Milé ženy In,

Je pravda, že dnes je nepřeberné množství výrobků, které nám usnadňují péči o naše tělo včetně pleti a vlas. Ale přesto i dnes v naší koupelně a na našem toaletním stolku najdou uplatnění nezvyklé kosmetické přípravky.

Dovoluji si jich pár poslat. Snad se budou hodit.


Pleť:

1. Naneste si na obličej mírně pálivou hořčici jako stahující pleťovou masku, která vám zklidní a prokrví pokožku.

2. Naneste si na obličej majonézu a nechte působit asi 20 minut. Pak opláchněte studenou vodou. Pleť bude krásně vyčištěná a zklidněná.

3. Povzbudivá maska - smíchejte půl šálku horké vody s třetinou šálku mletých ovesných vloček. Nechtě asi 3 minuty odstát, pak vmíchejte 2 polévk. lžíce bílého jogurtu, 2 polévk. lžíce medu a 1 bílek. naneste v tenké vrstvě na obličej a nechte asi 15 minut působit. Opláchněte teplou vodou.


Na vlasy:

1. Vlasový kondicionér - vmasírujte si do vlasů majonézu. Zakryjte koupací čepici a po několika minutách si vlasy umejte běžným způsobem. Majonéza vám zvlhčí vlasy a dodá jim zářivý lesk.

2. Pro světlé vlasy - v bazénu s chlorovanou vodou získají vlasy nepřirozený odstín. Rozpusťte 6-8 tablet Aspirinu ve sklenici teplé vody. Roztok si důkladně vetřete do vlasů a nechte působit asi 15 minut.

3. Kondicionér pro zplihlé nebo poškozené vlasy - Smícháme 1 čaj. lžičku jablečného octa se 2 polévk. lžícemi olivového oleje a 3 vaječnými bílky. Směs si vetřete do vlasů a na půl hodiny zakryjte igelitovou nebo koupací čepicí. Pak si vlasy umyjte obvyklým způsobem.


Januše.


Milá Januše,
ďakujeme za recepty. Vyzerajú zaujímavo. Páči sa mi, že sú z dostupných produktov a ich príprava nie je náročná.

Krásny deň :-) 

 

 

Reklama