Tahle bunda z impregnovaného plátna a kostkovanou flanelovou podšívkou je nejen skvělá do sychravého počasí, ale ten, kdo ji nosí, nabývá na vážnosti. Je to kus anglické tradice. Bez ní se neobejde obyčejný farmář, ale ani britská aristokracie včetně královny Alžběty.  V téhle bundě budete vždycky in, i když bude stará, ošoupaná a bude páchnout. Je vstupenkou do lepší společnosti.

Bunda Barbour

Co je na ní tak zvláštního?

BundaJe ušitá ze silného bavlněného plátna, které je ošetřeno vrstvou oleje nebo vosku, který odpuzuje vodu. Takže nejen že ne profoukne, ale ani v ní nepromoknete. Uvnitř má teplou podšívku z kostkovaného vlněného flanelu. Prostě je to bunda ideální do sychravého počasí. Nejen toho anglického, pochopitelně.

Je to bunda pro ty, kteří tráví hodně času venku bez ohledu na počasí. V přírodě ji určitě oceníte a ve městě si v ní ostudu neuděláte. Naopak.  Tahle bunda má styl stejně jako Burberry kabát nebo šátek Hermés a ve společnosti je ceněna víc než špatně ušitý oblek.

 

Bunda

Když byla moje dcera v Anglii, chtěla jsem, aby mi ji přivezla. Bláhově jsem si myslela, že ji tam prodávají v každém supermarketu. Ale chyba lávky, tahle bunda je pěkně mastná nejen na omak. Je to značka, která má tradici, a za tu se tvrdě platí. Samozřejmě že existují i levnější napodobeniny a repliky, ale i o ty je zřejmě zájem enormní, takže jsem měla smůlu.

 U nás se dá koupit podobná varianta v jezdeckých potřebách.  Je z hnědého povoskovaného plátna a také stojí pěkný balík. Navíc je sem nedováží ve velikostech S a musela by se objednat.

Budu se asi muset porozhlédnout v nějakém sekáči.

 

Foto: Barbour

Reklama