Nigella Lawson patří mezi nejvlivnější populární kuchaře Velké Británie. Je známá nejen tady, ale po celém světě, kde jsou k dostání její kuchařské knihy a kde můžete v televizi sledovat její kulinářské pořady.

Nigella se narodila v roce 1960. Po studiu v Oxfordu se z ní postupně stala úspěšná novinářka. Vařením se zpočátku zabývala jen v soukromí. V roce 1985 začala psát o vaření do novin a v roce 1998 vydala svou první kuchařskou knihu (How to eat - The pleasures and principles of good food).

Při práci v časopise The Spectator poznala svého budoucího muže, britského moderátora a žurnalistu Johna Diamonda. Tři roky po seznámení, v roce 1992, se vzali v Benátkách. Její manžel měl na její kariéru výrazný vliv, byl to on, díky kterému začala vydávat své kuchařské knihy. Bohužel, v roce 2001 zemřel na rakovinu. Nigella tak zůstala sama se svými dvěma dětmi, dcerou Cosimou a synkem Brunem.

Se svým vlastním televizním pořadem o vaření začala v roce 2000 na stanici Channel 4. Pod názvem "Nigella Bites" (u nás jej vysílala stanice Spektrum pod názvem Vaření s Nigellou) mohou diváci nahlížet nejen pod pokličku této půvabné kuchařky, ale také do jejího soukromí. Seriál se totiž natáčí v jejím vlastním domě a vystupuje zde také její rodina a přátelé.

Na dvě série navázala speciálním vánočním speciálem a také novou sérií Forever Summer, na podzim roku 2002.

V roce 2000 vydala druhou knihu How to Be a Domestic Goddnes (Jak být domácí bohyní).

Nigella je oblíbená pro svůj ležérní přístup k vaření. Vaří, protože ji baví nejen příprava jídla, ale především samotná konzumace. A to je na jejím vystupování opravdu znát.

V tomto receptu hraje citron hlavní roli. Citron nakrájíme na osminky a pečeme spolu s kuřetem, tymiánem a česnekem. Ovoce se horkem sežehne a jakoby zkaramelizuje. S pomalu pečeným citronovým kuřetem můžeme podávat pečený hlávkový salát. Hlávkový salát můžeme opravdu upéci, i když se to zdá nevíře, opravdu! Celé salátové hlávky vložíme na pekáči do trouby asi tak 20 minut před koncem pečení a opečeme spolu s kuřetem.

Pomalu pečené kuře s upečeným hlávkovým salátem
Suroviny:
1 středně velké kuře, na 8-10 porcí, 2 citrony, na měsíčky i s kůrou, 2 - 3 hlavičky česneku, 1 kytička čerstvého tymiánu, 3 lžíce olivového oleje, 150 ml bílého vína.
Na přílohu: 2 - 3 hlávky salátu (locika), 500 ml kuřecího vývaru, může být z kostky, 4 lžíce olivového oleje, sůl a pepř
Příloha: rýže, brambory a pečený salát podle níže uvedeného receptu

Postup přípravy:
Do pekáče vložíme středně velké kuře nakrájené na 8 až 10 porcí; lepší jsou v tomto případě spíše menší porce.
Porce kuřete na pekáči poklademe dílky nakrájeného citronu a mezi ně vložíme neloupaný česnek. Teplem ostrá chuť česneku otupí a stroužky jsou pak příjemně sladké. Ještě vše posypeme lístky a stonky čerstvého tymiánu. Nějaký tymián si ještě schováme na konec vaření, abychom mohli ozdobit hotové jídlo. Pokapeme 3 lžícemi olivového oleje a podlijeme dobrým bílým vínem. Dobře promícháme, aby maso bylo voňavými surovinami obalené, porce urovnáme a obrátíme kůží nahoru. Pekáč pevně přikryjeme alobalem a vložíme na 2 hodiny do mírně teplé trouby (elektrická 160 °C a plyn na stupni 3) a pomalu pečeme. Po této době alobal sundáme a kuře ještě 45 minut ostřeji dopečeme při vyšší teplotě asi 220 °C (podle trouby), aby získalo na povrchu pěknou barvu.

Příprava pečeného hlávkového salátu:

Ze salátu odkrojíme košťály a odstraníme nahnědlé a nepěkné listy. Pak je položíme vedle sebe do zapékací misky nebo pekáče. Zalijeme zlatavým kuřecím vývarem, pokapeme 4 lžícemi olivového oleje a po povrchu poházíme pár stonků tymiánu, které budou jako ozvěna připomínat tymiánovou chuť a vůni kuřete. Ještě osolíme, opepříme, přikryjeme alobalem a dáme do trouby ke kuřeti péci na 20 minut, nejlépe před koncem pečení kuřete. Tím to budeme mít všechno hotové, pokrm bude vyvážený a můžeme podávat. 
(ZDROJ)
 

Oficiální stránky Nigelly Lawson

Reklama