Zdraví

Nevíte si rady s vaší oslabenou imunitou? Vyzkoušejte nový trend moderní medicíny

imunaktiv

Dokonalá funkce imunitního systému je zcela nezbytná k tomu, abychom vůbec žili. Díky imunitě má lidské tělo úžasnou schopnost bránit se nejrůznějším chorobám a vetřelcům, jež na nás neustále ze všech stran útočí.

Jeho činnost lze přirovnat k práci ochranky: za prvé nepřipustit ohrožení organizmu, a pokud prvotní opatření selhala, potom postupovat podle následujícího schématu: identifikovat, lokalizovat a zlikvidovat vetřelce - tedy vše, co tělu není vlastní a škodí mu. Hovoříme o signálech nebezpečí, kterými mohou být mikroorganizmy způsobující infekci (viry, plísně, bakterie), ale třeba také zadřená tříska, tkáně či orgány transplantované od jiného člověka nebo nádory, které naše tělo identifikuje jako něco, co mu nepatří a začne s nimi bojovat.

Kvalita imunitního systému je dána jednak geneticky, ale můžeme ji do velké míry sami ovlivnit. Lékaři doporučují jíst vyváženou stravu, vyloučit kouření a vyhýbat se stresu. Pokud chcete pro sebe udělat více, je dobré dodávat tělu doplňky stravy, jež váš imunitní systém podpoří. Můžete sáhnout po tradičních přípravcích například s obsahem echinacei nebo bakteriálních lyzátů. V poslední době se však trend v posilování imunity odklání k beta glukanům - imunomodulátorům přírodního původu, kterým vědci věnovali více než 50 let výzkumu a tisíce studií prováděných mimo jiné na universitách v Harvardu, Bayloru, Tulane a Kentucky.

Beta glukan dokáže působit nejen na viry, ale i bakterie, houby a parazity.

imunaktivProkázalo se, že denní konzumace beta glukanu optimálně stimuluje buňky imunitního systému. Navíc beta glukan působí jak na specifickou (získanou), tak nespecifickou (vrozenou) imunitní odpověď, což je jedna z výhod oproti jiným tradičním přípravkům. Beta glukan dokáže působit nejen na viry, ale i bakterie, houby a parazity.

V současnosti je na trhu dostupné velké množství různých preparátů obsahujících beta glukany, jejichž zdrojem jsou buď houby nebo kvasnice. Rozdíl mezi těmito zdroji je podstatný - zdroje z hub jsou většinou pouhé sušené nebo rozemleté plodnice hub, u nichž není možné beta glukan standardizovat. Proto výhoda u kvasnicového zdroje spočívá ve standardizaci a čistotě. U kvasnicového zdroje má zákazník jistotu, že přijímá čistý zdroj beta glukanu. Obecně platí, že je lepší polykat preparát s čistých a kvalitních zdrojů, kde víme přesně, jak účinné látky pracují, nežli neznámou směs mnoha desítek látek, které mohou v některých případech pracovat i proti sobě a tím i škodit (může tomu tak být u bakteriálních lyzátů).

Takový zdroj beta glukanu najdete v doplňku stravy ImunActiv. Tento přípravek obsahuje nejaktivnější typ beta glukanu Gold-Cell® (1,3/1,6), který působí rychle a dlouhodobě. Navíc je složení obohaceno ještě o další imunitu posilující látky - zinek, vitamin C a bioflavonoidy. Tím se účinek beta glukanu ještě zesiluje.

Více najdete na stránkách WalmarkZDE.

 

   
25.02.2010 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [2] kačinka [*]

  Já taky, několik let jsem nebyla nemocná, neměla jsem ani rýmu.

  superkarma: 0 02.03.2010, 13:46:30
 2. [1] Klára Křížová [*]

  Já mám vyzkoušeno Sml67

  superkarma: 0 25.02.2010, 12:01:03

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme