Skoro každý, kdo touží být štíhlý, někdy přemýšlel o koupi některého podpůrného prostředku na hubnutí. Reklamy i  časopisy jich nabízí nepřeberné množství a všechny slibují zázračné zhubnutí navždy. I přestože podvědomě tušíme, že to není pravda, zhruba 60 procent lidí, usílujících o zhubnutí, nějaký ten přípravek zkusilo. Právě proto jich je na trhu taková spousta a uvědomte si, že všichni stále vydělávají. Proč by to jinak prodávali?

Kdyby nějaký kouzelný preparát existoval, tak už jsme všichni krásní a štíhlí. Všechny prostředky nezavrhuji, ale musíme vědět, že mají pouze podpůrný účinek. (tlumí hlad, startují metabolismus atd.)

Tyto výrobky jsou velice drahé, a proto si můžete zkusit takový koktejl připravit doma sami a hlavně za desetinovou cenu.

Je důležité, aby koktejl obsahoval veškeré složky potravy, aby se Vám nestalo, že sice zhubnete, ale Vaše tělo bude „zhuntováno“.

Kupte si kefír či ochucené kefírové mléko (dle libosti) - mělo by být nízkotučné, přidejte do toho droždí a jedno syrové vejce. Na závěr můžete přidat i vlákninu na zahnání hladu a popřípadě proteinový prášek. Vše rozmixujte a je to!

Je to velice jednoduchý recept, který může mít mnoho chuťových variací. Takovýto koktejl má nízkou kalorickou hodnotu, zvýšený obsah bílkovin, vitamínů a hlavně dodá tělu vitamíny samostatně bez tuků.

Kvíz:

Otázky:
Proč dáváme do koktejlu droždí?
Kdy koktejl podávat?
Jak působí v koktejlu vláknina?

Odpovědi:

Droždí je zdroj bílkovin a obsahuje přirozené vitamíny – B komplex. Je zdrojem železa a obsahuje 16 aminokyselin. Zmenšuje chuť k jídlu a dodává pocit svěžesti.

Koktejlem můžete nahradit celé jedno jídlo – nejlépe večeři.

Vláknina v těle nabobtná, zasytí Vás a pročišťuje celý organizmus. Snižuje riziko rakoviny tlustého střeva a snižuje krevní tlak.

Zdroj: www.doformy.cz

Reklama