Čtenářka Gerda má za sebou těžký rok. Její manžel vážně onemocněl a maminka na tom také není zdravotně nejlépe. Tak se bála, aby nebyla o svátcích nakonec sama...

O tom, že nejdůležitější na světě je zdraví, ví své čtenářka Gerda...


Dobré mezisváteční ráno přeju redakci i všem čtenářům a čtenářkám, kteří si našli chvilku na čtení. Co o letošních Vánocích napsat? Já je vlastně očekávala s velkými obavami už od jara. Ne, že bych se bála klasického předvánočního shonu, ale k jedné vážné nemoci v rodině se jako blesk z čistého nebe přidala další. Onemocněl manžel. A bylo to právě v době rozkvetlé přírody, kdy přišel na vyšetření hodně pozdě (do poslední minuty umíněně trval na tom, že do nemocnice nejde a nejde), takže byl jako svůj vlastní stín a sotva se vlekl. V tu dobu jsem si říkala s hrůzou, jaké budou letošní Vánoce a jestli nakonec nezůstanu sama... Nezůstala jsem!! I maminka, která už má svoje roky, statečně bojuje s rakovinou a poctivě každé úterý vysedává na kapačkách. I manžel, kterému taky nasadili léčbu na míru, se pozvolna zlepšil, až se dostal na původní váhu a je po půlroce chemoterapií zas takový, jako dřív. Dokonce mu začínají růst vlasy. Když vidím, že zázraky se dějí a moderní medicína už umí léčit i dřív beznadějné případy, co víc bych ještě mohla od Ježíška chtít, když má největší přání byla splněna? Mám svoje nejbližší pořád nablízku, nezůstala jsem opuštěná a ve vzpomínkách na ně. Takže moje Vánoce byly krásné díky tomu, že je mám pořád tady. To jsou moje dary nade všecko a nic jiného si nepřeju.
Gerda

Pozn. red.: Příspěvek neprošel redakční jazykovou korekturou.

Téma dne 27. 12. 2012: Jak jste prožily Vánoce?

  • Stalo se u vás o Štědrém dnu něco neočekávaného?
  • Měly jste bohatého Ježíška?
  • Z jakého dárku jste měly největší radost?
  • Máte nějaké vydařené fotky z letošních Vánoc?

Své odpovědi na tyto otázky posílejte ideálně formou příběhů na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději do 27. 12. 2012 a 15.00 hodin. Můžete přihodit i rozumné množství fotek stromečku, štědrovečerní tabule a tak... Jako dárek pro jednu z přispěvatelek tu mám tři Vánoční čaje a jeden Diář na rok 2013, to vše od firmy Albi.

čaje a diář

 

Reklama