Život se s nikým nemazlí a můžu říct, že ani se mnou. Alespoň v lásce ne. Jako správná romantická duše jsem si vysnila nádherný vztah s milým mužem, děti, které budou jako obrázek, a spokojenou domácnost, kde budu vládnout pevnou a přesto vlídnou rukou.

Člověk míní a osud mění. Vzala jsem si opravdu milého muže, který se však po svatbě změnil. Samozřejmě že se změnil, ani já nezůstávala stále stejná. Přeci jen se narodily děti, s nimiž se objevily první starosti s penězi a konflikty na sebe nenechaly dlouho čekat. Hádka střídala hádku a láska a porozumění, jakoby se z našeho vztahu pomalu vytrácela.

Netrvalo dlouho a soud nás na první stání rozvedl. Žila jsem sama, snažila se uživit děti a nějak ani nevnímala, co se děje s manželem. Občas si vzal děti k sobě, pravidelně na ně platil, ale my dva jsme spolu potřebu komunikovat neměli. Až jednou na oslavě narozenin společných přátel jsme se opili, zavzpomínali na staré časy a celý večer jsme se smáli nad veselými zážitky z mládí.

Slovo dalo slovo, začali jsme se vídat, později se k nám k velké radosti dětí manžel vrátil a po roce už jsme stáli znovu na radnici. Život šel dál, ale jak už to bývá, nic netrvá věčně a štěstí už vůbec ne. Přišly nové hádky, stresy, nevěra a druhý rozvod. Zmatek v očích dětí bych nepřála vidět asi nikomu z vás. Ta bolest, nechápavost a smutek, to vše se tam podařilo vyrýt dvěma lidem, kteří by je měli mít nejvíc rádi.

Dnes je to šest let, co Karel odešel. Stačilo se mu narodit další dítě, které, podle jeho vlastních slov, od porodu téměř neviděl, jen na něj platí a je mu prý po nás smutno. Chybí mu teplo domova, děti i já a on mně vlastně taky. V dobách, kdy jsme byli od sebe, jsem nikdy partnera nehledala a krom jedné neuvážené a krátké známosti, ani žádný neměla. Muž mi chyběl a táta chyběl i dětem.

Potřetí jsem vstoupila do téže řeky a dovolila mu se k nám nastěhovat. Děti jsou po těch letech skeptické, ale přesto si to užívají. Já udržuji zatím chladný odstup a beru ho jen jako spolubydlícího. Tak teď žijeme na hromádce, jezdíme na společné dovolené, trávíme společně víkendy a všechen volný čas, ale vůbec se spolu nemilujeme.

Mám strach z dalšího rozchodu....

Martina
Reklama