Domácnost

Než televizi, tak raději pěknou knížku

 

Milá redakce,

téma televize se mě dotklo tak před půl rokem, když jsem se s přítelem nastěhovala do bytu, kde nebyla zavedená kabelkova. V bytě se na zemi válel jakýsi šlauch, zřejmě od antény, a ani předchozí nájemník nevěděl zda je funkční. Protože ani já, ani přítel nejsme zrovna technicky zdatní, připojení televize jsme neřešili. Na televizi, vlastně na video nebo DVD, se díváme tak dvakrát týdně. V půjčovně mají velký výběr, takže není problém zvolit si film podle momentální nálady.


Přihlásili jsme se  oba do knihovny a stali se z nás zarytí čtenáři. Výhodou je, že knihovna má otevřeno i v sobotu dopoledne, takže nejprve nakoupíme na trhu a potom si v klidu jdeme hodinku vybírat knížky.
A vzhledem k programové nabíce (viz Big Brother, Vyvolení, atd.) vůbec nelituji, že televizi sledovat nemůžeme. Takže když to zhodnotím, život bez televize je báječný.

MicuskaMilá Micuško, děkujeme za váš příspěvek. Také jsem zapsaná v knihovně a občas si něco půjčím. Čtu ráda. Jenže, když přijdu večer domů a přes celou obrazovku poskakuje Vladko s vysavačem, nevydržím a sednu si rovnou k bedně. A takhle to jde pořád.

 

redakce@zena-in.cz

 

A jak jste na tom vy ?

 Také zahazujete nákupní tašky, přestáváte uklízet a sledujete Vladka, jak krásně luxuje v nejvíce sledovaném pořadu VyVolení?

Nebo raději usednete k některému seriálu?

Napište nám o tom.

 

   
19.10.2005 - Dům a byt - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. avatar
  [19] markeet [*]

  televizi nemam, lec intelektualne se kvuli tomu netvarim . ale stve me, ze se na me proto mnozi divaji jako na asociala nebo chudaka nebo radobyintelektualku . kdyz jsem zacala bydlet sama, televize byla jedna z poslednich veci, ktery jsem planovala si poridit. postupem casu jsem zjistila, ze mi ani trosku nechybi, tak ji nemam doted. nic vic, nic min.

  superkarma: 0 19.10.2005, 20:52:47
 2. avatar
  [18] *Kotě* [*]

  Manx: na TV nekoukám, protože je to pro mě ztráta času. Na druhou stranu prosedím spoustu času u počítače (pracuju na něm a v přestávkách surfuju nebo kecám na ž-in ), což není o moc víc intelektuálně obohacující. Takže jako intoš si fakt nepřipadám.

  Jsou TV kanály, na které bych i ráda koukala, v USA jsem milovala History Channel a Discovery a National Geographic, ale znám se - u pořadu o slonech v savaně nebo vlcích v tundře jsem schopná prosedět dvě hodiny s otevřenou pusou a na to fakt nemám čas, takže kabel si radši pořizovat nebudem

  superkarma: 0 19.10.2005, 20:44:22
 3. avatar
  [16] Amálie [*]

  Manx: štěstí, že nikoho takovýho neznam Jedni známí sice telku nevlastní, ale nikomu to nevnucujou ani se nedívaj skrz prsty na lidi, co jí sledujou často

  superkarma: 0 19.10.2005, 14:56:58
 4. avatar
  [14] Amálie [*]

  Manx: "A co nechápu už vůbec, jsou lidi, který si myslí, že z nich zarytý nekoukání na televizi nebo nevlastnění TV přijímače automaticky dělá intelektuály"

  takový paka se najdou?

  superkarma: 0 19.10.2005, 14:44:45
 5. avatar
  [12] Amálie [*]

  akorát snídam s novou nebo s čt, tam aspoň stíham pár zpráv, dopravu a počasí

  superkarma: 0 19.10.2005, 14:29:06
 6. avatar
  [11] Amálie [*]

  naprosto nechápu, jak si někdo může seriály nahrávat ,ale nikomu to neberu!!!
  jediný, v čem trošku tušim, vo co go, je Růžová zahrada, občas stíham konec, když přijedu domu nebo začátek, než odjíždim do sauny

  superkarma: 0 19.10.2005, 14:27:31
 7. avatar
  [10] Vivian [*]

  No já tedy nechápu, proč by to muselo být "buď-anebo"
  Člověk přece může mrknout na TV i otevřít knihu, ne? Já večer kouknu na TV a pak si jdu do postele číst...

  superkarma: 0 19.10.2005, 13:13:23
 8. avatar
  [5] Suzanne [*]

  Dřív jsem četla hodně, jako dítě skoro pořád. Ale teď mě baví spíš Vladko Jo a růžová zahrada

  superkarma: 0 19.10.2005, 12:43:40

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme