Bolesti kloubů dokáží život velice znepříjemnit. Zejména při některých sportovních činnostech se kolena či jiné klouby velmi často ozývají. Nechcete přijít o své oblíbené lyžování, fotbálek, squash či tenis? Chraňte své klouby dříve, než vás ve vašich aktivitách (a nejen sportovních) opravdu definitivně omezí!

 

Osteoartróza, jakožto jedno z nejčastějších onemocnění pohybového systému, postihuje zhruba 12 % celkové lidské populace. Mezinárodní skupina odborníků na problematiku artrózy pod záštitou Evropské ligy proti revmatismu (EULAR) vypracovala na základě více než sedmi set klinických studií doporučení, jak efektivně léčit artrózu. Jedním z významných faktorů je tzv. skupina léků SYSADOA (symptomaticky pomalu působící léky při osteoartróze), dříve označované jako „chondroprotektiva“.

 

Právě tyto látky v klinicky ověřeném dostatečném množství tvoří nedílnou součást složení produktů Proenzi. Mezi nejúčinnější a nejvyužívanější látky SYSADOA patří glukosamin a chondroitin sulfát. Glukosamin sulfát slouží jako základní stavební složka kloubní chrupavky. Efektivně působí proti potenciálnímu zánětu a ve složení většiny kloubních přípravků je již samozřejmostí. Rozdíl mezi kloubními přípravky pak můžeme hledat především v obsahu chondroitin sulfátu, u něhož je v mnohých studiích prokázán účinek na zlepšení funkčnosti kloubů a snížení jejich bolestivosti. Chondroitin je základní stavební látkou mezibuněčné hmoty chrupavky a jeho zvýšený přísun vede ke zlepšení jejích mechanických a elastických vlastností.

 

Obě látky (glukosamin i chondroitin) se po vstřebání přímo vestavují do poškozené kloubní chrupavky, kde pozitivně působí. Velmi důležité je, že u glukosamin sulfátu i chondroitin sulfátu se nově prokázalo, že jsou schopny zpomalit, ne-li zcela zastavit postup degenerativních změn postihujících chrupavku. Na obsahu těchto dvou látek je založena i účinnost přípravku Proenzi 3, který je navíc obohacen o silně protizánětlivou látku MSM v originální kvalitě LignisulTM. Ta je důležitá pro správné utváření chrupavčité a kostní tkáně a také např. pomáhá odstraňovat otoky.

 

Ověřte si, zda i Vámi užívaný preparát obsahuje zejména glukosamin a chondroitin sulfát, tedy látky zahrnuté do skupiny SYSADOA, v dostatečném množství. Posílíte tak svoji šanci na opravdu bezbolestný pohyb a nebudete se muset vzdát svých každodenních radostí!

 

Produkty Proenzi žádejte ve své lékárně nebo na bezplatné infolince: 800 900 776.

www.proenzi.cz

 

 

Reklama