.

Nikdy spolu nebyli a nebudou, přesto ho miluje. Už deset let

Vztahy

Nikdy spolu nebyli a nebudou, přesto ho miluje. Už deset let

love

Už jste někdy byla zamilovaná do někoho, koho nemůžete mít? Jak dlouho vám to vydrželo? Seznámím vás s Ivou. Iva brzy oslaví čtyřicítku. Má dvě děti, je rozvedená. A jen tak mimochodem už deset let miluje muže, se kterým nikdy nic neměla, a jak sama odevzdaně říká, asi mít nikdy nebude.

Začalo to v roce 1999, když se s dětmi a manželem přistěhovala do Poděbrad. Brzy si tu našla práci v obchodě s pánskou módou. A brzy na to ji zkřížil cestu osudový zákazník. „Byl milý, potřeboval oblek na nějakou společenskou akci. Zapovídali jsme se a já zjistila, že se jmenuje Karel a bydlí kousek od nás. Možná se mnou i flirtoval. Pak mě pozval na skleničku. Odmítla jsem. Jeho zájem mi dělal dobře, ale já si uvědomovala, že jsem vdaná. A že, ač už ta jiskra, vášeň a pobláznění je dávno pryč, je naše manželství celkem spořádané a obětovat ho za chvilku vzrušení asi nemá smysl,“ vypráví Iva.

Naráželi na sebe docela často. Na ulici, v blízkém obchodě i u Ivy v práci. Téměř vždy nezůstalo jen u pozdravu. „Dalo by se říct, že jsme přátelé. V té době jsem už věděla, že někoho má. A tak jsem druhé pozvání, tentokrát na country zábavu, neodmítla.“

Rozuměli si. Za několik měsíců začala Iva o Karlovi uvažovat jako o potenciálním partnerovi a srovnávat ho s manželem. Zřejmě i manžel si všiml, že něco není v pořádku, a řešil to sám milostnými avantýry. Tehdy si Iva uvědomila, že žárlí víc na Karla než na manžela.

„O svých citech jsem mu neřekla. I když jsem se po Karlovu rozchodu s přítelkyní snažila získat ho pro sebe. Opravdu se mi to podařilo až o pět let později.“ Od té doby se leccos změnilo. Práce, bydliště, Karel vystřídal tři partnerky, Iva se rozvedla. Jejich vztah ale zůstal stejný. Stále byli dobří přátelé a ona ho stále tajně milovala.

Přišly Vánoce. „Oba jsme byli sami. On bez přítelkyně, já bez manžela a dětí, které byly se svým otcem na horách. Poslala jsem mu smskou vánoční přání a postěžovala si na samotu. On si postěžoval také. Slovo dalo slovo a za hodinu jsme měli sraz v centru města pod ozdobeným stromkem. Hustě chumelilo a mrzlo. Mě hřál jen pocit, že nakonec můžeme být spolu. Přišel ke mně a beze slova mě políbil. Rozklepaly se mi kolena,“ popisuje Vánoční setkání Iva.

Tu noc popíjeli svařák a v těsném objetí si povídali až do brzkého rána. Pak usnuli. „Tetelila jsem se blahem a nemohla uvěřit svému štěstí. Že je můj. Konečně je můj!“ Na další schůzku už nepřišel. Zmizel a objevil se až po roce. Měl přítelkyni. „Nikdy mi neřekl, co se tenkrát stalo, co se mu honilo hlavou. Jenom vím, že bydlel a pracoval na opačném konci republiky a že naše přátelství už potom nebylo tak vřelé,“ dodává smutně Iva.

Partnerky měl za další roky ještě dvě. Taky si prožil dlouhé období samoty. Ale Ivě nedal jedinou příležitost myslet si, že by na Vánoce roku 2005 mohli ještě někdy navázat. Iva je sama stále.

„Občas si pošleme smsku, zavoláme, zajdeme na kávu. Pořád ho miluju. Už deset let. I když mezi námi nikdy nic nebylo, a asi ani nebude,“ uzavírá.

   
16.06.2010 - Láska a vztahy - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. avatar
  [22] Lubar [*]

  Tohle jsem žila bezmála sedm let... a dodnes, s odstupem víc jak deseti let ode dne, kdy jsem ho viděla naposledy, jsem přesvědčená o tom, že kdybych ho dneska potkala, podlomí se mi ta kolena znovu. Ne že bych byla zamilovaná, žiju si dost spokojený život s manželem a dětma a nemám potřebu řešit "coby kdyby", ale spíš jako vzpomínku na tu krásnou platonickou lásku, která to byla. Kdo nás znal, ten potvrdil, že my dva jsme se osudově míjeli - když jeden jo, tak druhý mu dal v panice, co se to děje, kopačky, a naopak. V době, kdy jsem se s ním hodně stýkala, tak jsem měla čtyřletý vážný vztah, na konci jsem se pak i fest zamilovala do manžela.... ale co naplat, to kouzlo toho, že tady to byla láska "od pánaboha", to tam prostě je pořád. I když jsme její dar nikdy nečerpali... a jsem si jistá, že ani nikdy čerpat nebudeme...

  superkarma: 0 17.06.2010, 22:34:41
 2. [21] Rikina [*]

  JitkaCh — #17 souhlas. Ono to může být velmi příjemné a povzbuzující, myslet na někoho, kdo sice není a nebude partnerem, ale přesto může být velice pozitivním úkazem v životě. A o žádnou svobodu to člověka nepřipraví, pokud tedy kdy nějakou měl. Sml57 

  superkarma: 0 16.06.2010, 17:25:05
 3. [20] CityCat [*]

  Ivo, pryč z takového vztahu. Nejde jen o to, že přicházíte o jiné příležitosti. Především přicházíte o velkou část svého JÁ, o svobodu žít po svém, jste-li duševně vázána na nepravém místě. Skutečná samota bolí méně, než samota v takovém "vztahu". Držím palce, ať se z toho dostanete.

  superkarma: 0 16.06.2010, 15:51:42
 4. [19] molly [*]

  gira — #13 V každém případě JÁ bych chtěla vědět na čem jsem. Život utíká tak strašně rychle a třeba se Iva trápí úplně zbytečně, je jen třeba sebrat odvahu a jednat. A k tomu jí držím všechny palečkySml16

  superkarma: 0 16.06.2010, 14:59:40
 5. avatar
  [18] peknaholka [*]

  Milá Ivo, prožívám něco podobného, zatím se míjíme a setkáváme "teprve" tři roky, ale já už se chystám ho ze svého srdce vykopnout....fakt to nikam nevede, a stavy kdy jsme šťastná a naopak kdy jsem na umření, už mně vysilují, a život utíká....a není to jediný chlap na světě!

  superkarma: 0 16.06.2010, 13:45:30
 6. [17] JitkaCh [*]

  Zda si ten pán lásku zaslouží, co mu "káže" se tak zachovat, je jedna věc. Druhá věc je ta, že každý člověk čerpá sílu, naději a chuť do dalšího žití různě. Někdo potřebuje mít ten životabudič hmatatelný, měřitelný a naopak někomu stačí strašně málo-myšlenka. Já osobně znám ten pocit, kdy na někoho roky myslím, ale také vím, že myslí on na mě. Máme vše ale vyříkáno. Ikdyž si nepatříme a patřit asi nebudeme, vím, jaké to je cítit radost z toho, že tam někde je a žije kouskem svého já i pro mě. A neomezuje mě to, abych své rodinné problémy řešila tam, kde jsou a "neutíkala" od nich.

  Ivu chápu, je teď ale jen a jen na ní, jestli tu naději nepostrčí kousek dál svou iniciativou. Třeba jí to vyjde a nebo se její nejistota změní v odhodlání vykročit jiným směrem. První krok ale stejně nikdy nenaznačí, zda je ten směr správný. Přeji hodně štěstí!Sml79

  1. na komentář reaguje Rikina — #21
  superkarma: 0 16.06.2010, 13:20:16
 7. avatar
  [16] Alisa [*]

  ¨get a life.. Sml80

  superkarma: 0 16.06.2010, 12:08:08
 8. avatar
  [15] Trinii [*]

  Trinii — #14 mě by to vadilo (tam mělo samozřejmě být).

  superkarma: 0 16.06.2010, 11:52:46
 9. avatar
  [14] Trinii [*]

  On ji má asi rád jako kamarádku a vůbec nemá povinnost jí cokoliv říkat, nebo hlásit kde je a co dělá... A třeba si nechtěl vztah s ní nějak pokazit nějakým intimním sbližováním, když ví, že ženy střídá, třeba mu na ní ve skutečnosti záleží víc, než si ona myslí...a vůbec muži jsou jiní než ženy... A paní to má všechno v hlavě a pokud jí to vyhovuje tak dobře, ale že jí nevadí takhle ztrácet čas. Mě by to nevadilo, skutečnost a živá láska je lepší než sny a trápení.

  1. na komentář reaguje Trinii — #15
  superkarma: 0 16.06.2010, 11:51:32
 10. avatar
  [13] gira [*]

  molly — #12 tojo, to mas jiste pravdu, ze je lepsi si veci vyrikat, to jsem vsema 10 pro, ale neco mi rika, ze mozna by tady ani to nepomohlo, on nebude ten typ, co si veci vyrikava (viz zminka o tom, ze pozdeji nikdy nijak nekomentoval to sve zmizeni a odmlceni po tom vanocnim sblizeni), bude asi dost uzavreny, a jiste mu ani tak neuniklo, ze ona po nem touzi... urcite mu to uz nejakym zpusobem i sdelila... nedela to na me ani dojem, ze on si s ni hraje jako kocka s mysi, to ona si dela spis sama, ona se toci porad v tom bludnem kruhu zklamani a nadeji, ze treba preci jen... je to v jeji hlave (to ji nijak neodsuzuju, spis konstatuju). v clanku neni nic o tom, ze by on ji neco sliboval... to nerikam na jeho obhajobu, vime toho o obou malo, abychom jim videli do hlav, spis jen tak dedukuju na zaklade vlastni cerstve zkusenosti (snad uz prekonane...)

  1. na komentář reaguje molly — #19
  superkarma: 0 16.06.2010, 11:27:36
 11. [12] molly [*]

  gira — #10 vypadá to že ten pán střídá vztahy jako fusekle, ale máš pravdu soudit jen tak někoho takto od stolu není asi fér. Nicméně mi příjde že si s Ivou hraje jako kočka s myší. Jakoby jí dával pořád naději ale skutek utek.Proto si myslím že nejlepší je vyříkat si to z oka do oka, alespoň já ráda vím na čem jsem a i špatnou zprávu zpracuji lépe než tápání ve tmě

  1. na komentář reaguje gira — #13
  superkarma: 0 16.06.2010, 11:09:59
 12. avatar
  [11] femme [*]

  tak to by mě fakt nebavilo Sml80

  superkarma: 0 16.06.2010, 10:22:56
 13. avatar
  [10] gira [*]

  molly — #9 nesoudila bych smahem "toho pana"... treba se z nejakeho duvodu vztahu s ni boji... treba ho leka intenzita jeji zamilovanosti, i kdyz mu neni lhostejna, treba se boji ztraty svobody... co my vime.

  a k ni: nekdy je tezke primout, ze neco neni tak, jak jsme si to vysnili, jak bychom to chteli (clovek se krecovite a pro okoli naprosto nesmyslne drzi te myslenky, te nadeje.... znam to tak trochu), a ze to tak je dokonce zrejme dobre... ale teprve to prijeti myslim otevira cestu dal, ven z toho bludneho kruhu... preju ive, at jeste zazije lasku, musi si to ale asi nejdriv sama dovolit...Sml7

  1. na komentář reaguje molly — #12
  superkarma: 1 16.06.2010, 10:12:56
 14. [9] molly [*]

  Ten pán je asi serióznost a spolehlivost sama. Ale jestli i tak o něj stojí tak ať mu to řekne na rovinu ať ví na čem je.

  1. na komentář reaguje gira — #10
  superkarma: 0 16.06.2010, 09:18:49
 15. [8] jastura [*]

  peetrax — #4 někdy jsou sny lepší než skutečnost... Možná ji zamilovaný pocit udržují myšlenky na toho chlapíka a jí se to tak líbí....Sml80

  superkarma: 0 16.06.2010, 08:57:06
 16. [7] JJDDina [*]

  měla mu říci o svých citech.Já bych s takovým mužem,co střídá partnerky,být nechtěla Sml23

  superkarma: 0 16.06.2010, 08:38:58
 17. [6] ax [*]

  Tohle není "milovat". Kdyby spolu nakonec měli opravdu chodit, velmi rychle by jí spadly růžové brýle a zjistila by, že s nikým takovým nechce mít nic společného. Pan Karel bude podle mého názoru velmi nestabilní člověk, který nevydrží s žádnou ženou, pořád hledá tu "pravou", nic ho pořádně neuspokojuje, až nakonec přebere a skončí sám. A Iva naopak sní o osudové lásce, myslí si, že si jsou "souzeni", když se takto opakovaně setkávají. Možná je ale načase, aby paní Iva přestala snít a začala žít pro někoho opravdového, kdo za to bude stát.

  Na druhou stranu musím přiznat, že i já sama jsem párkrát toužila po někom, koho jsem nemohla mít, protože již byl zadaný, a vím, jak krásné a hlavně naivní ty představy o veliké lásce mohou být...

  superkarma: 0 16.06.2010, 07:44:58
 18. [5] Anai [*]

  Někdo holt dává přednost romantickým platonickým vztahům, třeba vlastně nechce nic měnit, třeba jí to takhle vyhovuje.

  superkarma: 0 16.06.2010, 07:31:23
 19. avatar
  [4] peetrax [*]

  Na co ta paní čeká? Nechápu. Sml23

  1. na komentář reaguje jastura — #8
  superkarma: 1 16.06.2010, 07:25:37
 20. avatar
  [3] alpina [*]

  sakra, co mi to jenom připomíná.... Sml31

  superkarma: 0 16.06.2010, 06:42:34
 21. avatar
  [2] OlgaMarie [*]

  10 let si prosnila a prospinkala. Už by se mohla probudit.

  superkarma: 0 16.06.2010, 06:27:27
 22. avatar
  [1] Eva_CZ [*]

  Sml80

  superkarma: -1 16.06.2010, 03:45:50

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme