Mám já to smůlu smůlovatou. Tedy, jak se to vezme.

 

Všechny do jedné, jak jsme tady na Žena-in, v práci dřepíme u počítače. Nemám pravdu? Rovněž i má maličkost buší do klávesnice a vkládá nekonečné řady písmenek do kolonek, masek a já nevím, jak se tomu všemu říká. Celkem nuda, ale hlavně že je práce. Jenže, a prásknu to tedy na sebe, já jsem lenoch. Cvičení mi přijde tak odporné, že cokoli, co se jen otře o toto slovo, zamítám. Ale na procházky chodím ráda, ovšem jak se ukázalo, je to málo.

 

Je to málo, protože to moje vysedávání v práci u PC, doma u televize a pletení mi zadělalo na pěkný problém se zády. Ano, byla jsem na rehabilitaci, ano, cvičila jsem měsíc nějaké cviky, ale jak rehabilitace skončila, pomalu se vytrácelo i mé odhodlání. Mírné zlepšení mne také mylně utvrdilo v tom, že je vlastně po problému. Nechala jsem se tedy zlákat před Silvestrem na bowling. Nic jsem nedbala na nedostatky, které tento „sport“ odhalil na mé kondičce – bowlingové koule jsem sotva uzvedla – jen ty nejlehčí, a pak když jsem je vyslala k cíli, úpěly mé superzkrácené ramenní svaly. Dali jsme s kamarády dvě kola, dvě hodiny hry.

 

Druhý den jsem se sotva plazila, do práce šla jak s bernardýnem mezi nohama. Odpoledne mne začínala pobolívat hlava, a pak večer to vypuklo, bylo to pěkně nepříjemné – tisíc permoníků v hlavě, zvracení, prášky proti bolesti moc nepomáhaly. Noc to byla příšerná, k ránu jsem trochu usnula. Do práce jsem zavolala, že je mi zle a že nepřijdu. Celý den jsem jen spala (přesněji ležela jak prkno v posteli), večer mne přítel trochu namasíroval, aby ulevil mým ztuhlým svalům.

 

Silvestr stál za houby, na alkohol jsem neměla vůbec chuť a na vlašský salát s vekou už vůbec ne. Toto pondělí jsem se dopotácela k doktorce, která mi jednoznačně naordinovala pohyb. Nejdřív rehabilitaci, pak zdravotní cvičení.

 

A proč to sem píšu? Především jako varování pro ty, které právě sedí schoulené u počítače, jejichž koníčky jsou také sedavé a jejichž jediným pohybem je přesun do práce a zpátky. Nepřála bych tu hrůzu totiž ani svému nepříteli, natož vám.

Reklama