Ne každého vezmou na vysokou školu. A ne každý po tom touží. Existují totiž způsoby, jak se za mnohem kratší dobu a tím pádem i levněji naučit něco, kvůli čemu vám zaměstnavatelé utrhnou ruce. To „něco“ je perfektní znalost angličtiny, kterou navíc můžete ještě ověnčit mezinárodní zkouškou a rekvalifikací v praktických oborech.

maturita

Pomaturitní studium je cenově výhodnější než studium na VŠ.

 

Jeden rok s novými přáteli, 4 hodiny angličtiny denně, 9 měsíců studentských výhod a 100% efektivita. Pomaturitní studium není jen berlička, se kterou přečkat rok po maturitě. Čím dál častěji si ho maturanti volí zcela záměrně. Není se čemu divit - kromě perfektní znalosti komunikační angličtiny vás tu naučí i odbornou angličtinu a některé jazykové školy navíc nabízí i rekvalifikaci na některý z žádaných, praktických oborů.

Pomaturitní studium - časté otázky
- Můžu jít na pomaturitní studium, i když nemám maturitu? Ano, jediný rozdíl pro vás bude ten, že sociální a zdravotní si budete muset hradit sami.
- Naučím se na pomaturitním studiu anglicky líp než na VŠ? Ano, na vysoké škole nikdy nebudete mít tolik času na samotnou angličtinu, pokud ji vyloženě nepůjdete studovat jako samostatný obor. Při pomaturitním studiu se jí budete věnovat 4 hodiny denně a s rodilým mluvčím!
- Nemám tolik peněz - můžu platit pomaturitní studium na splátky? Ani, je to možné. Cena školného ale není nijak vysoká - začíná na necelých 20 000 Kč.

 

maturita

Studium angličtiny probíhá 4 hodiny denně a pak máte volno!

 

„Mnoho studentů si během pomaturitního studia uvědomilo, že nepotřebují dál rozšiřovat svoje obzory, ale mnohem snáz se uplatní, pokud naopak zúží svojí specializaci,“ říká ředitelka jazykové školy Lingua Viva Dana Grausová. Právě na téhle jazykové škole lze pomaturitní studium rozšířit o rekvalifikaci na praktický obor. „Dlouhodobě největší zájem je o výuku v oborech obchodní manažer a manažer cestovního ruchu,“ dodává. Studovat tu kromě jazyků můžete i na personalistu nebo manažera wellness.

maturita

Na pomaturitním studiu potkáte partu super lidí s podobnými zájmy.

 

Odborníkem za rok? Při „pomaturitku“ to jde

To všechno za jeden rok. Studentům se mnohdy zdá, že pomaturitní studium je drahé, ale ve srovnání s dlouhodobými investicemi, které stojí studium vysoké školy, je vlastně mnohem výhodnější. Namísto titulu bakaláře, který mnoho firem ani nebere vážně, si studenti pomaturitního studia odnášejí mezinárodní jazykové certifikáty a diplomy o rekvalifikaci v žádaných a hlavně praktických oborech po jednom roce.

Proč zvolit pomaturitní studium?
- Pokud jste právě „vylezli“ ze střední školy, díky pomaturitku si zachováte statut studenta ještě dalších 9 měsíců. To znamená slevy na MHD, sociální a zdravotní pojištění hrazeno státem a příspěvky na děti pro rodiče.
- Pomaturitní studium vás naučí anglicky po všech stránkách. Osvojíte si gramatiku, poslech, konverzaci, odbornou angličtinu i slang. Kurzy probíhají za účasti českých lektorů i rodilých mluvčí, takže se naučíte používat jazyk v praxi!
- Pomaturitní studium je snadná cesta k zisku mezinárodního certifikátu z anglického jazyka. Nikde jinde tak kvalitní a intenzivní přípravu nezískáte.
- Je to zábava! Ve skupinkách po 10-18 lidech potkáte nové přátele, kteří jsou na tom dost podobně jako vy. A po čtyřech hodinách výuky denně máte spoustu času poznat je víc anebo třeba hledat práci.
- S angličtinou můžete při pomaturitním studium studovat i druhý jazyk!
- Je to v centru Prahy, pořádají se různé akce a párty a ceny začínají na necelých 20 000 Kč, což je jedna z nejnižších cen pomaturitního studia v Praze.

maturita

K pomaturitnímu studiu angličtiny můžete studovat ještě druhý jazyk.

 

Pokud stále váháte, pročtěte si webovky několika jazykových škol a zjistíte, že nedostat se na vysokou školu nemusí být zas takový hrůza. Naučit se perfektně mluvit anglicky je u nás pořád velká výhoda a dobrá znalost jazyka leckdy zastíní i červený diplom z kdejaké vysoké školy. Kontaktujte jazykovou školu Lingua Viva a nechte si poslat podrobnou nabídku - uvidíte, že pomaturitní studium angličtiny se vyplatí, ať už s rekvalifikací nebo bez ní.

Autor: Viola Kratochvílová a Lingua Viva

Reklama