NIKE, Inc., ve spolupráci se společností TomTom vyvinuly „Nike+ SportWatch GPS Powered by TomTom“. Běžecké hodinky svými jedinečnými funkcemi, krásnému designu a přímému napojení na www.nikeplus.com, největší běžeckou komunitu na světě s téměř čtyřmi miliony členů, přinášejí sportovcům zážitek z běhu s nejdynamičtějšími záznamy a nejsilnější motivační podporou.

Design hodinek Nike+ SportWatch GPS podporuje vrcholové výkony díky mimořádně přehlednému a snadno čitelnému uživatelskému rozhraní, se kterým uživatelé bezprostředně dostávají všechny nezbytné informace o svém běhu. Hodinky poskytují ještěosobnější podporu výkonu a motivaci prostřednictvím nastavitelných funkcí jako zvuková zpětná vazba, výzvy (challenge), připomínání tréninků a mnoho dalších.

Nike

Zážitek a záznamy za běhu

Design Nike+ SportWatch GPS je čistý, jednoduchý a intuitivní. Hodinky mají pouze tři tlačítka a dotykový displej pro navigaci. S novými běžeckými hodinkami Nike+ SportWatch GPS uživatel při běhu bezprostředně získává informace o své poloze, dosaženém čase, uběhnuté vzdálenosti, rychlosti a spálených kaloriích. Vše se zobrazuje na snadno čitelném displeji, jehož vzhled lze upravit. Při běhu dochází k synchronizaci dat GPS přijímače a senzoru Nike+ v botě, čímž je dosaženo přesného měření rychlosti a vzdálenosti.  

Za běhu hodinky poskytují tyto záznamy a funkce:

  • dotykový displej pro nastavení okruhů a aktivaci podsvícení
  • běžeckou historii s údaji z minulých běhů
  • osobní rekordy včetně rekordů importovaných z Nikeplus.com
  • funkci rychlého startu se senzorem Nike+ v botě
  • kompatibilitu s monitorem tepové frekvence

Mezi jedinečné motivační prvky, které Nike+ SportWatch GPS běžcům nabízejí, patří:

  • pochvaly a blahopřání při dosažení osobního rekordu
  • upomínka, která se objeví po 5 dnech, pokud nebyl zaznamenán žádný běh
  • slova uznání a podpory po ukončení každého běhu

Nike

Zážitek a záznamy po skončení běhu

Nike+ SportWatch GPS snadno připojíte k osobnímu počítači (Mac/PC) prostřednictvím USB konektoru, pak se okamžitě spustí rozhraní Nike+ Connect, které automaticky převede nahraná data na www.nikeplus.com

„Od uvedení Nikeplus.com v roce 2006 bylo nahráno více než 150 milionů běhů. Nikeplus.com je dnes srdcem běžeckého světa,“ informoval Olander.

Nikeplus.com poskytuje běžcům GPS mapování a údaje o uběhnutých kilometrech, rychlosti a převýšení z posledních běhů zajímavým a zábavným způsobem, který znají uživatelé oblíbené aplikace Nike+ GPS pro iPhone.

„Přesné informace o rychlosti, vzdálenosti a poloze během běhu a po běhu jsou pro běžce nezbytné, aby mohli lépe trénovat a sledovat svůj pokrok,“ dodal Vigreux.

Údaje o každém běhu se automaticky promítají v Nike+ Challenges, Nike+ Goals a Nike+ Coach, kterých se běžec v daném čase účastní.

Nike

Další přínosy Nikeplus.com

Sportovci, kteří chtějí ze svého běhu a pomocí Nike+ SportWatch GPS získat co nejvíce, budou mít přístup k rozsáhlému katalogu běžeckých tras na silnici i mimo ni nastavených společností Nike a ostatními běžci z celého světa.

Nike

Každý nový běh bude graficky zmapovaný prosřednictvím technologie TomTom a bude zahrnovat informace o trase, převýšení a délce. Běžci si budou zároveň moci v katalogu vyhledat ideální trasu podle místa, délky, obtížnosti i orientačních bodů. 

Od uvedení partnerství Nike+ s Apple v roce 2006 byla představena celá řada nástrojů uzpůsobená na Nike+, které byly představeny, aby pomohly běžcům dosáhnout svého potenciálu. Mezi ně patří Nike+ iPod Sport Kit pro iPod nano a iPod touch, Nike+ SportBand a nová aplikace Nike+ GPS používaná s iPhonem. 

Nike+ SportWatch GPS jsou k dostání v České republice a na Slovensku od 6. srpna 2013.

Reklama