Nike

Sportovní výzkumná laboratoř Nike provedla studii biometrie ňader, které prokázaly, že ňadra při pohybu opisují osmičky, rozsah se mění v závislosti na sportovní aktivitě a úrovni intenzity. Při aktivitách o nízké dynamice, jako je jóga, vzniká síla, která odpovídá jednonásobku hmotnosti těla. Ale při dynamičtějších aktivitách, jako jsou cviky na hbitost, skákání a dopady, může vznikat síla rovná trojnásobku až desetinásobku hmotnosti těla.

Sportovní topy a podprsenky nejsou jen módním doplňkem; musí zajistit správnou míru opory ve vertikálním i horizontálním směru a v okolí ňader při každém sportu či aktivitě.

V rámci kolekce podzim-zima 2010 Nike Women's Training nabízí řadu inovativních sportovních topů se třemi úrovněmi opory - vysokou, střední a nízkou. Podprsenky jsou vytvořené pro optimální oporu a pohodlí bez jakýchkoliv nepříjemných pocitů, ať už ji čeká na tréninku cokoli tréninku. Ženy nemají v prádelníku jen jednu podprsenku, tak proč by měly mít jen jednu sportovní v tašce na trénink?

TOPY PRO VYSOKOU MÍRU OPORY | SPORTOVNÍ TOP NIKE REBEL

Nike

Nový a inovativní sportovní top Nike Rebel poskytuje maximální oporu při aktivitách se silnými dopady jako je běh, basketbal, fotbal a dynamické tréninkové drily. Je navržen s cílem poskytnout výhody podprsenky s kosticemi v pohodlném topu bez kostic. Mezi inovace patří:

  • Výjimečná výstavba jediného kusu vzdušné tkané síťoviny se děma tvarovanými košíčky. Top drží ňadra na svém místě a zpevňuje je ze všech stran. Materiál skvěle drží tvar, který získal bez jediného švu a je velmi příjemný na dotek.
  • Vypracovaný design zad vychází z áčkového střihu, který zaručuje naprosté pohodlí a plný rozsah pohybu.
  • Nastavitelné zapínání na háčky i délka ramének pro dokonalé přizpůsobení svým mírám. Bezešvá konstrukce s lepenými lemy nedráždí pokožku.
  • Laserem vyřezávané průduchy pod ňadry a na zádech posilují prodyšnost v zónách, kde se ženy nejvíce potí.
  • Lepený stabilizační prvek v oblasti, kde je nezbytná maximální opora, drží košíčky na svém místě a omezuje napínání materiálu.

Top Nike Rival, sestra podprsenky Nike Rebel, má nastavitelnou vykrojenou zadní část. Oba topy jsou k dostání v několika nápaditých barvách pro osobní styl každé ženy.

TOPY PRO STŘEDNÍ MÍRU OPORY

Nike

Pro aktivity se středně výraznými dopady, jako je cyklistika, tanec a cardio lekce, Nike Women's Training vyvinul sportovní topy v řadách Nike Dedication, Nike PRO Combat a Nike Victory Mesh. Tyto topy mají vnitřní konstrukci poskytující mimořádné zpevnění při středně dynamických sportech. Všechny typy mají větrání přizpůsobené ženskému tělu a jsou vyrobeny z materiálu Nike Dri-FIT, který odvádí pot od těla. Ploché švy zabraňují podráždění pokožky a umístění švů a speciální lemy zaručují maximální pohodlí. Různé typy nabízejí různě řešená ramínka a nápadité barvy, potisk a grafiku.

TOPY PRO NÍZKOU MÍRU OPORY

Nike

Pohodlný design a dvouvrstvá konstrukce poskytují optimální úroveň zpevnění pro málo dynamické sporty jako je chůze, posilování s činkami a jóga. Řady Indy a Seamless jsou k dostání v krátkém i dlouhém provedení. Propracovaný elastický pásek v oblasti hrudníku a prodyšné štítky na rozdíl od běžných visaček a švů nedráždí pokožku. Topy z bavlněného materiálu Dri-FIT a síťoviny jsou oboustranné a získáš jimi tedy dva topy v jednom.

SPORTOVNÍ TOP JE VÍC NEŽ DOPLNĚK

NikeTrocha veselé barvy vykukující pod tílkem vypadá dobře, ale sportovní podprsenka je mnohem víc než barevný doplněk: je to kritická část vybavení, která má poskytovat oporu při každém sportu či aktivitě.

Správná volba sportovního topu chrání Cooperovy vazy, vazy, které drží ňadra nepovislá. Pokud sportovní podprsenka dostatečně ňadra nedrží, ženy si mohou poranit Cooperovy vazy, aniž by o tom věděly. A jakmile ztratí Cooperovy vazy pružnost, není cesty zpět.

Tým designérů Nike se zaměřil na zpevnění vertikální, horizontální a v okolí ňader prostřednictvím čtyř klíčových prvků:

  • Pásek kolem hrudníku je základem dobré opory a upevňuje podprsenku k tělu.
  • Košíčky obemykají a podepírají ňadra a zpevní je samostatně i společně.
  • Ramínka zaručují požadovaný zdvih vpředu a pružnou přizpůsobivost vzadu pro plný rozsah pohybu.
  • Boční oblasti podporují funkci košíčků a dovolují dokonalé přizpůsobení topu na tělo při nejrůznějších sportovních aktivitách.

Designérka ALMA ADROVIC, na pozici Senior Apparel Designer Global Women's Training, o sportovních podprsenkách:

„Řada žen má bohužel problém sehnat podprsenku, která by poskytovala oporu úměrnou velikosti ňader a zároveň odpovídající intenzitě a dynamičnosti sportu, který provozují. Ženy se také nejvíce potí na zádech a na hrudníku, a proto by měla být dobrý sportovní top vyroben z vysoce funkčního materiálu a měl by mít ve zmíněných zónách větrání přizpůsobené ženskému tělu.“
„Většina lidí si myslí, že jde jen o pohyb nahoru a dolů při dopadech, což je ale jen část pravdy. Pohyb ňadra ve skutečnosti opisuje osmičky, a proto ženy potřebují oporu ze všech stran.“
„Kromě rozdělení topů podle míry poskytnuté opory, na nízkou, střední a vysokou, jsme zlepšili materiál, odstranili nadbytečné části a přidali síťovinu, která zaručuje větrání v klíčových zónách pro ženy, u všech typů. Dále jsme přidali více nastavitelných pásků a zaměřili jsme se na sportovní střih zad, který ženy zbožňují. Výrazně jsme také zapracovali na preciznosti výroby, detailů a nabídkou pestrých barev, potisků a grafik, aby i topy poskytující vysokou míru opory vypadaly mladistvě a moderně.“

Reklama