Čtenářka HankaPU se chvástala, že má dobrou kostru, a netrvalo dlouho a otestovala to tak, že na to doplatila. Přeji Vám HankoPU, ať se co nejdříve uzdravíte, a děkuji za Váš příspěvek. Já, poučen, už nikdy neříkám, co se mi ještě nikdy nestalo… On ten zákon schválnosti vážně funguje …

Krásný a pohodový den, zdravím redakci a všechny Ž-inky. Včera se ladouch a kotě zmínily, že ještě nikdy neměly úraz.

Úplně ve mně hrklo a vybavila jsem si letošní červen.

Grilovali jsme a těšili se všichni na léto, kam pojedeme a jak si to užijeme. Letos jsme s manželem propojili jeho maratónské aktivity tak, abych si přišla na své i já a mohla se pěkně projet na in-linech krásnou krajinou. Někdo prohodil, že si nedám pokoj, dokud si nezlámu hnátek. Úplně se slyším,jak říkám, že máme v rodě dobrou kostru a nikdy jsem si nic nezlomila ( a to už jsem zažila dost drsné držkopády ).

Týden nato jsme jeli na Silver Cup maratón v Novohradských horách. A protože jsme v tom víkendu slavili i kulaté výročí svatby, tak manžel, ač logik a pragmatik naplánoval přímo úžasný romantický program s ubytováním v krásném peziónku v Českých Budějovicích.

Ráno odjel na start a já jsem pěkně v pohodě podél Vltavy dojela na Hlubokou ( 10 km ). Užila jsem si zámek a po obědě zase zpátky. Večer jsme měli domluvenou večeři ve vyhlášené indické restauraci. Když jsem se v ČB chystala sejít ze stezky, stalo se souběžně to, že jsem si rozepínala boty, zvonil mobil - manžel hlásil, že „bude stát na bedně“ ( rozuměj, že ve své kategorii doběhl první) a současně se blížila po stezce z obou stran skupina jezdců.

Abych nepřekážela, ustoupila jsem mimo stezku a pak se děly věci ...Noha sjela do nějaké jamky a jak jsem to chtěla ustát, tak jsem si jí plnou vahou ještě přisedla pěkně zvysoka. Protože brusle byla již povolená, kotník volný... jistě tušíte to, co si já nechtěla připustit ještě když mě vezla rychlá do nemocnice.

Vtipné na tom bylo, že manžel vše slyšel v přímém přenosu v mobilu. V nemocnici to šlo rychle... diagnostikovali mi zlomeninu vnějšího i vnitřního kotníku a ještě ten den mě operovali. Po týdnu mě převezli sanitkou přes celou republiku k nám na Severní Moravu.

U nás lékaři spěchali a vyndali mi stehy příliš brzy. Rána se rozjela a vytvořil se pěkný bércový vřed...hojí se mrška pomalu. A těch 10 šroubů mi hlásí v předstihu každou změnu počasí.Přesto, že usilovně ( i přes bolest ) každý den cvičím, asi si na brusle počkám. Snad bude podzim také tak krásný jako léto.

Mohla za to náhoda, neznalost, nešikovnost, nebo snad blbost? Asi se vše propojilo v jediné minutě v prostoru a čase. Kdybych to tak mohla vrátit zpátky, joj to by bylo léto!

Letos ty prázdniny nějak rychle utekly, ani jsem si nezabruslila ... ♥ HankaPU ♥
 Text nebyl redakčně upraven


Letní a dovolenkové úrazy

  • Stal se vám někdy v létě nějaký úraz?
  • Nebo vašim dětem, manželovi, či kamarádkám?
  • Mohla za to nešikovnost, neznalost, náhoda, nebo blbost?
  • Pomohla jste někoho zachránit?
  • Víte jak letním úrazům předejít?
  • Před jakou činností byste ostatní varovala?

Příběhy, fotky, videa, úvahy i varování posílejte klidně již dnes na redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás dnes kolem 16. hodiny odměním!!! Čím, dám vědět během dne pod novinkami.

A dávejte dnes na sebe pozor, ať se vám nic nestane.


3. Nebyl schopný boje a Demokratickou stranu neopustil on, ale ona opustila jeho.  Ztvárnil 88 rolí.

Na otázku neodpovídejte do této diskuse. Pokud znáte odpověď podívejte se sem: Hřebenatka k dnešnímu tématu

Reklama