píše v prvním příspěvku na dnešní téma naše čtenářka s nickem Januše. Možná, že i vás její vzpomínka bude inspirovat k napsání pár řádků na téma Kozačky, aneb jak jste spokojená se svýma nohama

Přeji pěkný den, jelikož dnes mám poněkud silnější lýtka, už kozačky nenosím, spíše kotníčkové boty. Ale nikdy nezapomenu na své první kozačky v životě. Bylo mi 14 let a blížily se Vánoce. V té době byly velice módní kozačky zvané natahovačky z bílé jemné koženky. Chodila jsem na ně dívat a vzdychat.

Na tehdejší dobu stály moc peněz - 300,- Kčs. Nastal Štědrý večer a rozbalování dárků. Já jsem našla jeden velký s mým jménem. Málem jsem omdlela, když jsem po otevření našla v krabici ty „mé“ kozačky. A nejen ty, také dlouhý koženkový modrý kabát (který tenkrát stál přes 700,- korun).

Celá štastná ,ale udivená jsem se otočila k našim s otázkou v očích - jak to? Taťka se usmál, pohladil mě po vlasech a řekl:“To ne já, ani maminka, to Ježíšek“. Musím podotknout, že tyto dárky „stály“ jeden tátův tehdejší měsíční plat. Nosila jsem je po mnoho a mnoho let, dokud se úplně neodřely a nezůstaly z nich jen „cáry“.

Januše

Milá januše, tak byl moc hodný Ježíšek, asi jste musela být vzorná. Prozradíte nám, v kterém roce to bylo? Tuším sedmdesátá léta. Měla jsem v té době také lakovaný kabát a maminka měla natahovcí kozačky, které jsem jí brala

Text nebyl redakčně upraven

A co vy, milé ženy-in? Napište nám také o tom, jaké kozačky si nejraději kupujete, jaký styl se vám líbí? Nosíte kozačky na vysokém podpatku, nebo vám přijdou nepraktické a dáváte přednost nízkým, ve kterých vydržíte celý den?

Kolikatery kozačky vlastníte? K čemu je nejraději nosíte? Máte odvahu na výrazné barvy, nebo upřednostňujete nenápadnou a univerzální klasiku? Líbí se vám současné trendy? Máte nějaké kozačky vyhlídnuté? Co vybrání v tom si je koupit?

Na vaše příspěvky a třeba i fotky vašich kozaček se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

 

 

Reklama