Domácnost

Nevnímal hromy blesky

Co by za tak hluboký spánek svých potomků dali mnozí rodiče! Tříletý Brit Elis Roberts spal, když náhle blesk zcela zdemoloval stěnu jeho pokoje. Matku děsivý hluk probudil, a když vběhla k synovi do pokoje, našla ho zasypaného prachem a sádrou, ale spícího „spánkem spravedlivých“.

Blesk v domě spálil všechny rozvody elektřiny, žárovky a elektrické přístroje, a vyrazil pojistky v celém okolí. „Měli jsme neuvěřitelné štěstí. Mohlo to dopadnout mnohem hůř,“ řekla reportérům BBC otřesená matka Pat Mulreay.

Paní Mureayová, která má ještě ročního syna Deryna, řekla, že právě usínala, když uslyšela hluk, který zněl „jako masivní exploze“. Napřed netušila, odkud hluk přichází, a ona i sousedé vyběhli na ulici. Ukázalo se, že blesk uhodil do vikýře jejího domu, kovovou konstrukcí ve zdi sjel dolů a explodoval u Elise v ložnici. Batole vůbec netušilo, jak velkému nebezpečí uniklo. Elisova matka potvrdila, že se ani neprobudil.

Zdroj: Korzo

   
15.05.2008 - Dům a byt - autor: Marie Šrámková

Komentáře:

 1. avatar
  [3] kačinka [*]

  Nejen batolata. Když jsme na chalupě měnili střechu i s krovem, byl tam na návštěvě tchán. Ráno začali tesaři řezat starej krov motorovkama, to ho nevzbudilo, a když mu do postele přistál kus stropní omítky i s rákosem (po pádu uříznutého trámu na strop), přišel asi za hodinu trošku zaprášenej.

  superkarma: 0 15.05.2008, 11:01:40
 2. avatar
  [2] Petrushe [*]

  Někdy mají děti opravdu tvrdý spánek...třeba moje sestra, když jí byly asi čtyři roky a jeli jsme s prarodiči do Británie, přes den autem a přes noc přes La Manche velkou ferrynou. Byly tam takové malé kabiny, všechno ocel a sestra si vybrečela, že bude spát na palandě, která byla snad ve dvoumetrové výšce...bylo tam sice takové to pidizábradlíčko, ale ne po celé délce postele. No a v noci, najednou rána, rozsvítilo se a sestra ležela na té ocelové podlaze a vůbec se nehýbala...myslím, že prarodiče měli hodně blízko k infarktu, protože mysleli, že je mrtvá. Jenže pak zjistili, že vůbec ne...neměla ani škrábnutí a nějak jí nenarušoval spánek fakt, že právě prudce překonala dvoumetrovou vzdálenost na podlahu

  superkarma: 0 15.05.2008, 10:21:29
 3. avatar
  [1] jazuzinka [*]

  Batole vůbec netušilo, jak velkému nebezpečí uniklo jasně, tak malé dítě ví, co mu hrozí od blesku v ložnici...

  superkarma: 0 15.05.2008, 09:49:55

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme