Novinky

Noc v oblacích? Navštivte Lomnický štít!

Plánujete cestu do Vysokých Tater a rádi byste si odvezli opravdu originální zážitek? Vydejte se na druhý nejvyšší vrchol těchto nejmenších velehor světa - Lomnický štít. Navštivte místo, kde se točil dnes již legendární film Anděl na horách, vychutnejte si neopakovatelné výhledy na okolní hřebeny a podhůří a prožijte noc v oblacích.

stit

Na Lomnický štít se dostanete z údolní stanice v Tatranské Lomnici, odkud vede čtyřmístná kabinková lanovka do mezistanice Start. Z té nasednete na novou moderní 15-místnou gondolu na Skalnaté pleso, které je zároveň přestupní stanicí k Lomnickému štítu. Na ten vás vyveze až unikátní visutá červená lanovka, která překonává převýšení 855 metrů. Jízda trvá 8,5 minuty. Lanovka je schopná přepravit za hodinu padesát osob a jedna kabinka pojme najednou patnáct lidí a řidiče. Na Lomnickém štítu můžete strávit jen padesát minut.

Vychutnejte si kávu v nadmořské výšce 2 634 metrů

Na Lomnickém štítu určitě navštivte zdejší kavárnu Dedo. Ke kávě či vašemu jinému oblíbenému nápoji vám tu naservírují i nezapomenutelné panoramatické výhledy a neobyčejnou atmosféru. Při západu slunce si můžete dát lahodnou večeři nebo pozorovat hvězdy.

dedo

Nejvýše položená botanická zahrada v Evropě

Lomnický štít nabízí kromě překrásných výhledů i různorodé druhy rostlin. Na samotném vrcholku bylo dosud zaznamenáno více než sto druhů lišejníků, čtyřicet mechorostů a jeden kapraďorost. Z kvetoucích rostlin zdobí vrchol 34 druhů.

lf

Noc na Lomnickém štítu

Prožijte s partnerem či přáteli noc v nejvýše položeném apartmánu ve střední Evropě. Těšit se můžete na vřelé přijetí, chutnou večeři či pozorování hvězd dalekohledem. Po východu slunce vás pak čeká snídaně na Skalnatém plesu. Noc na Lomnickém štítu vás vyjde na 549 euro za apartmán pro 1 až 4 osoby. V ceně jsou jízdenky z Tatranské lomnické na Lomnický štít a zpět, welcome drink, čtyřchodová večeře i snídaně.

aparto

Více informací naleznete na www.vt.sk.

   
08.07.2015 - Redakční novinky - autor: Kristina Vodičková

Komentáře:

 1. [3] bobani [*]

  tam bych se chtěla podívat

  superkarma: 0 08.07.2015, 16:01:20
 2. [2] Rikina [*]

  Na Skalnaté pleso jsem si došla pěšky. A chtěla jsem i vejš, ale ono se to nesmí, vyběhla na mě horská služba a div ne za ucho mě vraceli z kopce dolů. Prý jedině lanovkou, kam by to vedlo, kdyby se tam courali lidi jen tak zadarmo. Ovšem po zjištění, co stojí lanovka, jak dlouhá je na ni fronta a že se potom na vrcholu jenom otočím a hned musím zas zpátky, to mě znechutilo natolik, že jsem na Lomnickém štítu nebyla. Sml80 To ať si to slovenští přátelé nabouchají do trenek, v Alpách je fůra vyšších a pěknějších kopců, kde s tím takové obstrukce nedělají a turisty tam nezahánějí, naopak si jich považujou. Sml24

  superkarma: 0 08.07.2015, 11:24:41
 3. avatar
  [1] Hanula [*]

  Sml16už tomu dávno, co jsem tam byla - třeba ještě někdy....Sml80

  superkarma: 0 08.07.2015, 09:53:42

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme