Nic naplat, není teplejších bund než péřových. To vám jistě dosvědčí i ti největší zmrzlíci. Pokud jste si ještě nepořídily nový kabát nebo bundu na letošní podzim/zimu, pospěšte si. V kurzu jsou jak prošívané bundy,  ale také péřové bundy a kabáty.

Z barev můžete zvolit jak klasickou černou a krémovou, tak zlatou nebo karamelově hnědou. Peří vám zajistí výborný tepelný komfort, a ani v mrazivých dnech strávených na horách vám nebude zima. Na rozdíl od funkčních goretexových a softshellových bund jsou módní a můžete v nich vyrazit i do města.

Péřové bundy a kabáty nejen dobře hřejí, ale jsou lehoučké a poměrně snadno se udržují.

Při nízkých teplotách se dají prát v pračce, ale při jejich sušení musíte být trpělivé. Nesmíte je sušit zprudka třeba u kamen, nebo na topení, aby se peří, které je živočišného původu, moc nepřesušilo a nepolámalo. Když je mokré, shlukuje se do „chuchvalců“, které musíme v průběhu sušení rozdělovat a načechrávat, aby se pravidelně rozložilo po celém povrchu.

Další nevýhodou peří je jejich občasné „prolézání“ skrz tkaninu, ale tento nešvar se stává pouze u lacinějších výrobků. Kvalitní péřovka by měla svou náplň držet spolehlivě uvnitř.

Foto: Takko, Charles Vogele a Pietro Filipi, s. Oliver

Čtěte také:

Reklama