Hubnutí s odborníkem přineslo své ovoce. Nikole pomohlo shodit kila navíc a naučilo ji disciplíně a zdravému stravování. Ale aby byla úplně spokojená, chce pokračovat a dostat se na vysněných 55 kg. Tentokrát už sama.

Dnes jsme s Nikolou ukončily pravidelné týdenní konzultace s výživovou poradkyní Monikou Bartomějovou v NaturHouse a tímto článkem i seriál o jejím hubnutí.

Dovolte, abych zrekapitulovala celý průběh hubnutí.

K čemu jsme došly?

Nikole se podařilo zhubnout šest kilo. Z váhy 65 kilo se dostala na krásných 59 kg, což je z pohledu nutriční poradkyně vynikající výsledek. Nikola by se ale ráda dostala na vysněných 55 kg, což je váha, kterou měla ještě před dvěma lety.  

Dohodly se, že už bude pokračovat sama. Dál se bude stravovat v duchu zdravého životního stylu, který se naučila v NaturHouse, a jednou za měsíc přijde na konzultaci.

nikola

Monika ji „naposledy“ zvážila, změřila a byla překvapena, že od poslední návštěvy došlo opět k výraznému poklesu váhy, tuků i zadržované vody. Před týdnem hubnutí přibrzdila antibiotika, která v těle zadržela vodu a oslabený organismus nemocí nebylo dobré zatěžovat dietou.

Teď už je zase fit, přidala více pohybu a výsledky se opět dostavily. V září začne zase pravidelně trénovat, takže těch posledních pár kil snad půjde dolů rychle.

Monika jí poradila, jak se stravovat v případě vyšší pohybové zátěže, aby váha neklesala příliš rychle, což není žádoucí.

Co Nikole hubnutí pod dohledem odborníka dalo? Měla to vůbec zapotřebí a podařilo by se jí zhubnout i bez pomoci?

Teď už vím a za Nikolu mohu říct, že dobrý pocit ze sebe sama je důležitější než názory druhých.

Těch šest kilogramů, které se jí podařilo shodit, zvedlo její sebevědomí a radost ze sebe samé. A to je určitě pozitivní změna.

O disciplíně a kázni ani nemluvě, obojí se v životě hodí.

Naučila se přemýšlet o tom, co, kolik a kdy jíst. Špatné „diety“ vedou člověka do začarovaného kruhu a k jojo efektu, který další  pokusy o hubnutí hatí.

V Monice, která nad ní držela „ochranou“ ruku i pomyslný bič, našla autoritu, která nejen že držela na uzdě její případné hříšky, ale uměla i povzbudit v případě „nezdaru“.

Věřím, že dál zůstane věrná novému stravovacímu stylu, protože si uvědomila, že hubnutí není tak jednoduché, jak se zdá.

Takže hubnutí pod odborným dohledem bychom určitě doporučily

první měřění

Foto z prvního měření

nikola dnes

Foto z posledního měření

Přečtěte si první díl a porovnejte

Reklama