Kouzlo Vánoc se definitivně rozplynulo. Připomene nám ho tu a tam nalezená stužka, kus balícího papíru, jehlička zapíchnutá v ponožce, odkvétající a opadající vánoční hvězda. Pojďme zkusit zachovat hvězdu na příští rok. Můžeme tím sledovat znovuzrození vánočního symbolu.

flower

Vánoční hvězdu nemusíte po svátcích vyhazovat. Můžete jí život prodloužit a uschovat na několikery další Vánoce.
Po odkvětu hvězdu umístíme na chladné a stinné místo. Teplota v místnosti by měla být okolo 15 °C. Já ji dávám na stejné místo jako muškáty (do sklepa) a přežívají oba druhy rostlin v pohodě. Zaléváme jednou týdně. Voda v květináči nesmí stát. Hvězdě se daří ve vlhku. Proto sklep je celkem dobré místo pro přezimování.

Na jaře, většinou v březnu, rostlinku seříznu a přesadím, pokud je jí v květináči těsno. Po seříznutí je rostlinka košatější a řízek můžete použít na množení hvězdy. Řízek ponoříte na hodinku až dvě do teplé vody. Z řízku teče jakási tekutina a ponořením do teplé vody zastavíme „krvácení“ rostliny. Pracujte v rukavicích. Tekutina dokáže na pokožce udělat nepěkné skvrny a puchýře. Po vyjmutí z vody zapíchnete řízek do směsi písku a substrátu pro pokojové rostliny.

Rostlinku i řízek můžete přes léto přihnojovat hnojivem pro pokojové rostliny a nechávat venku v období od konce května do konce srpna. Zpět do místnosti dávám hvězdu na sv. Annu, přece jen jsou chladna z rána. Rostlince se daří na stejném místě, jako máme orchideje - na východní straně. Prý hvězdy nemají rády přímé slunko. My ji však na přímém slunci máme a žije.

Tvorbu květů vyvolávají krátké dny a dlouhé noci. Od začátku října do konce listopadu rostlinku přikrývám stínidlem od rozbité lampičky. Stínidlo jsem z vrchu přelepila tmavým papírem. Vytvořila jsem jakoby poklop na rostlinu. Přikrytá by měla být alespoň 12 hodin denně.

Prý při práci s rostlinami a hlínou do člověka tryská zemská energie. Po opečování rostlinky budeme plni energie. A zvládneme si rozvrhnout plán na víkend, abychom měli odpočinkový Silvestr a do nového roku vstoupili se vším elánem. Vždyť se říká „Jak na Nový rok, tak po celý rok.“

Mohli bychom pořídit rachejtle. Můj muž tvrdí, že my žádné rachejtle nepotřebujeme. Neb můj nový účes a červená barva na vlasech v něm představu rachejtle evokuje dostatečně. A prý i můžu svítit, když si k zadku připevním prskavku. Je to od něj milé, co? Prý po bytě často lítám rychleji než nějaká rachejtle, tak na co utrácet za ohňostroj. Ve skutečnosti tím maskuje svůj strach z pyrotechniky. Nemá k tomu důvěru. Na jednu stranu se nedivím. Jeden jeho známý má od rachejtle odamputovanou ruku.

Kdo nemá rád pyrotechniku, připojí se k následujícímu bodu. Budeme pořizovat veky a ostatní suroviny na chuťovky a chlebíčky. Nezapomeneme koupit šampáňo a dát jej řádně vychladit. Nebylo by marné sestavit silvestrovské menu. Moje maminka na Silvestra dělávala chody z mořských potvor. Od krevet po chobotničky. Bylo to báječné. Bohužel jsem se tohle od ní nenaučila, takže u nás to jistí pouze knedlíčková polévka a pečené vepřové koleno s křenem. Pokud mi tedy neporadíte jak na mňamky z plodů moře. Jediné, co umím, je salát ze surimi tyčinek a krabí pomazánka. Dosti slabota.

Jestli vás ještě nepřešla chuť na sladké, můžete zkusit silvestrovskou dobrotu, jež nese název Opilý františkán.

Potřebujeme: 6 bílků, 6 žloutků, 220 g rostlinného tuku, 220 g moučkového cukru, 2 lžíce kakaa, 60 g hladké mouky, 60 g hrubé mouky, 1 prášek do pečiva, 250 g mletých ořechů naložených ve dvou deci rumu spolu s 2 lžícemi moučkového cukru, rybízová či jiná marmeláda, meruňkový kompot
Na čokoládovou polevu: 120 g čokolády, 100 g ztuženého tuku

Postup: Utřeme tuk, cukrem a žloutky do pěny, přidáme kakao, hladkou mouku a hrubou mouku, prášek do pečiva a zlehka vmícháme tuhý bílkový sníh. Těsto rozetřeme na plech vystlaný pečicím papírem a nebo vymaštěný a moukou vysypaný. Pečeme v předehřáté troubě asi 35 minut na 180 °C. Vychladlý plát potřeme rybízovou marmeládou. Na vrch poskládáme okapané meruňky jednu vedle druhé. Posypeme je „opilými“ mletými ořechy. Zarovnáme a polijeme čokoládovou polevou.

Samozřejmě si nesmíme zapomenout užívat volných dní a také pravidelné relaxace u historického okénka.

Vyberte si kabelku na ples.

Zahřejte se nápojem.

Co možná o svíčkách nevíte.

Jak si můžete užít nebo přežít zimu.

Počtěme si, jak jste trávili Vánoce předešlých let

Jste trémisti? Přečtěte si, jak se trémy zbavit

Co dokáže infrazvuk?

Sekt a šampaňské. Znáte rozdíl?

Na závěr si přečtěte typ, jak uklidnit žlučník.

Reklama