Vztahy

Nevšímavý manžel a dotěrný kamarád

Seznámili jsme se během pobytu na Šumavě, oba milujeme přírodu a cestování. Naše další zájmy už jsou trochu rozdílné, ale to nevadí. Za pár měsíců jsme se vzali a já se odstěhovala za svým manželem do Prahy, kde jsem nikoho kromě něj neznala. Představil mi své přátele i Prahu, toulky tímhle úžasným městem jsou něco nádherného. Všechno bylo nové a skvělé a báječné a vypadalo to, že se nemůže nic stát, že to tak bude napořád.

Pak, krátce za sebou, došlo ke dvěma změnám. Pořídili jsme si domů počítač s připojením na internet a otěhotněla jsem.

Během pár týdnů můj muž internetu zcela propadl. Alespoň mám ten pocit. Zatímco já objevila tyto stránky a jen občas si tady čtu, můj muž objevuje neustále a je nadšen. Zatím mi všechno ukazuje, dělí se se mnou, ale nevím, jak dlouho ještě... Už tráví u počítače veškerý volný čas... mám pocit, že veškerý čas, co je doma. Doufám, že je to jen takové to počáteční okouzlení novým, že ho to časem trochu přejde a zmírní se to? Brouzdá po celém světě, prohlíží si různá místa (vidět je aspoň takhle, když už se na všechna nemůže podívat osobně), je zaregistrovaný na spoustě stránek, stahuje písničky, plánuje předělat naši domácnost, napojit na počítač bezpečnostní systém a elektrospotřebiče a nevím co ještě, těmhle technickým věcem nerozumím. Nikam už nechodíme, nenajde si čas posedět u společného jídla, povykládat... kolikrát usnu dřív, než se odtrhne od počítače a přijde si lehnout. Nemá čas, musí toho tolik udělat a probrat technické i jiné záležitosti s přáteli na chatu.

Jo, přátelé. To je další... ještě větší problém. Začal k nám chodit jeden manželův kamarád. Na počítač, prý. Chodí dost často... skoro denně. Nejdřív jsem si toho nevšimla. Nemám s muži moc zkušeností. Mám pocit... bude to asi znít šíleně, ale myslím, že se o mne zajímá. Nebo jak to říct. Nevynechá jedinou příležitost, aby se mě dotkl. Nejenže nevynechá příležitost - vytváří ji. Jen letmé, jakoby náhodné doteky. Chová se pozorně, zahrnuje mě poklonami a lichotkami. Pochválí moje nové náušnice - při tom mi odhrne vlasy z ucha, aby ji líp viděl. Při příchodu, při vstupu do pokoje... galantně mě pustí do dveří první.

„Paní domu má přednost,“ řekne jakoby žertem a lehkým dotykem mě pošle dopředu. A tak dále. Dotýká se. Když jsem si toho všimla, začala jsem se mu vyhýbat. I přesto... Jak jsem řekla, chodí k nám skoro každý den. Sedí s mým mužem u počítače, manžel mu něco nadšeně povídá a ukazuje na monitoru, on mu přitakává, ale nezajímá ho to, místo na monitor se dívá na mne. Takovým... tím pohledem. Jenom se dívá... Je to až děsivé. Mohlo by se zdát, že se nic neděje. Jak jsem řekla, je pozorný, skládá mi jednu poklonu za druhou, některé... krapet zvláštní („Tebe je pro Milana škoda, nezaslouží si tě.“), sleduje pozorně každý můj pohyb, každý krok... mám z toho divný pocit.

Pokoušela jsem se to manželovi říct. Jen se tomu zasmál. „Honza? Neblázni, něco se ti zdá...“ - mávl nad tím rukou, prý mám teď v těhotenství (jsem ve čtvrtém měsíci) splašené hormony a reaguji přecitlivěle. Ráda bych mu to věřila, zná přece Honzu řadu let, ještě z dob studií, v duchu si vynadám, ať neblbnu - jenže, pak přijde a zas je to takové... divné, a vím, že se mi to nezdá. Jenže jak to dokázat, když navenek se jako by nic neděje a to divné můj muž nevidí? Kdybych nebyla vdaná a těhotná, řekla bych, že se Honza pokouší přebrat kamarádovi holku. Ale takhle to nechápu.

Nevím, co s tím. Vyhýbám se mu... když je u nás, nachystám jim něco k jídlu a uvařím kafe („Nikdo mi neumí uvařit tak dobré kafe jako ty, An.“), a jdu si raději lehnout a číst knížku. Nedávno... stalo se něco, co mě docela dost vyděsilo. Když můj muž odešel na chvíli z místnosti, jeho kamarád vstal od počítače a šel ke mně. Nevím, co chtěl udělat, na nic jsem totiž nečekala, utekla do ložnice a tam jsem se zamkla. Stála jsem u dveří celá rozklepaná a snažila se uklidnit a uslyšela jsem, jak na opačné straně dveří něco tiše řekl. Neřeknu vám to. Ne, že by to bylo něco sprostého... naopak. A řekl to tak, jak by to měl říkat své ženě (není ženatý), a ne manželce kamaráda.

Tím to ale nekončí. Stalo se něco, co mě donutilo vám tohle všechno napsat. Příští měsíc jedeme na dovolenou, na jih k moři (miluju vodu), až bude na světě náš potomek, možná chvíli nebude moc příležitost užít si cestování. Jedeme autem, po vlastní ose. Před pár dny na to přišla řeč a Honza si povzdechl, že by hned jel taky. A můj muž mu nabídl, ať jede s námi!! Už vím, jak vypadá, když se řekne „Na okamžik se jí zastavilo srdce“. A on, místo aby odmítl, ještě řekl, že by jel strašně rád, ale že neví, jestli nebude na obtíž a jestli mi to nebude vadit. Řekla jsem, že bych radši jela jen ve dvou. Ale to už byl můj muž tou myšlenkou nadšený, řekl, že to bude bezva a že pojedem všichni tři (vlastně čtyři...). Nemusel kamaráda příliš přemlouvat... a škoda, že jste neviděli pohled, jaký na mě pak Honza vrhnul. Jako by se mu něco obzvlášť povedlo.

Doufala jsem, že až budeme sami, přesvědčím Milana, že to není dobrý nápad a že s tím nesouhlasím, ale nepodařilo se. Druhý den změnil rezervaci, máme teď zajištěné ubytování v chatce se dvěma místnostmi. Na tuhle dovolenou se vůbec netěším.

   
04.07.2007 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [88] Radka JS [*]

  Za prvně, v těhotenství ač jinak běžně sportující a aktivní (dle mé maminky a okolí až moc) bych do zahraničí nejela. Přece jenom riziko řešení problémů je vyšší. A když už bych do toho šla, tak ve dvou, jak bylo v plánu.
  A nechápu, jak nedokážeš svému manželovi vysvětlit, že s ním chceš být sama, zvlášť když jste se tak na začátku dohodli, čekáte miminko a měli byste si to spolu užít!
  Spíš mi to zavání tím, že se s Tebou bojí být sám, ale poč??
  Co se týká kamaráda, jasně bych mu řekla, že nemám zájem a že je mi to nepříjemné! Proč to neuděláš?
  A s manželem si to vyřiď, protože takovéhle sklony (nekontrolovatelné) k závislostem je opravdu potřeba řešit!

  superkarma: 0 09.07.2007, 08:47:16
 2. avatar
  [87] lilithheta [*]

  Internet bych si zabrala pro sebe "počkej miláčku, ještě minutku a hned tě pustím" (a takhle třeba týden i déle), no a s tou dovolenou (když už ti vadí, že se líbíš i jinému muži - mně by to imponovalo), tak ať si jedou oni dva sami na dovolenou ve dvou a ty zůstaň doma a užívej si tady (kino, koncerty, výlety, zámky). Stejně nechápu kam se chceš v pátém měsíci harcovat.

  superkarma: 0 08.07.2007, 16:13:44
 3. avatar
  [86] jiti [*]

  Třeba to chce manža zkusit ve třech

  superkarma: 0 08.07.2007, 10:29:32
 4. avatar
  [85] Suzanne [*]

  Ray2802: a co jako z toho tvého příspěvku vyplývá?

  superkarma: 0 07.07.2007, 15:14:07
 5. avatar
  [83] idiska [*]

  Rikina: aha ...taky mě to mohlo napadnou...je to pravda, že naletět někomu je vlastní blbost...taky každý si tím musí projít sám, jinak by neuvěřil (o tom vím své )...ale jsem prostě baba zvědavá...tak bych jen ankoukal...nikoho by určitě nepřidávala

  superkarma: 0 06.07.2007, 14:31:25
 6. avatar
  [81] zmrzlina [*]

  Rikina (79): naprosto souhlasím.

  superkarma: 0 06.07.2007, 12:21:40
 7. avatar
  [80] Láska [*]

  No,doufám,že se dozvíme jak to dopadlo

  superkarma: 0 06.07.2007, 11:25:28
 8. [79] Rikina [*]

  idiska: ad.astra: Martýna se asi ptá, zda o takových stránkách některá z nás neví. Já tedy nevím, ale i kdybych věděla, neřeknu, poněvadž to pokládám za nečestné a nesportovní. Jestli někomu naletím, je to jen moje hloupost, a někoho za to zostudit na internetu je příliš silná káva.

  superkarma: 0 06.07.2007, 09:05:34
 9. avatar
  [78] ad.astra [*]

  Martýna: to je dobrý - můžou se tam přidávat další? Já bych tam pro výstrahu vložila mého bývalého exmanžela - psychického týrače, to aby si každá dala pozor, kdyby na něj náhodou natrefila - umí se krásně přetvařovat

  superkarma: 0 06.07.2007, 08:49:33
 10. avatar
  [77] idiska [*]

  Martýna:jooo...a kde...napiš!

  superkarma: 0 05.07.2007, 21:02:43
 11. [76] Martýna [*]

  Ahoj holky,prý existují stránky ,kde jsou fotky kluků"podvodníků neboli děvkařů"kterým jsme nalítly.Díky za info.

  superkarma: 0 05.07.2007, 20:37:24
 12. avatar
  [75] rumcajs.tm [*]

  Děvucho, nemáš to lehké! Ale zapni hlavu a jednej, nebo s tebu bude zametat furt.A šlápni mu pořádně na kuří oko, ať sa vzbudí.

  superkarma: 0 05.07.2007, 18:13:25
 13. avatar
  [74] Suzanne [*]

  Buď si dupni - a pořádně, jinak to neuslyší, a nebo zapoj kamaráda do manželství Jiná možnost, která by tě úplně neutrápila, podle mě neexistuje.

  superkarma: 0 05.07.2007, 12:54:59
 14. [73] Rikina [*]

  Jupíí: nebo tak. Jsou takoví, co řeční jak Palacký, a vůbec to nic neznamená...

  superkarma: 0 05.07.2007, 10:59:02
 15. avatar
  [72] Jupíí [*]

  Rikina: spíš mi kamarád připadá jako takový ten profesionální svůdník, co má plnou pusu řečí,ale není nebezpečný.
  Jinak mi nepřijde problém, říct kamarádovi : " Bohužel není to možné " a slušně ho srovnat do latě. Ale Anně se asi kluk líbí , možná víc než to trdlo co má doma

  superkarma: 0 05.07.2007, 08:35:36
 16. avatar
  [71] DELCOP [*]

  No...Ujistuji Vas, ze ta zavislost na PC vydrzi maximalne tak rok... Internet neni tak velky, aby se donekonecna mohlo neco objevovat... Treba je to jen utek od vsednich a nezajimavych veci, zkuste ho necim zlakat a zaujmout a urcite jen tise neprihlizejte...

  superkarma: 0 05.07.2007, 00:11:03

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [70] Rikina [*]

  oprava - následujících. Ale možná míň, ony dnes pubertální potomci už s rodiči jezdit často nechtějí. Nicméně mám dojem, že Anna trochu přehání, a že by se nejspíš na dovolené nic moc nedělo.

  superkarma: 0 04.07.2007, 23:04:01
 2. [69] Rikina [*]

  Ale na tu dovolenou bych chtěla taky jet jen ve dvou, bez kamaráda. Zvlášť když je to na dlouho naposledy. Následujích 20 let si dovolenou bez nejspíš neužijou.

  superkarma: 0 04.07.2007, 23:00:20
 3. avatar
  [68] trdlo [*]

  Cely mi to pripada nejaky pubertalni.

  superkarma: 0 04.07.2007, 22:53:18
 4. [67] Rikina [*]

  A co když s ní opravdu cvičí hormony, a manželův kamarád je jenom normálně zdvořilý a galantní muž? Copak je to tak neobvyklé, když muž ženu pustí první do dveří, eventuálně jí pochválí náušnice, aby si hned musela myslet, že po ní šílí?

  superkarma: 0 04.07.2007, 22:19:24
 5. avatar
  [66] idiska [*]

  Mno pokud je to rodinná dovolená, tak bych to teda manžílkovi jasně sdělila...nebude to jen jeho dovolená...takže asi tak

  ad.astra: to by mohlo zabrat

  superkarma: 0 04.07.2007, 20:41:00
 6. avatar
  [65] ad.astra [*]

  kareta: 53/ nebo se přilísat k manžílkovi a říct mu, "miláčku, tvůj kámoš po mě touží, tak si tu hezky čti na netu, mi si jdem vrznout" to by snad pochopil i blbec, né?

  superkarma: 0 04.07.2007, 16:42:53
 7. avatar
  [64] AnoliV [*]

  Pentlička: naprosto souhlasím, stačí si dupnout ... nenech se stresovat, je to zbytečný

  superkarma: 0 04.07.2007, 14:49:22
 8. avatar
  [63] tyrkys [*]

  medunka2001: neprozrazuj další díly .

  superkarma: 0 04.07.2007, 13:24:43
 9. avatar
  [62] spyi [*]

  Bude pokračování po dovolené?

  superkarma: 0 04.07.2007, 13:22:03
 10. avatar
  [61] Pentlička [*]

  Já bych manželovi sdělila jasně a stručně, že s kamarádem na dovolenou nejedeš a hotovo. Nevím, kde je jaký problém. Lidi, komunikujte spolu!

  superkarma: 0 04.07.2007, 13:21:49
 11. avatar
  [60] kareta [*]

  Mě manželův kamarád sdělil, že jsem ho naštvala, protože jsem si vzala lásku jeho života Tak jsem mu dovolila si ho půjčovat a s jeho přítelkyní se na to téma bavíme a mrzce je pomlouváme, doma špičkujeme, aby na akce nezapomínali na indulonu a tak. Jsou spolu tak šťastní, proč jim to brát? Sice jsou fyzicky heterosexuální, ale ta duševní souhra, raději ji nerušit.

  superkarma: 0 04.07.2007, 13:07:05
 12. avatar
  [59] Amálie [*]

  Tak nech manžela s milovaným počítačem doma a jeď sama s kamarádem. Otěhotnět teď nemůžeš a nezapomeňte se umýt.


  Například v Bohnicích je léčebna závislostí...  A jinak si myslím, že spousta lidí se "vidí" ve svém hobby a je na šikovnosti, toleranci, nápaditosti a trpělivosti partnera je umět zaujmout (nikoli nadávat, vřískat, vyčítat, bulit,...) i pro něco jiného....

  superkarma: 0 04.07.2007, 13:06:17
 13. avatar
  [58] medunka2001 [*]

  Že jde o gaye mě taky napadlo, navíc jsem něco podobného někde četla, ale tam to bylo i s tou dovolenou, kde byla pak žena v šoku, když je překvapila ve sprše. Taky měla předtím pocit, že kamarád jede po ní.

  superkarma: 0 04.07.2007, 12:51:38
 14. avatar
  [57] Meander [*]

  Mno, mohla by se kouknout, na čem ten její hošan visí na netu. Třeba by se divila, kdyby viděla ty obrázky švarných námořníků.

  superkarma: 0 04.07.2007, 12:39:32
 15. avatar
  [56] kareta [*]

  Manx: Muž je nedokonalá žena.

  superkarma: 0 04.07.2007, 12:36:00
 16. avatar
  [53] kareta [*]

  Ivásek: práskne-li ho bodře do zad a zahlaholí-li: "Čéče, že ty mě SVÁDÍŠ, ty ĎÁBLE", a s humorem, pochopí

  superkarma: 0 04.07.2007, 12:32:51
 17. avatar
  [51] Ivásek [*]

  Láska: No jo, říkat mu, že nemá zájem sice může, ale někdy to ti chlapi nechtěj pochopit: Mlať blbce po hlavně baterkou - stejně se mu v palici nerozsvítí

  superkarma: 0 04.07.2007, 12:26:02
 18. avatar
  [50] Láska [*]

  Ivásek:tak tomu taky nerozumím

  superkarma: 0 04.07.2007, 12:24:57
 19. avatar
  [49] Ivásek [*]

  Meander: díky ti

  superkarma: 0 04.07.2007, 12:24:36
 20. avatar
  [48] kareta [*]

  Manx: znám chlapy, néééé

  superkarma: 0 04.07.2007, 12:24:14
 21. avatar
  [47] Láska [*]

  Myslím si,že kdybys kamarádovi rázně řekla,že nemáš zájem tak máš klid a řekla bych mu to i před manželem,možná by se mu rozsvítilo v makovici.

  superkarma: 0 04.07.2007, 12:24:02
 22. avatar
  [46] Ivásek [*]

  Láska: No to mě taky napadlo, ale potom nechápu, proč nám to nechtěla napsat

  superkarma: 0 04.07.2007, 12:23:54
 23. avatar
  [45] Meander [*]

  Ivásek: Když jí to šeptal jako manželce, tak by to taky mohlo být "nevíš, kde mám klíče?" nebo "kde je máslo?"

  superkarma: 0 04.07.2007, 12:23:35
 24. avatar
  [43] Láska [*]

  Ivásek:asi,že ji miluje a chce ji ne?

  superkarma: 0 04.07.2007, 12:16:11
 25. avatar
  [42] Ivásek [*]

  Ježiši a mě hrozně zajímá, co jí šeptal za těma dveřma Nebo jsem tak natvrdá jen já a všichni tady to pochopili?

  superkarma: 0 04.07.2007, 12:14:18
 26. avatar
  [41] kareta [*]

  Vysvětli kamarádovi, že není tvůj typ Když před ním prcháš, jako bys ho povzbuzovala Oni náznakům nerozumí

  superkarma: 0 04.07.2007, 11:35:30
 27. avatar
  [40] elfos [*]

  Co pořád máte s gayem? :-) To mě teda vůbec nenapadlo. Každý muž má přece kamaráda/kamarády, na tom nic není.


  Anno, dovolená by mohla být fajn. Nebude tam počítač a internet, manžel se ti bude víc věnovat a třeba se to mezi vámi vyjasní a zlepší.


  superkarma: 0 04.07.2007, 11:33:33
 28. avatar
  [38] Meander [*]

  Tobbi: Se přemohl, no. Možná doufá, že ona bude mít těžký porod a dá se sexem navěky pokoj.

  superkarma: 0 04.07.2007, 11:14:20
 29. [37] Tobbi [*]

  Vidím to takhle. Manžel je gay, chodí s "kamarádem", který je bi a aby měl domácí servis, nabrnknul si nějakou holčinu z vesnice, která se o něj bez řečí postará.
  Akorát to těhotenství mi do toho nějak nepasuje...

  superkarma: 0 04.07.2007, 11:11:48
 30. avatar
  [36] femme [*]

  tvůj manžel je blbec, který si je tebou až moc jistý chtělo by to ho trochu vytrestat

  superkarma: 0 04.07.2007, 11:03:08

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme