Máme pro vás tip, jak využít oblázky z dovolené, a přitom zabavit děti, když se nevydaří počasí. Vyrobte si s nimi kamínkové kaktusy. Postup je jednoduchý a výsledek zaručený.

Také patříte k blázínkům, co z dovolené tahají kila oblázků na památku? A pak si nevíte rady, co s nimi? Kamínky jsou všude. Ve sklenicích, na parapetech nebo v květináčích. Máme pro vás nápad, jak se s nimi zabavit.

Zkuste zapojit děti a vyrobit si s nimi roztomilou dekoraci. Kaktusy, které nikoho nepopíchají, nemusíte se o ně starat a bude se jim dařit i na poličce daleko od okna. Je to jednoduché a výsledek je téměř zaručen.

m

Co budete potřebovat?

  • Podlouhlé oblázky různých velikostí
  • Drobné kamínky nebo bílou mramorovou drť
  • Barvy, nejlépe akrylové, ale můžete (použít i tempery a bezbarvý lak)
  • Bílý krycí fix pro jistější kresbu, ale můžete použít i malý štěteček
  • Květináček, nebo obal, do kterého nasypete jemný písek

Postup

Kamínky natřete různými odstíny zelené barvy. Po zaschnutí barvy bílým štětečkem nebo speciálním fixem nakreslete tečky nebo křížky, které suplují trny. Pokud jste použili temperové barvy, tak kamínky přelakujte bezbarvým lakem, aby se barva zafixovala.

„Nasázejte“ kamínky do písku v květináčku a volný prostor mezi kaktusy zasypte drobnými kamínky tak, jak dělají správní kaktusáři.

Kaktusy můžou být milým dárkem třeba pro babičku, nebo hezkou dekorací, která vám připomene nejen dovolenou, ale i příjemnou chvíli strávenou s dětmi.

Jak se vám tento nápad líbí?

Pokud máte výhrady k tomu, že je to lapač prachu... vyhodit ho můžete vždycky.

Foto: facebook Green Renaisance

Čtěte také:

Reklama