Tak a teď, milé ženy-in, většinou zjistíte, že jste si celý život kupovala nepadnoucí podprsenky. Přečtěte si příspěvek od čtenářky s nickem mi-ki a snad budete mít konečně jasno. Mi-ki, děkujeme za rady.

Milá redakce, to jste mi neměli dělat. Podprsenky poslední dobou řeším nějak často apokaždé se u toho musím naštvat.

Ale začnu pěkně od začátku. Ještě nedávno jsem nosila špatné číslo podprsenky - jako drtivá většina žen v naší republice. Bylo mi řečeno, žejsem hubená, takže 75B je rozhodně moje číslo. Zvláštní že zrovna tato velikost je u nás tak rozšířená a variabilní - kolik žen různých velikostí a tvarů prsou ji nosí. Ony tomu možná věří, já jsem vždycky tušila, že něco bude špatně a nechtěla jsem věřit. Jenže jsem neměla prostředky ani vědomosti k tomu, abych svoje podezření nějak potvrdila.

Až do té doby, než jsem potkala jednu milou slečnu, která mi "otevřela oči" a poradila mi, jak na výběr správné velikosti. Vysvětlila mi, že číslo podprsenky nemluví o mém obvodu pod prsy (jak jsem si do té doby myslela), nýbrž o reálném obvodu podprsenky, na který se dá roztáhnout. Abychom zjistili správné číslo podprsenky, musíme od svého obvodu pod prsy odečíst 5-10cm. To aby váha prsou spočívala na obvodu a v košíčcích a ne na ramenou.

Také jsem se dozvěděla, jak je to s košíčky. Že košíček velikosti C je úplně jinak velký na obvodu 65 a jinak na obvodu 80. Velikost košíčku se určuje jako poměr obvodu pod prsy a obvodu přes prsa. Pak to vlastně dává smysl - jedná se o relativní velikost prsou ženy vzhledem k její postavě. Milá slečna mi také vysvětlila, jak má vypadat správně padnoucí podprsenka a poslala mi instruktážní videa. Podprsenka má po celém svém obvodu pevně příléhat k tělu, kostice se nesmí odchlipovat a musí prso opisovat, nikoli jít přes něj nebo hodně pod ním, zapínání musi být zhruba v jedné rovině s kosticemi (nesmí být vytažené nahoru) a většinu váhy prsou musí nést obvod, takže se správně padnoucí podprsenkou rozhodně nejde "cvrnkat".

Pří předklonu či prudkých pohybech nesmí odnikud nic vypadávat a podprsenka by se neměla posouvat po těle. Prso by mělo být celé krásně uložené v košíčku a o tom, že máte podprsenku byste nejlépe neměly ani vědět.

Díky těmto poznatkům jsem se odvážila jít do specializovaného obchodu se spodním prádlem, kde mi s výběrem pomohly odbornice. Odnesla jsem si odtamtud poznatek, že nemám velikost 75B, nýbrž 60F (pod prsy mám obvod 65 a přes prsa 82cm) a také jsem byla o dvě nádherné a dokonale padnoucí kousky bohatší.

Svoje nové podprsenky miluju, protože jsou neuvěřitelně pohodlné, mnohem méně se teď hrbím a ačkoli jsou nevycpané a nemají puhs-up efekt, dělají mému poprsí nádherný plný tvar, ze kterého jsem unešená jak já, tak můj přítel. Pro případné zájemkyně posílám užitečné odkazy:

http://www.atlastravel.nazwa.pl/mariska/ - polské počítadlo, které vám poradí vaši přibližnou velikost. Vždy to chce ale doladit v obchodě, výsledek se může lišit hlavně ve velikosti košíčků.

http://www.sendit.com/size-charts.info?q=lingerie-chart3 - velikostní tabulky, které jsou poměrně přesné.

http://conasebe.blogspot.com/2010/06/podprsenky.html - hezký článek, který jsem našla na internetu, obsahuje pár hezkých postřehů a obrázků.

Posílám obrázek porovnání správného a špatného čísla podprsenky.

podprsenky

Druhý obrázek je porovnání toho, jak vypadá podprsenka 90E a 65E.

podprdy

Doufám, že můj příspěvek pomůže alespoň někomu. O iluze jsem dávno přišla a jsem připravená na to, že spousta z vás prostě nebude věřit tomu, že zrovna ona může mít velikost 65F, když doteď nosila 70C, protože F jsou přece ty koše enormních velikostí. Ale bylo by pěkné, kdybych na ulicích potkávala méně žen v zoufale nepadnoucím spodním prádle. A neesteticky lezoucími a neladícími ramínky. Ale to už je zase jiný příběh.

Zdraví mi-ki.

Já věřím, že spousta žen vašich bohatých zkušeností a rad využije. Ale obávám se, že ne každá prodavačka je natolik fundovaná, aby dokázala poradit. Většinou jsou v obchodech spíš hezké tvářičky než ženy se zkušenostmi.

Nosila jste také špatně padnoucí podprsenku? Překvapily vás tyto informace? Zkusíte využít nových znalostí a vyzkoušíte si jiné číslo, než jste nosila? Dáte na rady prodavaček, nebo se budete dál řídit vlastní intuicí? Jak a kde nakupujete podprsenky? Napište nám

redakce@zena-in.cz

Reklama