Člověk se dozvídá stále nové věci. Třeba to, že s vaší váhou může „zacloumat“ i obyčejné nachlazení, stres, nebo menstruace. To vše může ovlivnit a zkomplikovat vaše snahy zhubnout.

niky

Po čtrnácti dnech jsem zase dělala Nikole doprovod, abych se dozvěděla, co je nového a jak postupuje s hubnutím. Po zvážení a změření se zjistilo, že jedno kilo je zase zpět. Jak je to možné, když poctivě dodržuje vše, jak má? Ale aby to nevyznělo tak pesimisticky, tuky stále klesají a nežádoucí kilo je v zadržené vodě.

„Změnilo se něco ve stravovacím režimu za uplynulý týden?“ snaží se výživová poradkyně vypátrat příčiny opětovného vzrůstu hmotnosti.
„Byla jsem nachlazená, a abych se přiznala, měla jsem co dělat, abych do sebe vpravila, co mám,“ vzpomněla si Nikola, která tomu možná nepřikládala žádnou váhu. Ani pitný režim nebyl takový, jaký by měl být, a proto si tělo dělá zásoby vody na horší časy a ukládá ji.

V objemu tuků je Nikola už v „normě“, takže by už teoreticky nemusela dál hubnout, ale stále je na ní vidět, že ještě není úplně spokojená a chtěla by pokračovat. Zadržování vody bude asi největší problém, který se projevuje na její postavě. Chce to přidat pohyb, aby se rozproudil lymfatický systém a tělo nevypadalo neforemně.

Lidský organismus je zkrátka složitý mechanismus a někdy prostě zastávkuje, přemýšlím, na co se ještě zeptat, abych tak trochu rozptýlila Nikolino zklamání. Už to mám!

„Je možné, že už si tělo zvyklo na pravidelný režim, menší přísun jídla, a hledá kličky, jak se nezbavit svých zásob?“
„Jednoznačně se to říct nedá, ale do jisté míry to může být jedna z možností, proč váha nechce klesat. Ale chce to trpělivost a vydržet.“

Co říci závěrem. Pozor na stres, nachlazení a hormonální změny.

Ve spolupráci s Naturhouse

Čtěte také:

Reklama