosíte právě v těchto dnech? V jaké kloboukové době byste se chtěla na chvilku ocitnout? Napsat můžou i odpůrkyně čepic a klobouků. Proč pokrývky hlavy tak nesnášíte? Jste schopná i v největších mrazech vyjít prostovlasá?

Napište nám, pošlete třeba své foto v čepici nebo klobouku.

Na vaše příspěvky se už teď moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama