Zdraví

Noc plná vášní s migrénou

Mám já to smůlu smůlovatou. Tedy, jak se to vezme.

 

Všechny do jedné, jak jsme tady na Žena-in, v práci dřepíme u počítače. Nemám pravdu? Rovněž i má maličkost buší do klávesnice a vkládá nekonečné řady písmenek do kolonek, masek a já nevím, jak se tomu všemu říká. Celkem nuda, ale hlavně že je práce. Jenže, a prásknu to tedy na sebe, já jsem lenoch. Cvičení mi přijde tak odporné, že cokoli, co se jen otře o toto slovo, zamítám. Ale na procházky chodím ráda, ovšem jak se ukázalo, je to málo.

 

Je to málo, protože to moje vysedávání v práci u PC, doma u televize a pletení mi zadělalo na pěkný problém se zády. Ano, byla jsem na rehabilitaci, ano, cvičila jsem měsíc nějaké cviky, ale jak rehabilitace skončila, pomalu se vytrácelo i mé odhodlání. Mírné zlepšení mne také mylně utvrdilo v tom, že je vlastně po problému. Nechala jsem se tedy zlákat před Silvestrem na bowling. Nic jsem nedbala na nedostatky, které tento „sport“ odhalil na mé kondičce – bowlingové koule jsem sotva uzvedla – jen ty nejlehčí, a pak když jsem je vyslala k cíli, úpěly mé superzkrácené ramenní svaly. Dali jsme s kamarády dvě kola, dvě hodiny hry.

 

Druhý den jsem se sotva plazila, do práce šla jak s bernardýnem mezi nohama. Odpoledne mne začínala pobolívat hlava, a pak večer to vypuklo, bylo to pěkně nepříjemné – tisíc permoníků v hlavě, zvracení, prášky proti bolesti moc nepomáhaly. Noc to byla příšerná, k ránu jsem trochu usnula. Do práce jsem zavolala, že je mi zle a že nepřijdu. Celý den jsem jen spala (přesněji ležela jak prkno v posteli), večer mne přítel trochu namasíroval, aby ulevil mým ztuhlým svalům.

 

Silvestr stál za houby, na alkohol jsem neměla vůbec chuť a na vlašský salát s vekou už vůbec ne. Toto pondělí jsem se dopotácela k doktorce, která mi jednoznačně naordinovala pohyb. Nejdřív rehabilitaci, pak zdravotní cvičení.

 

A proč to sem píšu? Především jako varování pro ty, které právě sedí schoulené u počítače, jejichž koníčky jsou také sedavé a jejichž jediným pohybem je přesun do práce a zpátky. Nepřála bych tu hrůzu totiž ani svému nepříteli, natož vám.

   
05.01.2006 - Zdraví - autor: Tereza

Komentáře:

  1. avatar
    [7] zrza [*]

    Susina, Eliza: podepisuju

    superkarma: 0 05.01.2006, 13:28:20
  2. avatar
    [6] Eliza [*]

    Taky lobuju pro břišní tance , není to žádné cvičení-mučení a začínáte všechny na stejné úrovni . Tudíž není zde důvod se obávat že na se na vás někdo bude šklebit že to neumíte. Perfektně to kompenzuje práci u počítače , včetně protažení zápěstí a předloktí. Opravdu to energii spíše dodá než ubere i když i tady občas bolí svaly . Navíc se můžete už po prvním semestru blýsknout originální taneční kreací.

    superkarma: 0 05.01.2006, 11:55:01
  3. avatar
    [4] Susina [*]

    jakékoli problémy se zádama mi odbouraly břišní tance...

    superkarma: 0 05.01.2006, 09:28:40
  4. avatar
    [3] kačinka [*]

    Jo jo, je to tak. Bez pohybu bych taky chcípla. Jezdím dost na kole, jednou týdně posilovna a občas běhání, trochu cvičím i doma. A záda drží, bowling i jiné aktivity bez problémů

    superkarma: 0 05.01.2006, 08:25:10
  5. [2] apina [*]

    Doporučuji spinning a cvičení na míčích. Ovšem raději pod dohledem zkušeného lektora. Mám také sedavé zaměstnání a bez pohybu bych asi umřela. Tak jak píše pisatelka to dopadá, když se člověk pohne jen jednou za čas! A to jen trošku - pak to odmarodí!!. Cvičení na míčích vám nádherně zformuje, zpevní a protáhne postavu a všechny svaly. Včera jsem měla na hodině míčů velmi korpulentní paní, byla poprvé. A taky trénované sportovce. Tahle paní se pořádně zapotila, ale víte co? A ni na chvilku to nevzdala!! Makala v tempu stejně jako trénovaní cyklisti, kteří ve finále zjistili jak mají zkrácené šlachy a ztuhlé svalstvo. Ptala jsem se jí po hodině jak se cítí a víte co mi na to řekla? no jako po prvním cvičení, ale těšim se na to příští! Vím, že ji dnes bude bolet celé tělo a věřím, že přijde zas a příště už to tolik bolet nebude a pak ...už vůbec...a pokud vydržíte budete najednou pružnější a okolí vám bude říkat jak vám to najednou sluší a jak jste zhubla.....a chlapi budou obdivovat vaše štíhlé a pevné stehna a pevný zadeček! A to sakra za to stojí ne?!! Tak se pohybu nebojte....držin vám palce

    superkarma: 0 05.01.2006, 08:20:23
  6. avatar
    [1] RenataP [*]

    Hanko, lituju tě a znám to přesně jak píšeš.

    Jen někdy není tak úplně zřejmé, jestli je to migréna nebo je to šílená bolest od krční páteře. Většinou se to tak nějak pokříží a výsledek je hrůza běs a člověk by byl někdy radši aby ho .....z milosti !!!!
    Pohyb fakt pomáhá, ale ty "ale"

    superkarma: 0 05.01.2006, 07:27:10

Profil uživatele




Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme