Bulvár

Neznáš podpis, nedostaneš penízky!


Před pár lety jsem potřebovala vybrat v bance dost vysokou hotovost. Všechno šlo jak „na drátkách" až na jednu maličkost - podpisový vzor mi neseděl s podpisem na výběrovém listu. Bydlíme sice na maloměstě, paní účetní mě zná, ale i v bance musí být pořádek. Žádný švindl.

Pamatovala jsem si, že se na úředních listech podepisuji nejdříve křestním jménem a pak tím vyvdaným" :-) a v bance to bylo přece naopak. Paní bylo trapně a já se potila jako horník.
Neznáš vzorový podpis, nenapovím a penízky ti nedám.

Domů jsem se vracela jako spráskaný pes. Přece ty prachy jsou moje a dát mi je musí. Vzpomněla jsem si, že při uzavírání smlouvy byla paní, která je v již v důchodě. Poslední naděje umírá poslední. Vzpomněla si na můj zvláštní podpis. Prý aby mi nikdo na penízky nešáhl, přidala jsem si ještě dívčí jméno.

Do banky jsem se vrátila jako vítěz od Thermopyl, výběrový list znovu vyplnila a PODEPSALA.

Řeknu vám, že to byla velká zatěžkávající psychická zkouška.

Od té doby si všechno kopíruji nebo dělám poznámky do zvláštní knihy.

Paní důchodkyni jsem koupila kytku a bonboniéru a se sedmičkou vína jsme si sedly a paní povídala a vzpomínala na zvláštní klienty, které ovšem nejmenovala.
arjevTak takhle se to dělá! To mají ti lidé na maloměstě ale štěstí! Nevím, nevím, jak bych s takovou pochodila v našem hlavním městě...

   
10.08.2007 - Společnost - autor: Markéta Breníková

Komentáře:

 1. [9] VladkaZabka [*]

  To je pravda, proto já už se bankám v tomto ohledu vyhýbám obloukem. Když potřebuji peníze rychle, tak pošlu sms a je to - peníze ihned.

  superkarma: 0 18.02.2015, 09:39:29
 2. avatar
  [8] arjev [*]

  Japina: před pár lety jsem šla do bankomatu a sežral mi kartu.Můj stál opodál a seřval mě jak malé děcko.Naštěstí v bance ještě byli. Když šel ON příště vybírat,stalo se mu to také a v bance už nebyli. Jsem mrcha a měla jsem radost .Kolem banky lítal jak čokl a hýkal jako nemocný osel

  superkarma: 0 13.08.2007, 09:53:47
 3. [7] Rikina [*]

  Dášule: v práci já měla dvě stránky podpisových vzorů osazenstva. Tedy kopie, samozřejmě. Oni si to lidi často nepamatují, jak se kdysi při zakládání vzoru podepsali..

  superkarma: 0 11.08.2007, 11:26:53
 4. avatar
  [6] Dášule [*]

  Pokud Vám jde o Vaše peníze, tak to ještě jde. Nastoupila jsem do zaměstnání a získala právo podpisovat výběr peněz. Poprve šla účetní pro peníze na výplatu, vrátila se /naštěstí byla spořitelna 50 m/, že jí to nedají. Připravila výběr podruhé, já se podepsala znovu a zase blbě. Mám ve jméně šk a občas ten háček spojím s tím k. Tak jsem musela s ní do banky, sebou různé doklady, včetně pracovní smlouvy. Paní pokladní mi doporučila, abych si při nejbližší příležitosti udělala nový vzor a vysvětlila mi na mém podpise, co je nejdůležitější dodržovat. Výplata byla. V dalším zaměstnání se tohle řešilo jinak. Přišla vedoucí účtárny, připravený papír na podpisový vzor, pod ním kopírák. A když přišla něco podepsat, chodila - za každým kromě šéfa, ten byl dokonalý - ukázala vzorový podpis. Jenže to už můj podpis vypadal jako od dítěte z 1. třídy. Pilného a hezky píšícího. Je tam jen několik maličkostí, které se vymykají.

  superkarma: 0 10.08.2007, 18:11:14
 5. avatar
  [5] Dášule [*]

  Pokud Vám jde o Vaše peníze, tak to ještě jde. Nastoupila jsem do zaměstnání a získala právo podpisovat výběr peněz. Poprve šla účetní pro peníze na výplatu, vrátila se /naštěstí byla spořitelna 50 m/, že jí to nedají. Připravila výběr podruhé, já se podepsala znovu a zase blbě. Mám ve jméně šk a občas ten háček spojím s tím k. Tak jsem musela s ní do banky, sebou různé doklady, včetně pracovní smlouvy. Paní pokladní mi doporučila, abych si při nejbližší příležitosti udělala nový vzor a vysvětlila mi na mém podpise, co je nejdůležitější dodržovat. Výplata byla. V dálším zaměstnání se tohle řešilo jina. Přišla vedoucí účtárny, přepravený papír na podpisový vzor, pod ním kopírák. A když přišla něco podepsat, chodila - za každým kromě šéfa, ten byl dokonalý - ukázala vzorový podpis. Jenže to už můj podpis vypadal jako od dítětěte z 1. třídy. Pilného a hezky píšícího. Je tam jej několik maličkostí, které se vymykají.

  superkarma: 0 10.08.2007, 18:08:28
 6. [4] Bellana [*]

  Je to sice nemilé, já nikdy neudělám dva stejné podpisy, ale jsem raději, že jsou takhle přísní, než aby mé těžce vydělané penízky dali nějaké podvodnici. Udivuje mě, že úřednice nenapověděla. Když jsem to jednou spletla v bance, tak mi dala nenápadnou nápovědu a napodruhé jsem se strefila.

  superkarma: 0 10.08.2007, 16:24:01
 7. avatar
  [3] evadolezalova [*]

  to je fakt dobrý

  superkarma: 0 10.08.2007, 14:35:11
 8. avatar
  [2] Japina [*]

  To já se potím i při ťukání PINu na bankomatu , pač mi už jednou sežral kartu, ani jsem nevěděla jak (potvora nenažraná).

  superkarma: 0 10.08.2007, 14:15:55
 9. avatar
  [1] arjev [*]

  Markétko,zase vám pršelo

  superkarma: 0 10.08.2007, 14:07:57

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme