Pojďte se inspirovat světovými přehlídkami a podívat se, jaké se nosí šperky. Tentokrát se zaměřím na náušnice. Nosí se výrazné, visací, s kameny a řetízky, které se můžou stát jedinou ozdobou vašeho outfitu.

Nosíte náušnice? Drobné a nenápadné, nebo máte odvahu na pořádné „lustráky“. Tento výraz jsem si nevymyslela, lustrové náušnice je „odborný“ termín, který se používá pro náušnice s přívěsky. Koneckonců, není daleko od pravdy, někdy takové malé lustříky připomínají.

naušnice

Komu sluší?

Většinou ženám s dlouhým, štíhlým krkem a krátkými nebo vyčesanými vlasy. Nejlépe totiž vyniknou na odhalené šíji. Doporučila bych je spíš ženám vysokým a sošným, které je lépe „vynesou“. Ale ani ženušky malé se jich nemusí zříkat, pokud zvolí menší druhy, které na nich nebudou působit příliš těžkopádně.

S čím je nosit?

Nejlépe jako solitér a raději bych je nekombinovala s jinou výraznou bižuterií v blízkosti obličeje. Tedy žádné objemné náhrdelníky a brože.

naušnice

K čemu je nosit?

To už je otázka vkusu a nálady. Ale protože působí hodně dekorativně, klidně bych neváhala využít drsného kontrastu a vzala si je třeba ke kožené bundě nebo „pánské“ košili s vyhrnutým límcem.

Dobře budou vypadat s rolákem nebo jednoduchými šaty.

Pozor na vzory.

Náušnice tohoto typu jsou výrazné dost, proto nejlépe vyniknou ve společnosti jednobarevných látek.

Foto:TamsinLondon

Reklama