Styl

NIKE představil tři jedinečné HTM modely NIKE AIR MAX

Březen tohoto roku se nese ve znamení legendárních Nike Air Max! HTM oslavil tyto nesmrtelné boty tím, že každý z tria designérů – Hiroshi Fujiwara, Tinker Hatfield a Mark Parker – vytvořil vlastní model, odrážející jeho osobitý styl.

NIKE AIR MAX 90 ULTRA SUPERFLY T

Tinker Hatfield se věnuje designu bot již přes třicet let. Mezi jeho největší úspěchy patří spolupráce s Michaelem Jordanem a jedinečná řada tenisek Nike Air. Od roku 1989 zastává v Nike Inc. post kreativního ředitele produktového designu.

n
„Když mě požádali, abych udělal nový návrh Nike Air Max, rozhodl jsem se je celé změnit.“

 

Při navrhování svého modelu se Tinker nebál použít novou technologii v podobě speciálního „límce“, který botám dodává zcela nový rozměr. Neotřelá kombinace barev je inspirována vlajkami USA a Francie. Právě tyto země měly na Tinkerovu kariéru významný vliv.

„Vše, co dělám, je v barvách mých životních zkušeností. Moje kresby v sobě obsahují všechno, co jsem za svůj život viděl a zažil.“

Více informací najdete zde:http://news.nike.com

NIKE AIR MAX ULTRA M

Mark Parker, který začínal ve společnosti Nike jako designér obuvi,se postupně propracoval až k ředitelskému křeslu. Od té doby se podílí na celé řadě inovací, mezi které patří například Visible Air Technology, Nike Free či Nike Flyknit.

n
„Ačkoliv miluji jednoduchý a nenápadný styl, někdy je zábava přijít s něčím opravdu výrazným a neotřelým. Z názvu „Big Window“ je myslím zřejmé, co model Air Max BW ztělesňuje.“

 

Mark se rozhodl svým modelem vzdát hold klasickým střihům, ale v moderním pojetí. Šněrování vychází z designu běžecké obuvi 80. let, zatímco nová technologie vytváří na svrchní části bot originální pixelový efekt. Odlehčená podrážka navíc poskytuje v dnešní době tolik požadovaný komfort.

Více informací najdete zde: http://news.nike.com

NIKE AIR MAX LD-ZERO H

Hiroshi Fujiwara je nejuznávanější světový kurátor streetové módy, který inspiruje již celé generace kreativců. Mezi jeho nejznámější designové výtvory patří například kolekce Nike HTM, Nike Air Trainer 1 nebo Nike Roshe LD.

 

„Chtěl jsem vytvořit něco, co osloví milovníky klasického stylu.“

n

Pro kolekci HTM navrhl Nike Air Max LD-Zero H, které kombinují klasický tvar s inovativní podrážkou Air Max 2014. Velkou pozornost Hiroshi věnoval i samotnému materiálu, který je důležitou součástí celého konceptu.

„Dlouho jsem experimentoval, než jsem se rozhodl pro finální materiály. Právě nylon a semiš dávají botám spolu s modrou barvou kýžený klasický vzhled.“

Více informací najdete zde: http://news.nike.com

   
07.04.2016 - Sportem ke kráse - autor: Klára Tichá

Komentáře:

 1. [4] Klára Křížová [*]

  Sml67

  superkarma: 0 07.04.2016, 19:47:57
 2. avatar
  [3] Jandywoman [*]

  Sml67

  superkarma: 0 07.04.2016, 16:28:38
 3. [2] bobani [*]

  Sml80

  superkarma: 0 07.04.2016, 09:14:10
 4. [1] pajakr [*]

  ty první se mi nelíbí, druhé a třetí jsou pěkné

  superkarma: 0 07.04.2016, 08:31:38

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme