Díky marienko-m1 za váš milý příspěvek k dnešnímu tématu. A s tím odhazováním sněhu to máte podobně jako já. Mně to nevadí a někdy dokonce i baví…

Jestli mám zimu ráda?

Samo sebou, že jo, ale ne ve všech podobách. Zima, kdy není sníh, silnice je jedna velká klouzačka, vše živé zničí mráz a tekoucí nudle se mění hnedle v rampouch se mi nezamlouvá. Zima ve městě, kde nádhernou načechranou peřinu promění silničáři v obarvenou břečku vsakující se do kalhot, nechávající po zaschnutí bílé mapy chutnající po soli přímo nesnáším.
Zimu, kterou miluji, se odehrává u nás na vesnici. Říkejte si, kdo co chcete, ale je to tak. Zde sníh zůstává dlouho panensky čistý (jen se do něj občas podepíše nějaký ten psí malíř ). Protahování silnic zajišťují zemědělci se svými traktory, mají toho kluci mnoho, takže se sem moc nedostanou.
Neznám nic krásnějšího, než procházky v zasněžené krajině. Vše je obléknuto do bílého vkusného kabátku, lehký mrazík nám maluje tváře červení a pod nohama nám zní křupající sníh. Na kopci dovádí děti, sáňkují, koulejí se, modelují sněhuláky a ty větší si staví své iglú.
Po příchodu domů osušíme vydováděného pejska, uvaříme svařáček, usedneme ke krbu a nahříváme prokřehlá těla.
Když jsem v práci, užívám si tu krásu aspoň za oknem. Vločky snášející se ladně a tiše k zemi jedna pěkně za druhou...
No a letos mi to vše nějak chybí :-(
Ptáte se jestli jsem řidička? Samozřejmě, odhazování cesty, hledání auta pod sněhem, ani řízení na sněhu mi nevadí, naopak.
Přeji všem brzkou sněhovou nadílku
marienka-m1
Tento text nebyl redakčně upraven


Dnešním tématem dne bylo, zda máte rády zimu. Téma je uzavřeno. Podívejte se, co nás čeká zítra.

 

Vánoční stromeček, pravý nebo umělý?

redakce@zena-in.cz

Kdo získá dnešní odměnu, se dovíte krátce po 16. hodině!

Reklama