Navštěvujete rádi krásná místa s jedinečnou atmosférou, kde se dobře najíte a oceníte kvalitní vína? Pak máme pro vás tip na barokní usedlost Salabku, která chystá zajímavý vánoční program - Adventní soboty na Salabce.  Navíc, pokud chcete pro své blízké originální dárek, může být voucher do Salabky dobrou inspirací.

Kam vás chceme pozvat?

www.salabka.cz

Barokní usedlost Salabka www.salabka.cz je tvořena restaurantem, vlastní vinicí a První Pražskou Palírnou. Restaurant s vlastní vinicí a vinařstvím je v Praze naprosto ojedinělá záležitost. Nádherně připomíná atmosféru viničních domů na francouzském venkově.

Ze staré stodoly se stal restaurant, ve kterém se vkusně snoubí historie a moderními prvky. Citlivě sladěné dřevo, kámen, sklo i železo tvoří velice příjemný interiér. Venkovní terasy s výhledy na vinici či věže hlavního města umocňují výjimečnost tohoto místa.

Kvalitní kuchyně

Místní kuchyně nabízí skvělá jídla z vynikajících surovin v podobě slunečné kuchyní. Styl, ve kterém se prolínají chutě a vůně všech krajin světa a moře, nabité energií slunce. Důraz je kladen samozřejmě na chuť, ale i vůni, design a kvalitu celého pokrmu. Kuchyně je rafinovaná v detailech a bylinky z vlastní zahrady umocňují celé kouzlo. 

www.salabka.cz

Lahodná vína z vlastní produkce i z Francie

Nabídka vín potěší Vaše smysly a to jak francouzskými víny, tak i víny z vlastní produkce, tedy z místních svahů Salabky www.salabka.cz. Rozhodně je z čeho vybírat. Salabka se může pochlubit oceněními celé řady svých vín. Milovníky vína potěšíí i místní odrůdy vín, mezi které patří muškát, ryzlink rýnský a v posledních letech moderní Hibernal, dále Chardonnay, Sylván zelený, 

První Pražská Palírna

Nedávno byl slavnostně zahájen provoz První Pražské Palírny, která vyrábí celou řadu pálenek. Mezi favority patří Hefebrand Salabka 65, Hefebrand Salabka 45, Slivovice, Višňovice a Meruňkovice. Srdcem První Pražské Palírny je čistě moderní technologie - ovocný lihovar firmy Arnold Holstein. V palírně je zároveň, jako vzpomínka na naše předky, vystaven měděný palírenský hrnec ze 16 století, který byl nalezen ve sklepě Jana Salaby. Ten využívali naši předci k výrobě pálenky v dávných dobách.

www.salabka.cz

Snoubení chutí, kterým podlehnete

Místní kuchyni, víno stejně jako pálenku stojí za to rozhodně ochutnat a vychutnat si radost ze života v příjemném prostředí.

Adventní soboty na Salabce www.salabka.cz

10. 12. - Swingové Vánoce. Večerem bude provázet zpěvačka Iva Matoušková a Swing Trio. Na vlnách swingu přenesete do doby první republiky. Samozřejmostí je opět speciální menu a degustace místních pálenek.

17.12. -  Klasické české Vánoce. Přijďte i se svými dětmi vyzkoušet české vánoční tradice a poslechnout si o nich zajímavť vyprávění. Nebudou chybět ani koledy. Po skvělém jídle se najde i trocha domácího cukroví na ochutnání. Tuto sobotu si užijete pohodovou českou vánoční klasiku, ale i ta bude v netradičním podání, neboť místní kuchyně stojí především na čerstvosti a radostné lehkosti. O to se postará tým šéfkuchaře Petra Kunce. Gurmánský zážitek podtrhne bohatý výběr vín z místní produkce. 

www.salabka.cz

Samozřejmě také Silvestr! Více najdete na www.salabka.cz

Barokní usedlost Salabka - kde ji najdete?

Usedlost pojmenovaná podle Jakuba Salaby pyšnící se rozsáhlou vinicí se rozkládá na pomezí Troji a Bohnic. Stojí tedy trochu stranou ruchu velkoměsta a únavného vánočního shonu.

Adresa: Zlatá Praha Salabka s. r. o. K Bohnicím 2, 171 00 Praha 7

www.salabka.cz

Více najdete na www.salabka.cz

Reklama