Už jste slyšela o niche parfémech? Pokud ne, je na čase to napravit. Ale pozor, jakmile si je jednou zamilujete, není cesty zpět!

Dalo by se říct, že slovo „niche“ znamená ve volném překladu „neobyčejný, vymykající se normálu“. A přesně takovou vůni získáte. Tyto parfémy rozhodně nejsou pro každého, nejde o masovou záležitost. Oblíbí si je hlavně parfémoví nadšenci a znalci. Považujete se i vy za odvážného člověka se vkusem? Čtěte dál!

Osobitá vůně niche parfémů zvýrazní individualitu nositele. Vděčí za to ručnímu zpracování a ingrediencím v té nejčistší možné podobě. Zapomeňte tedy na levné, syntetizované látky! Ve složení těchto parfémů, které často vznikají v rodinných parfumériích s dlouhou tradicí, najdete vzácné složky z nejrůznějších koutů světa. Tak třeba dřevo oud z Laosu, kosatec z francouzského Grasse, damašská růže, pravá ambra nebo stříbrné kadidlo. Výjimkou ale nejsou ani tak netradiční ingredience jako je střelný prach či absint. V takovém případě sice musíte počítat s vyšší cenou, tak jako u ostatního luxusního zboží, ale na oplátku získáte unikátní kousek, díky němuž vybočíte z řady.

Chcete i vy okusit parfémy označované jako „haute couture“, neboli „vysokou krejčovinou“, parfémového průmyslu? Na stránkách Elnino.cz je najdete hezky pohromadě a navíc za příznivé ceny. A teď už je jen otázkou, která z niche vůní učaruje právě vám.

Že by slavný parfém od Amouage? Nebo snad medově sladká gurmánská vůně Maison Francis Kurkdjian Cologne Pour Le Soir, která je opředena lehce kontroverzními recenzemi? Sázkou na jistotu je i značka Montale Paris, která je špičkou v orientálních vůní, které si oblíbili boháči a šlechta v arabských zemích. Pokud ale vidíte sílu spíše v čistotě a jednoduchosti, pak určitě nepřehlédněte svěží švédskou značku Byredo. Unikátních parfémů se vzácnými složkami, které nejsou v běžných parfumériích k dostání, tu ale naleznete mnohem více. Stačí kliknout na Elnino.cz a vybrat si, kterým směrem vybočíte z davu.

Uložit

Reklama