Vztahy

Nezaměstnanost manžela mě dohnala na psychiatrii

Manžel paní Vlaďky je už dva roky nezaměstnaný. Jejich rodinná situace je neutěšená. Na řešení je zapotřebí obou manželů, ale v tom je ten problém. Zatímco on je „v pohodě“, Vlaďka skončila na psychiatrii.

Příběh Vlaďky

Můj muž pracoval osm let jako strojvedoucí na dráze. Měl poměrně slušný plat, navíc jsme měli režijní výhody, co jsme se jen s dětmi nacestovali vlakem! Malý Honzík, náš syn, vždycky říkal, že až bude velký, bude také „stlojvedcí“ jako tatínek.

Vzali výhody, vzali i práci

Jak je všeobecně známo, na dráze neustále dochází k masovému propouštění. Když došlo i na náš kraj, manžel šel mezi prvními. Nikoho nezajímalo, že má doma dvě malé děti, já byla navíc v tu dobu ještě na mateřské. Manžel mě uklidňoval, neboj se, tak třeba mě vezmou někde jinde. Vzali, ale ne na dráze. Tam je boj o místa, a pokud za sebou někoho nemáte, šance je nulová.

Ze strojvedoucího pomahačem

Když manžel bezúspěšně objezdil snad všechny drážní resorty, nezbylo mu než vzít práci, která je zrovna k mání. Jeho učební obor s maturitou a následný školicí drážní kurz mu byl absolutně k ničemu. Když jsem mu říkala, ať jde na úřad práce, odmítl to, cítil se jako chlap ponížen, prý až v nejkrajnějším řešení. A tak ho vzal náš známý k sobě na stavbu, kde dělal prakticky všechno, od lopaty až po elektriku.

Z pomahače nezaměstnaným

Pokud byl ještě zaměstnaný na dráze, vadilo mi, že má služby, soboty, neděle, noční, že není doma. Co bych dala za to, kdyby teď ty služby měl! Práce na stavbě byla jen dočasná, a tak se za rok stejně na tom úřadě práce ocitnul. A chodí tam už dva roky. Vždy mu něco nabídnou, jde „do práce“, ale nikdy tam nevydrží. Buď se to místo ruší, nebo majitel neplatí, zčásti je to vina zaměstnavatele, ale zčásti také jeho.

Z nezaměstnaného lemplem

lemplPo mateřské jsem nastoupila jako prodavačka do supermarketu. Je to otročina, ale alespoň nějaká práce. Manžel to vzdal. Na jednu stranu se mu nedivím, ale na druhou si musí uvědomit, že má dvě, ještě školou povinné děti. Jenže mu ta nezaměstnanost jako by začala vyhovovat. Celé dny proleží u televize a nebo jde do hospody za kamarády, a tam všichni „chytrolíni“ společně nadávají na celý svět. Je mu pětatřicet, věřím, že kdyby se více snažil, že by něco sehnal. Třeba i brigádně, nebo i v zahraničí, nechce. Jednou za měsíc shrábne podporu a je spokojený.

Začarovaný kruh

Už nevím, jak dál. Práce v supermarketu je od rána do večera, soboty, neděle, plat, který stojí za houby. Pak přijdu domů a první, co vidím, jeho na gauči. Leží tam od rána. Začíná se mi hnusit. Moje slzy a nářky nepomáhají. Když se začneme hádat, odejde do hospody. Už dvakrát jsem skončila na psychiatrii, načež mi ještě jednou v hádce vyčetl, že s bláznem žít nebude. Je mi líto dětí, hlavně Honzíka, toho staršího. V tátovi se vidí, jen aby nebyl jeho vzorem jako v době, kdy byl ještě strojvedoucím.

psych


Milá paní Vlaďko, vaše situace je opravdu nezáviděníhodná. Píšete, že se vám manžel už hnusí. Já bych od něj asi odešla. Chápu, že jeho podpora je víc než nic, ale není to jediný mužský na světě. Život máte před sebou. A kdo ví, možná by ho ten váš odchod překvapil natolik, že by se vzpamatoval a začal konečně něco dělat. Já vím, je to těžké, máte děti, ale než aby měly za vzor takového povaleče, to raději nikoho.

Ale nechci se stavět do role psychologů nebo psychiatrů. Je to jen můj osobní názor. Nechám prostor k vyjádření také našim čtenářkám.

Saša

Čtěte také:

   
13.05.2011 - Ona s ním - autor: Alexandra Stušková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [35] sdrawa [*]

  nezaměstnanost je třeba začít řešit včas, nejlepší je vyzkoušet třeba livechat, může to dělat každý kdo má web kameru a je starší 18 let

  superkarma: 0 01.02.2013, 12:31:17
 2. avatar
  [34] oalison [*]

  linde — #33 A co zkusit třeba něco sama produkovat? Ať už potraviny nebo užitečné věci do domácnosti, nebo zkusit hlídat děti já nevim možností je spousta a nevim co by tě bavilo i třeba, klidně vést nějaký cvičení. Třeba já si přivydělávám cvičením pilates, udělala jsem si kurz a makám. Jednak mám v pohodě postavu a jednak nějaká ta koruna z toho je, kterou si pak můžeš dávat stranou.... Tak možná bys něco takovýho mohla taky, brigády apod.... byť jen třeba zkrácený úvazek... A nebo halt jít do rekvalifikačního kurzu a shánět práci dál a dojíždět...Sml16

  superkarma: 0 25.05.2011, 09:30:50
 3. avatar
  [33] Linde [*]

  oalison — #31 no, manžel vydělává Sml3. On nosí domů minimum a finančně na něm závislá jsem...ono najdi si práci se řekne lehce, ale pokud nemíním dělat dealerku a chodit po domech a vnucovat lidem pojištění, jiná profese v mém bydlišti opravdu, ale opravdu dlouhodobě není. A pokud ano, mám schovaných asi dvacet odmítavých dopisů za poslední půlrok. Ono 150 ženských na jedno pracovní místo je docela nářez...Sml80A to nejsem na pozice vybíravá, hlásím se i na stavební dělníky, uklízečky na jatkách a pečovatelky k dlouhodobě ležícím na umývání a koupání. A práci přesto nemám

  1. na komentář reaguje oalison — #34
  superkarma: 1 20.05.2011, 21:20:23
 4. avatar
  [32] kobližka [*]

  oalison — #29 Musím s tebou naprosto souhlasit,já taky žasnu,kolik ženských se ve 21.století nechává zotročovat chlapem,ponižovat a plní jeho rozkazy a přání bez ohledu na to,co by chtěla ona.Kam se poděla nějaká sebeúcta a kam až je ženská schopná zajít,aby si jí mužský všimnul,aby s ní spal,aby jí neopustil???? Musela jsem ti za tvůj příspěvek dát plus Sml67 !

  superkarma: 0 20.05.2011, 15:57:42
 5. avatar
  [31] oalison [*]

  linde — #30 Tak to je zase něco jinýho, pokud se staráš o dům, pozemek o domácnost, zařizuješ věci a kupříkladu ještě péče o děti, budiž... Ale na to ti zase řeknu jedno, být tebou snažím se co nejdřív si najít alespoň nějakou práci a nebýt na manželovi úplně finančně závislá. Ono totiž pak jsou tu zase ty případy, kdy ženská je v domácnosti, manžel vydělává a světe div se, najde si milenku, nebo je to despota co kontroluje manželce každou účtenku a tak dále... Myslim že žádnej extrém neni dlouhodobě dobrej. Vydělávat mají oba partneři a oba taky pečovat o domácnost a o děti společně. Pomíjím dobu hájení, kdy je ženská na mateřský.

  1. na komentář reaguje linde — #33
  superkarma: 0 20.05.2011, 14:11:10

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] Linde [*]

  oalison — #29 jooo, to se fajn napíše - viz poslední tvůj odstavec, ale u nás jsem pro změnu na pracáku já, vstávám v půl sedmé a s prací končím večer po osmé. Nemyslím práci jako umýt nádobí a pozametat kuchyň, myslím nádeničení pro celou rozšířenou rodinu - "když už jsi stejně doma....." Celé dny v nekonečném poli a atd. Nečekat mně v poledne nakládání tatry hlíny, tak si neoddychnu ani teď dopoledne a tak se aspoň teď šetřím u Ž-in, která se mi stala už tak vzácnou Sml27. A protože je dům manžela, byla bych nerada, kdyby paušálně vzal radu k srdci a nezaměstnanou vyhodil ven, protože nevydělává. Bohužel totiž moji práci bez mzdy bere jako "flákání".

  Tím jsem samozřejmě odbočila od článku, tohle nemá být jako alibi pro článkového nezaměstnaného, ten se fláká evidentně. Gauč a pivo, to není pro mněSml23.

  1. na komentář reaguje oalison — #31
  superkarma: 0 20.05.2011, 10:31:01
 2. avatar
  [29] oalison [*]

  linde — #28 Tak to je nejhorší varianta, ještě mu hledat práci a všechno za něj vyřizovat. Já bych takovýho povaleče vypráskala bičem, že by se nestačil ani ohlídnout jak by pádil. S takovejma se prostě člověk nesmí mazat láska, neláska! Láska mi dítě nenakrmí, nezaplatí složenky atd. City jsou krásná věc, ale zároveň se člověk musí umět taky pevně postavit nohama na zem, když je to potřeba!

  A já vám ženský teda něco řeknu, jak tu tak čtu ty příběhy, mě je smutno, kolik ženských si nedokáže vážit samo sebe, neumí si říct o to co by je dělalo spokojenými, nechaj se sebou vláčet jako s hadrem, fňukaj, jsou ublížený... Ale co kdyby konečně přestaly se smutněním, nářkama a začaly něco dělat?!

  Nemá na mě manžel čas? Fajn, trávim čas podle sebe! Mám doma nemakačenka? Fajn, táhni si k jiné která tě bude ochotná živit a nebo makej! Atd. atd..... Sakra ženský, život máte jenom jeden a nikdo ho za vás žít nebude!!!!!!

  1. na komentář reaguje linde — #30
  2. na komentář reaguje kobližka — #32
  superkarma: 2 20.05.2011, 10:20:08
 3. avatar
  [28] Linde [*]

  hmm, hrozné. Těžko radit. Jen mně taky zarazilo, že už je dva roky na ÚP a stále bere podporu? Pokud autorka článku má ke svému muži stále pouto, ať už společný byt či přízeň, je těžké ho opustit, nebo vyhodit Sml80. Já bych navrhovala se mu po vhodné práci poohlídnout Sml58, třeba občas nahlídnout na internetové nabídky a zajímavé mu vytisknout, nebo na tu nabídku zavolat a poptat se mu....je to těžké, chlapovi se chtít, nebude, ale třeba ho něco osloví. Pochybuji, že aktivně vyhledává sám a zajímavá nabídka, přinesená pod nos by se mu třeba teoreticky mohla zalíbit-aspoň na zkoušku a co kdyby se uchytil Sml16. On ten stereotyp na pracáku taky po čase omrzí Sml32.

  1. na komentář reaguje oalison — #29
  superkarma: 0 20.05.2011, 10:11:14
 4. avatar
  [27] kobližka [*]

  oalison — #26

  superkarma: 0 19.05.2011, 21:30:44
 5. avatar
  [26] oalison [*]

  kobližka — #18 Jo myslim že by jí to mohlo nakopnout. Klidně ať mi napíše, udělám jí exkurzi na jakou nezapomene. Líto to je mě mamky taky a ještě víc mě štve ta bezmocnost, že vlastně nemůžeš nic dělat, moje ségra si je na chvíli oba vzala k sobě... naivně si myslela že donutí otčíma pracovat. Kdybys viděla jak to pak vypadalo i u ségry a to má ještě ke všemu 3 děti.Sml80 Nakonec dostala ultimátum od majitelky bytu, že buď odejdou rodiče a nebo všichni. Takže mamka i otčím jsou zase zpátky ve svém doupěti hrůzy. A nemůžeš dělat nic.Sml80

  1. na komentář reaguje kobližka — #27
  superkarma: 0 19.05.2011, 14:37:02
 6. avatar
  [25] bonda [*]

  Když to čtu, napadá mě toto:

  Může ženská shodit za

  den 300 kg?

  ANO – ráno je to kráva, v poledne slepice a večer brouček.

  A

  může muž shodit na den 300 kg?

  NE – to je vůl celý den.

  superkarma: 0 14.05.2011, 14:40:13
 7. avatar
  [24] phoebe24 [*]

  nechápu strategii ČD - propustili hromadu strojvedoucích i ostatních zaměstnanců a momentálně cpou stipendium studentům SŠ už od prvního! ročníku aby měli na dráze lidiSml80

  superkarma: 1 14.05.2011, 10:23:18
 8. avatar
  [23] vmarta [*]

  Smutný příběh...ale ja bych tam nebyla ani minutu . Sml22

  superkarma: 0 13.05.2011, 22:05:30
 9. avatar
  [22] OlgaMarie [*]

  tomáš — #15 Pochybuju o tom, že je mnoho čtenářek tohoto magazínu, které mají opravdu vlastní kapesné 2-3 tisíce.

  Paní Vlaďka je určitě nemá, když si hýčká gaučáka.

  superkarma: 2 13.05.2011, 21:14:38
 10. [21] pinokio [*]

  Moc by mě zajímalo,co Vám poradili psychiatři.Obecně se říká,že pokud děti vidí,že rodičům to ve vztahu dlouhodobě neklape,je lepší se rozvést.Jinak nevěřím,že Váš manžel si nemůže najít práci.Já jsem z Moravskoslez.kraje,jsem invalidní důchodce,mám 10letou dceru a práci jsem si našla.Tak ať mi někdo neříká,že to nejde.Souhlasím s tím,že je potřeba mu přiložit nůž na krk,a jestli je možnost sebrat mu prachy.On ho přejde gaučing,až nebude mít na pivo.Jinak držím moc palceSml16

  superkarma: 0 13.05.2011, 19:28:02
 11. [20] ovenka [*]

  U nás to bylo podobné. Muž přišel o práci a moc se nesnažil hledat jinou. Složenky a účty jsou moje starost, tak ho to netrápilo.Když jsem přišla nečekaně domů, procházel se po zahradě s cigaretkou...

  Přestala jsem si ho vážit. Kdyby chtěl odejít, nebudu mu bránit, uvítám to. Vyhodit ho nechci, nevím kam by šel a jak bych mu vyplatila polovinu majetku ?

  superkarma: 0 13.05.2011, 17:48:33
 12. avatar
  [19] Žábina [*]

  jestli je mu 35 let, má nárok na podporu jen 5 měsíců, pak už nedostane nic...

  superkarma: 0 13.05.2011, 17:25:01
 13. avatar
  [18] kobližka [*]

  oalison — #17 Možná by Vlaďka měla jít k tvým rodičům na návštěvu,aby viděla na vlastní oči,jak by mohla dopadnout.Tvojí maminky je mi líto....

  1. na komentář reaguje oalison — #26
  superkarma: 0 13.05.2011, 16:30:16
 14. avatar
  [17] oalison [*]

  Ještě by Vlaďce mohlo pomoct jako varování, jak dopadla moje mamka: Otčím nikdy moc pořádně nepracoval, teď už několik let se jen válí na otomanu a chlastá pivo. S úklidem doma a dalším nepomůže ani v nejmenším. Neumyje po sobě ani záchod.  A mamka? Ta maká od rána do večera, protože si nabrali půjčky a samozřejmě stejně to nezvládá všechno platit a po krku jí jdou exekutoři. Já ani sourozenci nemáme peníze na to, aby jsme jí vyplatili. Ale co je nejhorší, ona toho povaleče ještě obhajuje, nosí mu jídlo pod nos, pere mu a prostě o všechno se stará. Sama nemá čas na sebe, na svoje záliby, maximálně si dřepne k televizi na chvíli.... Doma to u nich vypadá příšerně, protože ona sama veškerý chod domácnosti nezvládne a otčím po sobě dělá jen bordel. Jestli takhle Vlaďko chcete dopadnout tak si toho příživníka hýčkejte dálSml80 Už několikrát moje mamka mluvila o sebevraždě, nechce psychology, odmítá komunikovat s poradnami, když jsme jí nabídli odchod od manžela a že pro ni seženem bydlení jinde aby byla sama, nechtěla o tom ani slyšetSml80 Takže bezmocnej pocit dětí nikomu nepřeju. Už se ani s mamkou moc nevídáme, protože stejně se akorát vždycky jen pohádáme.

  1. na komentář reaguje kobližka — #18
  superkarma: 0 13.05.2011, 16:15:00
 15. avatar
  [16] oalison [*]

  Jak dál? Jednoznačné, vykopnout povaleče a konečně začít žítSml22

  superkarma: 0 13.05.2011, 15:43:54
 16. avatar
  [15] tomáš [*]

  Podpora v nezaměstnanosti a změny od ledna 2011

  Patří do: Finance Související (96)

  Uchazeči o zaměstnání mají nárok na podporu v nezaměstnanosti. Cílem je dočasné zmírnění výpadku příjmů. Přesné podmínky stanoví zákon o zaměstnanosti (č. 435/2004 Sb.).

  Lidé do 50 let věku mohou dostávat podporu po dobu pěti měsíců, lidé od 50 do 55 let ji mohou pobírat osm měsíců a lidé nad 55 let až jedenáct měsíců. Jde o takzvanou podpůrčí dobu.

  První dva měsíce dostanou nezaměstnaní 65 procent průměrného čistého měsíčního výdělku z předchozího zaměstnání. Za měsíc mohou dostat maximálně 0,58 násobek průměrné mzdy v České republice, tedy 13 280 korun.

  Další dva měsíce klesne podpora na 50 procent dřívějšího výdělku a zbytek podpůrčí doby pak uchazeč dostane jen 45 procent.

  Při rekvalifikaci se podpora zvyšuje na 60 procent dřívějšího výdělku, maximem je 14 883 korun měsíčně.

  Po skončení podpůrčí doby (pět, osm nebo jedenáct měsíců) už nezaměstnaný získá jen sociální dávku ve výši životního minima, tedy necelých 3200 korun. Nevykazuje-li požadovanou aktivitu, dostane jen existenční minimum, tedy 2020 korun.

  Od ledna 2011 se pravidla pro podporu dále zpřísnila. Přehled konkrétních změn najdete v tomto článku. Další zpřísnění pak chystá ministr Jaromír Drábek od roku 2012 (podrobněji zde).

  ...tak tedy nevím, co za podporu tento dáreček pobírá...asi to moc nebude, když je doma 2 roky. Mě to vychází snad na tu sociální 2-3000 Kč. Hezký kapesný pro živitele rodiny.

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #22
  superkarma: 0 13.05.2011, 15:26:48
 17. avatar
  [14] kobližka [*]

  vladka006 — #13 A myslíš,že dotyčná neprožívá těžké chvíle každý den?

  superkarma: 0 13.05.2011, 15:22:49
 18. avatar
  [13] vladka006 [*]

  Nevím, nevím, co bych dělala.

  Hlava by mi na mě řvala: "Vyhoď ho."

  Srdce by přemlouvalo: "Přece ho neopustíš. Teď, v té těžké chvíli."

  1. na komentář reaguje kobližka — #14
  superkarma: 0 13.05.2011, 15:16:08
 19. avatar
  [12] Myškomedvídek [*]

  také jsem takového měla,rozvedla jsem se,nemělo to cenu.Byl rok doma a vůbec se nesnažilSml80

  superkarma: 0 13.05.2011, 15:15:36
 20. avatar
  [11] SNÍŽEK [*]

  je to sobec,lenoch a příživník,než aby měli děti špatný příklad,raději žádný.promluv si s ním a když to nepůjde,vyhoď ho,není rodině oporou,tak je k ničemu.Sml68

  superkarma: 0 13.05.2011, 15:08:44
 21. [10] rak177 [*]

  Já se rozvedla a udělala jsem dobře.Řekla jsem si,že já se ničit nebudu a nenechám.Byly to velmi krušné chvíle,ale vydržela jsem vše a jsem ráda.

  superkarma: 0 13.05.2011, 14:55:19
 22. [9] Anai [*]

  Samozřejmě by ho měla vyhodit! Hlavně nesnášet už takováto ponížení, podle mě je to macho primitiv, spousta žen s úrovní si bohužel tyhle typy bere a ani za to nemůže - je to vrozený syndrom výběru nejlepšího samce na plození. Situace mimo Prahu je asi hrozná, tady dělají u pokladen supermarketu z 90% jen cizinky a u lopat jen Ukrajinci - mimo Prahu asi jiný svět a méně práce.

  superkarma: 0 13.05.2011, 14:12:41
 23. avatar
  [8] gerda [*]

  a to myslíte vážně, aby někam odešla i s dětmi? Neměl by náhodou vypadnout on, když je teď pro rodinu jenom zátěží? Není snadné připravit děti o tátu, pokud na něm lpí. Jestli se ale jenom válí a ujídá z rozpočtu, pak by mu měla sbalit kufry.

  superkarma: 1 13.05.2011, 13:43:07
 24. avatar
  [7] kobližka [*]

  Tohle je takový začarovaný kruh.Vím,jak moc je nebezpečné zůstat delší dobu bez práce.Ten čas,kdy člověk nemusí každodenně vstávat a je pánem vlastního času,se pomalu přestane zdát zoufalým,člověk a zvlášť mladý člověk,si na to rychle zvykne a nakonec je s touhle situací spokojený.Je to nakažlivé jako mor!

  Říkám na rovinu,že bych si absolutně nedokázala vážit manžela,který by mě klidně nechal chodit do práce,viděl mě vracet se udřenou a já ho nacházela na gauči u televize!Bez úcty,kterou normálně k manželovi mám,by se pomalu vytratila i moje láska.CHLAP PROSTĚ MUSÍ CHODIT DO PRÁCE A POSTARAT SE O RODINU!

  Z toho gauče bych ho jednoho dne asi srazila a řekla:"půjdeš makat a hotovo,vezmeš jakoukoliv práci,nebo máš do do měsíce připravený kufr".

  Nelitovat ho,protože,když je nejhůř,tak si nějakou práci najde snad každý.Neříkám,že to bude zrovna to,co touží dělat,ale přiživníka bych doma nestrpěla.

  superkarma: 0 13.05.2011, 12:17:02
 25. avatar
  [6] malvina [*]

  Vladko, jediná   rada pro  tebe  je odejít od  muže, který se  ti  hnusí. Máš  jeden  život a   ty  jsi manažerkou  svého života. Snad  si nemyslíš  , že  vše se  vyřeší tím že  se budeš léčit  na psychaitrii a  on se  jen koukal  na tebe   jako na  blázna. Odejdi od  něho a začni svůj vlastní   život  , bez  trápení, bez pobytu na psychatrii, .... Držim   ti palce, musíš začít sama  u sebe.

  superkarma: 0 13.05.2011, 11:15:57
 26. avatar
  [5] Altamora [*]

  Nevím, kde bydlíte, ale když není práce doma, tak chlap, který je opravdu chlap, jde "do světa", ale neválí se na kanapi a nechlastá. Dala bych mu ultimátum. Může kompletně vést domácnost (vaření, praní, žehlení, úklid, učení se s dětmi, nákupy),  a pak si práci hledat nemusí, prostě bude v domácnosti, i to je práce. Muže si najít práci v jiném městě, může pracovat třeba právě v tom supermarketu, to je docela těžká práce, proč ji mají dělat ženy.  Nebo ať si žije kde chce a s kým chce. K čemu takový partner je? Nedokážu si vážit někoho, kdo má falešnou hrdost ve vztahu k cizím a parazituje na vlastních.

  superkarma: 0 13.05.2011, 11:06:11
 27. [4] Anime Otaku [*]

  Tady je každá rada drahá, tak pokud je doma, ať se naučí uklízet a doma vařit, ať se učí s dětma do školy, prostě ať dělá otce v domácnosti a když ne, tak mu sebrat všechny peníze a nepouštět do hospody. A když ani to nezabere, pak jen zbývá se zbalit a odejít, nic víc.

  superkarma: 0 13.05.2011, 10:59:09
 28. [3] FAXÍK [*]

  Moc smutný příběh a co poradit nevím, pokud někdo nechce pracovat, tak se s ním nedá nic dělat.

  Musí chtít on sám jít do práce a to je hodně mladý chlap.

  superkarma: 0 13.05.2011, 09:48:43
 29. avatar
  [2] Juana [*]

  Jestli celou podporu prochlastá, tak snad by bylo lepší, kdyby ho paní vyhodila. Ten chlap je jen k zlosti, ne pro život. Kdyby takhle uvažoval můj manžel, tak jsme dneska taky na mizině - sice podniká sám, není zaměstnanec, ale bere jakoukoliv práci, kterou zvládá, takže i když je elektroinženýr, klidně vezme zakázku, kde maká v montérkách a tahá kabely a dělá méně kvalifikovanou práci. Já ostatně taky dělám, co umím, klidně si vezmu do ruky smeták, hadr a pomáhám jim na stavbě, nebo dělám přidavače. Žádná práce není ponižující, když je za ni zaplaceno. Jo a inženýr jsem taky.

  superkarma: 1 13.05.2011, 09:13:12
 30. avatar
  [1] mineralka7 [*]

  Ono odejít od něj není zase tak snadné, já Vlaďku chápu. Ale chce to nějakou radikální změnu, něco, co by ho "pošťouchlo", aby se hnul z místa. Když ona může dělat práci, která ji nebaví a neuspokojuje, pak totéž může i on - ale úplně jako bych ho slyšela, přece se nebude snižovat na takovou úroveň...

  Každopádně by to chtělo, aby Vlaďka zaujala pevný postoj - manžel dostává podporu, fajn. Tak mu z ní pěkně odpočítat náklady na bydlení, na jídlo, polovinu nákladů na dvě děti a uvidíme, jak dlouho bude spokojeně ležet na gauči s tím, co mu zbyde. Ale hlavně to chce nepolevit - ať už Vlaďka zvolí jakoukoliv cestu, tak stát si za tím a nenechat se rozhodit prosbami ani nadáváním.

  superkarma: 0 13.05.2011, 08:36:16

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme