Bulvár

Nic bych neměnila, i když...

Jak a čím začít? Jsem starší ročník, takže jsem už leccos zažila a prožila, s nadsázkou by se dalo říct, že by to dalo na román...Vyrůstala jsem ve velké rodině a protože jsem od dětství hodně a ráda četla, jsem spíš přemýšlivý člověk. Není to tak, že by se ze mne tím pádem stal introvert..naopak.

V životě jsem udělala pár kotrmelců, po kterých s odstupem času jsem si říkala "mohla jsem to řešit jinak", ale vím, že jsem jimi druhým neublížila. Aspoň ne vědomě.

Několikrát jsem byla postavena před otázku "jak dál?" a rozhodnout jsem se musela. Byly doby kdy moje slovo předběhlo myšlenku, někdy to bylo ku prospěchu věci, někdy ne.

Mám kolem sebe dost přátel a jen pár dlouholetých, osvědčených a proto opravdových. Ti mi dodávali sílu, kdy jsem musela řešit jak život svůj, tak i svých dětí. Nikdy bych si nepomyslela, že se mě osobně dotkne třeba rozvod v pozdějším věku. Byla jsem okolnostmi donucena "jak dál?", opět jsem se musela rozhodnout a bylo to to nejtěžší rozhodnutí, opět jsem přemýšlela, proč se to muselo stát mně, které vždycky rodina byla vším.

Moje rodiče spolu žijí přes šedesát a přestože jsem si jim nikdy nepostěžovala ani oni nikdy nezasahovali do mého soukromí, přesto mě svým postojem tenkrát podrželi a za to si jich moc vážím. A nejen pro to... Vážím si i svých třech dětí, kteří mi byly a jsou oporou.

Netvrdím, že jsem se pokaždé rozhodla správně nebo že jsem neomylná, ale co mě kdy negativního v životě potkalo, tak mě spíš posílilo. S určitostí mohu říct, že nelituji žádného svého rozhodnutí, ale čas bych vracet nechtěla..rozhodovala bych se stejně. soleco

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Tak to jen ten vzdělávací pohled na věc. Poučení ze svých chyb je cenné, i když někdy až moc bolestné. Simona

A co vy, milé čtenářky? Kdyby šel vrátit čas, co byste ve svém životě změnily? Jaká rozhodnutí, směr, čin? Moc se těším na vaše bilanční příspěvky na adrese:

redakce@zena-in.cz

   
24.05.2010 - Blog redakce - autor: Simona Škodáková

Komentáře:

  1. avatar
    [1] denkas [*]

    Moje slova! taky sem si užila dost ! Ale přesto bych nechtěla měnit! Protože kdyby se změnilo jedno ,tak by bylo vše jinak! Třeba kdybych se nevdala tak brzo ,tak bych zas ted neměla vnoučata! nebo kdybych se nevdala ,za muže s kterym jsem si dost "užila" ,tak bych už 20 let neměla prima chlapa!A to můžu pokračovat dál! Sml80 I když by můj život taky vydal na román a moc bysme se nesmáli,tak bych prostě neměnila!Sml80 Jediný co mě mrzí ,je že jsem nepoděkovala našim ,za krásný dětství a za vše ,co pro mě udělali!

    superkarma: 0 24.05.2010, 12:59:14

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme