Po žhavé Itálii se za módou vypravíme do New Yorku. Ale nemusíte si kupovat letenky a cestovat až za oceán. Stačí, když ve dnech 14.–20. 9. navštívíte Centrum Chodov a jeho Módní týden, který bude patřit právě New Yorku. Seznamte se!

New York

„Americké ženy byly první, které žily rychlý, moderní život,“ prohlásil americký návrhář Michael Kors. Nutno dodat, že tomu přizpůsobily své oblečení, a to jim zůstalo dodnes. Amerika byla vždycky považována za symbol svobody. Tady hledaly ráj na zemi miliony imigrantů a snily si svůj americký sen. A pokud ho noví Američané nenašli v životě, zcela jistě ho našli alespoň ve způsobu oblékání.

New York

New York je snad nejkosmopolitnější město světa, kde se mísí různé národy, rasy, etnika, barvy pleti a pochopitelně i styly. Ale nikdo nic neřeší, tady vás nechávají být, nikdo se nad vaším outfitem nepozastaví, natož aby ho kritizoval. Naopak.

 V New Yorku se cení originalita. Čím víc vyčníváte z davu, čím bláznivější a odvážnější „ohoz“ máte, tím lépe. Projev individuality a osobitosti je nade vše. Míchá se všechno se vším a nic není nemožné. Kostýmek s teniskami, kožich s podvazky, tepláky s lodičkami, šatičky se sportovními bundami. Nápisy, tisky, nesourodé materiály, zkrátka pel-mel.

New York

Pro nic netušícího Evropana je to zpočátku trochu šok, ale po pár dnech v New Yorku „načichne“ i on tou nakažlivou americkou nezávislostí. Odhodí svou přízemnost a začne být free a cool (vždyť je to tak osvobozující!) a s úsměvem od ucha k uchu na sebe navěsí to, na co by doma neměl odvahu.

chodovSoutěžte o ceny Diesel!

Centrum Chodov si pro vás připravilo jednoduchý kvíz. Odpovězte a vyhrajte náramky Diesel!

New YorkKde má ta americká lehkost a bezprostřednost své kořeny? Sahají hluboko do historie. Snad někam do 19. století. O americké ženě se vždycky tvrdilo, že je fyzicky zdatná, nezávislá a praktická. Tyto vlastnosti se musely nutně projevit i ve stylu oblékání. Dávala přednost jednoduchým, pohodlným oděvům, které mohla nosit od rána do večera.

Určitý vliv na americkou módu měla i absence informací z Evropy (Paříže) za 2. světové války. A tak nezbývalo než si vytvořit vlastní styl nezávislý na Evropě.

Víc než kde jinde ve světě se americká móda inspirovala sportovními prvky a přebírala je do běžného nošení. A tak není divu, že se tenhle trend stává specifičností, která přetrvává do současnosti. Stačí se podívat na outfity amerických celebrit a je nám to jasné.

Kde jinde než v Americe by se mohla lépe prosadit generace návrhářů, jakými jsou Calvin Klein, Donna Karan či Ralph Lauren, jejichž móda si klade jednoznačný cíl: Vytvořit pohodlné, jednoduché a praktické oblečení, ve kterém se dá v pohodlí přežít celý den.

Je vidět, že odkaz předků se naplnil. 

Více informací naleznete na www.centrumchodov.cz nebo na www.facebook.com/centrumchodov

Čtěte také:

Reklama