Domácnost

Nežádoucí návštěvník čtenářky Bobiny06

Copak si to přivezla ze zahrádky za vetřelce čtenářka s nickem Bobina06? To se dočtete v jějím příspěvku, za který moc děkujeme

Dobrý den!  Je to již několik roků, co se nám přihodil tento zážitek. Koncem srpna, jsme si odváželi zeleninovou úrodu ze zahrádky, do našeho panelákového bytu. Netušili jsme, že si spolu s výpěstky, přivezeme i nežádoucího návštěvníka. Toto jsme zjistili, když jsme odešli spát. Uprostřed noci jsme byli probuzeni neobvyklým pronikavým zvukem. Podobalo se to cvrkání polního cvrčka. Co následovalo, si každý dovede jistě představit.

Do rána jsme nezamhouřili oči a místo spánku jsme pořádali "lov" na tohoto vetřelce. Všechno jsme postupně vyndali ze spížní skříně u okna, od kud se neustále cvrkání ozývalo. Několikráte jsme toto nezbedné zvíře zahlédli, ale vždy, když jsme ho již chtěli polapit, se stačilo ukrýt do nějaké mezery.

Nad ránem, když jsme již byli zcela vyčerpaní, se nám podařilo po delším "číhání", tvora obelstít a přimáčknout na něj ručník, který jsme následně vyprášili z balkonu. Podle našeho popisu, nám řekl kamarád, že se jednalo o Kobylku zpěvavou(Tettigonia cantans).

Pamatuji se, že jako malé děti, jsme tyto kobylky chytali do dlaní a měli jsme radost, když jsme dlaně otevřeli a kobylky bleskově vyskočily zpět na zem. Vydrželi jsme si takto hrát snad i hodinu. Příběh, který jsem vám poslala, trochu negativně změnil můj přístup k tomuto hmyzu. Jakmile kobylku zahlédnu někde v přírodě, hned si vzpomenu na nepříjemný zvuk, který vydává.

S pozdravem Bobina06

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Myslím, že ta kobylka byla stejně „nadšená“ jako vy. Ale je s podivem, že vám pak nezpívala ještě pod oknem.

Máte také nějaký zážitek se zvířetem? Který tvor ze zvířecí říše vám zrovna nepřirostl k srdci? Které zvíře zrovna „nemusíte“ a proč? Pošlete nám také svůj názor, nebo příběh na dnešní téma.

Budeme rádi za každý příspvěvek, který obohatí téma Zvíře, které „nemusím“

Pište na adresu redakce@zena-in.cz

   
25.02.2011 - Zvířátka - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [2] átéčko [*]

  femme — #1 ...aspoň víš, že bude hezké počasíSml67

  superkarma: 0 25.02.2011, 13:55:19
 2. avatar
  [1] femme [*]

  copak kobylka, ale když začne vyhrávat cikáda Sml58 Sml30

  1. na komentář reaguje átéčko — #2
  superkarma: 0 25.02.2011, 13:53:47

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme