Zdraví

Nikola hubne pod dozorem odborníka

Nikole je 22 let a vždycky měla přirozeně štíhlou postavu. Možná to považovala za samozřejmost, která takhle zůstane navždy. Ale „něco se stalo“ a za poslední dva roky přibrala patnáct kilo, které se usadily hlavně od pasu dolů.

Mohlo za to několik faktorů najednou. Hormonální antikoncepce, špatné stravovací návyky, ukončení sportovní aktivity a možná i pocit, že když bude chtít, půjde „to“ samo.

Zpočátku dělala hrdinku a říkala, že jí to nevadí. Jenomže já jsem tušila, že se trápí. Viděla jsem to na ní, ale neměla jsem odvahu o tom mluvit první. Vím, že to bylo špatně, ale bála jsem se, že začne „blbnout“ a spadne do extrému, jako je anorexie nebo bulimie. Nakonec o své snaze zhubnout začala sama mluvit a já jsem pochopila, že nastal ten správný čas jí pomoci.

Naskytla se mi příležitost udělat reportáž o zdravém hubnutí. O hubnutí, které je pod dohledem odborníka a „naordinované“ každému přímo na míru. Zdravým životním stylem se (čistě laicky) zabývám celý život, proč tedy nespojit příjemné s užitečným. Něco nového se dozvím a pomůžu tak (nejen) Nikole. Nikola dokonce souhlasila s tím, že reportáž bude na pokračování a mohu ji vyfotografovat před a po hubnutí.

Objednaly jsme se na první konzultaci s výživovou poradkyní. Ta Nikolu nejprve podrobně vyzpovídala. Ptala se na rodinné dispozice, zdravotní problémy, stravovací návyky, pitný režim, pohybové aktivity, stres, antikoncepci, způsob nabírání na váze atd. Jedním z bodů byla i cílová váha, které by chtěla Nikola dosáhnout. Přitom si poradkyně vše pečlivě zapisovala.

Pak Nikolu zvážila a změřila na speciální váze, která ukázala poměr tělesných tkání.

nikola

Z bioimpedanční analýzy vyšlo najevo, že má svalovou hmotu vzhledem k výšce ideální, ale tělo zadržuje vodu a množství tuku se „šplhá“ lehce přes normu. Na základě výsledků ze vstupní konzultace a bioimpedanční analýzy, poradkyně sestavila dietu přímo pro potřeby Nikoly. Možná bych měla spíš než slovo dieta uvést zdravý a pestrý jídelníček.

nutriční poradkyně

Tento jídelníček vychází ze zásad středomořské stravy, je tedy lehký, pestrý a z běžně dostupných surovin. Je v něm uvedeno množství, frekvence a druh doporučených potravin a nápojů. Tím, že je doporučeno stravovat se přibližně každé 3 hodiny, člověk nehladoví. K jídelníčku získala Nikola několik exkluzivních produktů vyrobených na bázi výtažků z rostlin, které jí pomohou zatočit s přebytečnými kily.

Nikola bude každý týden chodit na „kontroly“, které trvají jen 15 minut, ale během nichž se podle výsledků bioimpedanční analýzy a aktuálního stavu jídelníček opět upraví a přizpůsobí individuálním potřebám na míru.

Není bez zajímavosti, že tento dietní režim ji nemusí omezovat ani v době, kdy je zaměstnaná a chodí s kolegy na oběd. Jen si musí dávat pozor, co si z jídelního lístku vybere. Vepřo knedlo zelo se šesti to samozřejmě nebude.

Nikola je sice teprve na začátku, ale už teď ví, jak dlouho jí bude trvat, než se jí podaří dostat na vytouženou váhu. Já věřím, že to zvládne, a držím jí moc palce. První týden bude mít za sebou, takže vám dám vědět, jak se cítí, co pro ni bylo nejtěžší, a jestli už na sobě pozoruje nějaké změny.

Ale nečekejte žádné zázraky, zdravé hubnutí má být přiměřené tak, aby byl zajištěn jeho trvalý efekt.

Ve spolupráci s NATURHOUSE.

   
25.05.2012 - Hubněte - autor: Dana Haklová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [36] cibulicka [*]

  Tak to mám kliku,to se mě netýká

  superkarma: 0 30.05.2012, 09:22:14
 2. [35] Trefa [*]

  Trefa:mam nemocnou stitnou zlazu,tak radeji se drzim s jidlem abych nepribrala.divam se na porady v televizi ,jste to co jite.to my staci.

  superkarma: 0 27.05.2012, 18:46:14
 3. [34] Reni [*]

  Sml80 Moc to nepodporuji, také jsem byla silnější. Upravila jsem jídelníček - více zeleniny a ovoce a jíst míň. Jím vše a častěji. Více pohybu. Mám zahrádku u baráku, jízda na kole a plavání. Kila šla dolů a udržuji váhu. Ne drastickými metodami. Sml23

  superkarma: 0 27.05.2012, 10:50:08
 4. avatar
  [33] Camuska [*]

  Pokud tělo Nikoly vyloženě zadržuje vodu a tuk se usazuje hlavně od pasu dolů, tak jí kromě lehké úpravy jídelníčku a rozumného pravidelného pohybu (nejlépe svižné chůze) pomůže na rozpohybování lymfy, odvodnění a celkovou detoxikaci i manuální lymfodrenáž.Sml16 Každopádně jí držím palce ať se daří!

  superkarma: 0 26.05.2012, 08:04:22
 5. avatar
  [32] Eva_CZ [*]

  Dano, mas i mou velkou podporu a souhlas. Ono uz mozna staci i to, ze ji nekdo kontroluje. Ze na to neni sama. Ja jsem se tenkrat ( vaha 68 kg ) prihlasila do STOBu. Zhubla jsem 10 kg/3 mesice, ale naucila jsem se ke vsemu zaklady aerobiku a ten jsem pak poctive drela u Olgy Sipkove, postava jak remen, ja spokojena, vsichni spokojeni. Sml54Sml67 Nemluve o tom, ze jsem se naucila hodne o jidle a ze mi to pak pomohlo si otevrit vlastni hubnouci studio. Jenze jsem odjela 3 kurzy a stehovala se sem. Ty kurzy jsem delala po vecerech jako vedlejsak a platily mi ten drahej aerobik u Olci. Sml30Sml30Sml30Sml30Sml30

  superkarma: 0 25.05.2012, 19:11:19
 6. avatar
  [31] kareta [*]

  v prvé řadě by měla vysadit tu HA, ak se jí změní metabolismus a zhubne.Sml80

  superkarma: 0 25.05.2012, 17:46:50

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] pajda [*]

  Já jsem kdysi jen tak ze zvědavosti zavolala na "poradenskou linku" pro sestavení jídelníčku u nezávislého poradce. Vyptávali se asi 1/2 hodiny. Vypadla z nich pak spousta keců, ale užitečného nic. Na konci mi paní povídá:"Pokud to budete dodržovat a zhubnete, zavolejte, máte pak poradnu zdarma." Syn v té době měl povinně přibírat, tak tam asi za půl hodiny zavolal taky. Ptali se ho na to samé, co mě a vypadl z nich - světe div se - úplně stejný jídelníček...takže čtyřicetiletá ženská, která přibírá kvůli stresu a antikoncepci a potřebuje cca 10 kilo zhubnout má jíst totéž co šestnáctiletý kluk, který kvůli genetické vadě nemůže přibrat a potřeboval by nabrat cca 9 kilo...fakt hustý. Naštěstí jen za telefonní poplatky - jinak by mě asi šlahlo.

  Co takhle udělat "srovnávací reportáž" - tex něco podobného?

  superkarma: 0 25.05.2012, 16:23:07
 2. [29] Alina [*]

  Také jsem chtěla hubnout s touto společností, při první návštěvě jsem dostala jídelníček a jejich výrobky za 1100 Kč na první týden, zhubla jsem sice necelá 2 kg, ale při této kontrole po týdnu jsem dostala předepsány další přípravky pro pomoc při hubnutí za dalších 800 Kč. Když jsem si je nechtěla koupit, nedostala jsem ani jídelníček na další týden. Takže hubnutí s touto společností skončilo a začala jsem sama svým jídelníčkem jen zeleninu a maso bez příloh, jogurty,celozrnný chléb a samozřejmě také pitný režim a zhubla jsem také i bez přípravků. Je faktem, že jsem chtěla zhubnout jen 5 kg a to se mi snad povede, zhubla jsem již 4 kg.  

  Takže držím palce ať se čtenářce hubnutí povede a nebude jí to stát hodně korunek. 

  superkarma: 0 25.05.2012, 16:16:42
 3. [28] kf [*]

  no, ja bych pro jistotu zasla za obvodakem a nechala si udelat testy na stitnou zlazu, preci jen, 15 kg je hodne velky prirustek...

  superkarma: 0 25.05.2012, 15:25:43
 4. avatar
  [27] Vetinari [*]

  secret — #2 : Když ono se hubne nejhůře právě těch posledních pár kg. Když má někdo přes 100 kg, tak ty první kila jdou dolů sama.

  superkarma: 0 25.05.2012, 15:18:27
 5. avatar
  [26] vladka006 [*]

  Dante Alighieri — #23 Tak tak. Jsem zhubla hodně rychle 6 kg. Ani ne do měsíce. Začala jsem poctivě každý den cvičit na trenažeru, rotopedu + občas sjedu Claudii Schiffer a za 10 dní jsem podle váhy nabrala 2 kg. Přitom ze mě sjede i oblečení, co jsem nosila, než jsem otěhotněla Sml16. Mám tu digitální, jak jsem přibrala kg, zhoršil se mi BMI i voda Sml30.

  To poradenství neodsuzuji (i když v hubnoucích centrech bych byla opatrná s pojmem odborník). Když by se tohle stalo "hubnoucímu amatérovi" bez poradenství, tak z toho může mít lehkou mrtvičku.

  superkarma: 0 25.05.2012, 13:32:58
 6. [25] Maria28 [*]

  Mně dcery koupily k narozkám dárkový poukaz na sestavení jídelníčku a konzultace s výživovou poradkyní. Za týden odlétám na dovču, to si nenechám zkazit, ale pak to rozjedu. Jsem zvědavá. Od ledna jsem přibrala 6 kilo a musím si pořizovat nový šatník. Nové nenošené věci jsem darovala dceři a jen závistivě koukám jak jí to sluší. Prý mi je vrátí, až zhubnu.

  superkarma: 0 25.05.2012, 13:19:41
 7. avatar
  [24] šája [*]

  Moje výživová poradkyně mi taky nic nevnucuje. Nabídla a to je vše. Každý týden ohodnotí jídelníček a jednou za měsíc je kontrola. Vidím to tak, že půjdu ještě jednou a dál už budu pokračovat sama

  superkarma: 0 25.05.2012, 10:47:15
 8. avatar
  [23] Dante Alighieri [*]

  vladka006 — #22 Takových poradců bude dost. Třeba ten Havlíček z TV, nakonec i Cajthamlová. Ti snad nic neprodávají. Sml54

  Body Jett je teda ještě vymakanější, když sleduje i kondici svalů. Sml22 No a mě hmotnost nezajímá vůbec, protože jak říkáš, je to planá informace. Občas se zvážím jen tak pro zajímavost, ale jinak chodím pravidelně na ten Inbody.

  1. na komentář reaguje vladka006 — #26
  superkarma: 0 25.05.2012, 10:14:45
 9. avatar
  [22] vladka006 [*]

  Dante Alighieri — #21 No vidíš, to jsem ani neslyšela, o těch nezávislích poradcích.

  Právě v tom Naturhouse byly hodnoty jiné než pak na Body Jett. Ten stojí také kolem 40 tis. Díky tomu jsem se dozvěděla, kde musím více posilovat svaly. Plus tedy ještě k tomu přístroji mě nechala trenérka provádět nějaké cviky a podle toho s jakou námahou je uděláš, odhadne v jakém stavu jsou různé svaly.

  Máš pravdu, ty osobní váhy hodně zkreslují. Jsou dobré fakt tak akorát na vážení hmotnosti. Ale samotná hmotnost neřekne, v jaké kondici jsi.

  1. na komentář reaguje Dante Alighieri — #23
  superkarma: 0 25.05.2012, 10:04:11
 10. avatar
  [21] Dante Alighieri [*]

  vladka006 — #12 Váha, kterou vidím na fotce, může stát kolem 1.000 Kč. Máme doma podobnou a měří mi nesprávně fitness postavu. Pořádný přístroj (např. Inbody R20) stojí 40.000 Kč. Já myslím, že pro instituci jako je Naturhouse, by mělo být samozřejmostí neměřit na váze zakoupené v potřebách pro domácnost. Sml80

  vladka006 — #15 Dá se sepsat jídelníček na míru i u nezávislých poradců, např. já

  mám tu možnost zde v ČB za 1.500 Kč.

  Dana Svobodová — #18 Shodit a udržovat. Sml22 S věkem jde váha nahoru, ať chceme nebo ne (asi jen pár šťastlivců je mezi námi), protože metabolismus se zpomaluje, tak ať máme "kam" tloustnout. 4kg tuku navíc můžu mít v těch 50 letech, ale teď ne. Sml54 Ještě jsem mohla napsat, že moje ségra je velikost XS a taky nemá hodnoty tuku ideální. Prostě je krátkozraké říct štíhlé osobě "ty se nemusíš držet, to nepotřebuješ" a od té osoby je zase krátkozraké se nechat názory okolí uchlácholit. Pak si soupne na Inbody a nestačí se divit - má tuk a nemá svaly. Každý potřebuje živiny ve správném poměru a ne že když mám 45kg, tak si klidně každý ráno dám perník a zapiju to limonádou, v poledne hambáč, k tomu jako dezert čokotyčinku atd. Sml80

  1. na komentář reaguje vladka006 — #22
  superkarma: 0 25.05.2012, 09:47:19
 11. avatar
  [20] vladka006 [*]

  Dana Svobodová — #19 To je pravda. Také mi ta paní poradkyně říkala, že nemusím si kupovat nic. Dokonce ta první konzultace je zdarma. Platí se až za další.

  Jenže, když jsem pak šla s lístečkem plným potravinových doplňků a potravin k "výdeji", tak mi bylo sděleno, že jídelníček a rady napsané na papíře dostanu až tehdy, když si koupím vše, co mám na tom lístečku napsané. Nechtěla jsem čaj na hubnutí. Piju bílý čaj a jsem s ním spokojená. Krásně k hubnutí napomáhá a osvěžuje. Odmítla jsem jejich čaj a přátelské jednání se zcela změnilo. Bylo mi rázně sděleno - buď všechno a nebo nic. Takže jsem poděkovala za ochotu, otočila se na podpatku a šla jsem.

  superkarma: 0 25.05.2012, 09:42:53
 12. [19] Dana Haklová [*]

  Hanula — #16 Myslím, že by to šlo i bez nich. Má jenom čaj, a přípravek na odvodnění. Kromě toho vám je nevnucují. Když je nebudete chtít, nemusíte.

  1. na komentář reaguje vladka006 — #20
  superkarma: 0 25.05.2012, 09:25:34
 13. [18] Dana Haklová [*]

  Dante Alighieri — #8 Děkuji za podporu. Také si myslím, že je lepší reagovat dřív, kdy to ještě jde ještě shodit, než když se to nechá "utéct"

  1. na komentář reaguje Dante Alighieri — #21
  superkarma: 0 25.05.2012, 09:21:34
 14. avatar
  [17] vladka006 [*]

  Hanula — #16 Dají se vybrat i levnější. Musíš hledat. Na netu i dost najdeš. No a na trávení a pročištění je dobrej jablečný ocet. Stačí lžíce do salátu Sml16

  superkarma: 0 25.05.2012, 09:20:42
 15. avatar
  [16] Hanula [*]

  Sml15právě - ty potravinové dopľňky mě štvou....

  1. na komentář reaguje vladka006 — #17
  2. na komentář reaguje Dana Svobodová — #19
  superkarma: 0 25.05.2012, 09:12:13
 16. avatar
  [15] vladka006 [*]

  step1 — #11 Ono to zadarmo moc není. Ten jídelníček zdarma dostaneš, až když si za nemalý peníz koupíš předepsané potraviny u nich v krámku + různé potravinové doplňky. Jinak totiž úbytek váhy negarantují a tudíž by ti ten jídelníček byl k ničemu Sml57.

  Jsem si pamatovala co asi tak zhruba mám jíst a zhubla jsem i bez jejich značek. Kámoška chodila asi půl roku a když si spočítala, kolik za to dala, tak se na to vybodla. Zkušenosti už měla, začala shánět obdobné produkty po hyper/super a hubne si vesele dále. Zase na druhou stranu jí to k něčemu bylo. Naučila se pravidelně jíst, dost pít a zjistila, že musí vynechat pečivo, přílohy a cukry všeobecně.

  1. na komentář reaguje Dante Alighieri — #21
  superkarma: 0 25.05.2012, 09:09:42
 17. avatar
  [14] vladka006 [*]

  vladka006 — #13 Než výživový poradci. Jsem to zkrátila na výrobce Sml52

  superkarma: 0 25.05.2012, 09:06:45
 18. avatar
  [13] vladka006 [*]

  Dante Alighieri — #10 Jsem zjistila, že některá fitka jsou daleko lépe vybavená a cvičitelky

  jsou lépe proškolené než výživoví poradci. Předepíší přímo druhy a

  značky u nás dostupných výrobků a k tomu různé alternativy + doplňky z

  lékárny. U toho Naturhouse mi vadilo jakou pálku za doplňky a potraviny

  si účtují. Navíc u nás shánějí stále brigádníky a požadavky na vzdělání nemají žádné. Bych řekla, že to jsou spíše proškolení prodavači než výrobci. Tak doufám, že v Praze je situace jiná a Nikole držím pěsti.

  1. na komentář reaguje vladka006 — #14
  superkarma: 0 25.05.2012, 09:06:03
 19. avatar
  [12] vladka006 [*]

  Dante Alighieri — #8 S tou vodou má problém hodně lidí. Jenže by mě zajímalo, jak v Naturhouse v Praze tu vodu měřejí. Já jsem byla u nás na severu a tam to měřili podle digitální váhy. Ty hodnoty byly mnohem vyšší, než když jsem se nechala pak měřit ve fitku na speciálním přístroji. Vyjela mi nejen hodnota vody, tuků, ale i svalů.

  1. na komentář reaguje Dante Alighieri — #21
  superkarma: 0 25.05.2012, 09:05:23
 20. [11] step1 [*]

  Audrey — #1 Proč si nevzít odborníka, když to je zadarmo.

  1. na komentář reaguje vladka006 — #15
  superkarma: 0 25.05.2012, 09:03:10
 21. avatar
  [10] Dante Alighieri [*]

  vladka006 — #9 Tak povídej Sml16 Mně se třeba nepozdává už jen to, jakou používají váhu - bez válečků pro ruce. Jak se neměří "přes" nohy i ruce, výsledky jsou zkreslené - vlastní zkušenost. Když se měří jen přes nohy nebo jen přes ruce, hodnoty jsou příliš chlácholivé. Sml57

  1. na komentář reaguje vladka006 — #13
  superkarma: 0 25.05.2012, 09:00:52
 22. avatar
  [9] vladka006 [*]

  A zrovna s Naturhouse mám velmi špatnou zkušenost.

  1. na komentář reaguje Dante Alighieri — #10
  superkarma: 0 25.05.2012, 08:51:58
 23. avatar
  [8] Dante Alighieri [*]

  secret — #2 No já nevim, četla jsi článek? Píše se tam, že hodnoty tuku se šplhají lehce nad normál, navíc holka zadržuje vodu. Já jsem ve stejný situaci s tím tukem, mám ve 26 letech 4 kg tuku navíc, přitom moje velikost je S až M. Je jednodušší zbavit se tuku a vody teď, než to kilo za kilem nechat šplhat až do padesáti a pak se potýkat s obezitou. A ono to šplhá téměř v každým případě, ať už plíživě nebo rychleji - já měla v 18 letech v pase 62 cm, dnes už mám o 10 víc. Za dalších 8 let by to zřejmě bylo o dalších 10, kdybych nevěděla co a jak. S výživovým poradcem by se podle mě měl poradit každý, protože my prostě nevíme, jak jíst a koluje mezi námi spousta mýtů. Kolik trápení by se ušetřilo. "Nežrat a sportovat" fakt není řešení. A v těchhle letech je příliš brzo na to mít "pár" kilo nadváhy.

  1. na komentář reaguje vladka006 — #12
  2. na komentář reaguje Dana Svobodová — #18
  superkarma: 1 25.05.2012, 08:48:40
 24. avatar
  [7] hubajda [*]

  Dana Svobodová — #6 tak tak

  superkarma: 0 25.05.2012, 08:30:19
 25. [6] Dana Haklová [*]

  secret — #2 Lepší poradce než špatné diety, které vedou akorát tak k jo jo efektu

  1. na komentář reaguje hubajda — #7
  superkarma: 1 25.05.2012, 08:19:22
 26. [5] Dana Haklová [*]

  Audrey — #1 Intezivní trénink street dance dvakrát týdně je docela slušný pohyb a na noc nejí

  superkarma: 0 25.05.2012, 08:17:35
 27. avatar
  [4] Jindriska8 [*]

  To nechápu,jak v 22 letech přibere 15 kg,to musela sedět pořád v cukrárně.Sml22

  superkarma: 0 25.05.2012, 08:11:15
 28. [3] lidicka [*]

  Na dietní jídelníček nepotřebuji výživovou poradkyni Sml52Sml52Sml52

  superkarma: 0 25.05.2012, 07:29:00
 29. [2] murat [*]

  to je fakt na smích. takováhle holčina určitě poradce nepotřebuje

  1. na komentář reaguje Dana Svobodová — #6
  2. na komentář reaguje Dante Alighieri — #8
  3. na komentář reaguje Vetinari — #27
  superkarma: 2 25.05.2012, 07:07:15
 30. avatar
  [1] Audrey [*]

  A ta holka na fotce, to je ona? Vždyť vypadá normálně, stačilo by se trošku hýbat a nejíst na noc,na to nepotřebuje odborníka, ne?

  1. na komentář reaguje Dana Svobodová — #5
  2. na komentář reaguje step1 — #11
  superkarma: 0 25.05.2012, 05:25:57

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme