.

Nevíte, co prarodičům k Vánocům? Pořiďte jim dovolenou sestavenou speciálně pro ně

Cestování

Nevíte, co prarodičům k Vánocům? Pořiďte jim dovolenou sestavenou speciálně pro ně

Většina z nás už vybírá a nakupuje vánoční dárky. Každoročně nejtěžším úkolem bývá vybrat něco pod stromeček pro starší rodiče nebo prarodiče. Papuče už rozhodně neletí. Letos v nabídce cestovních kanceláří přibyly zájezdy určené speciálně pro starší lidi.Možná vás to inspiruje!

senior

Pobyt ve skupině stejně starých lidí udělá kolikrát pro zdraví lepší službu než drahé zdravotní preparáty.

S domácím mazlíčkem, kterého by jinak neměl kdo hlídat, nebo s vnoučaty. Do lázní, na běžky na hory nebo do Prahy do divadla - nabídky pobytů pro seniory se dají počítat v řádech desítek a není problém v nich najít vhodnou právě pro vašeho člena rodiny.

Cestují už i starší lidé

Cestovní kanceláře rychle pochopily, že hybnou silou budoucnosti budou starší lidé. Ti dnes netráví už tolik času doma, jak bylo zvykem dříve, ale naopak začínají cestovat a poznávat. Podnikat výlety v pokročilém věku totiž má, ač se to na první pohled nezdá, několik výhod. Senioři například nemusí brát ohledy na pracovní dny nebo prázdninová období. Mohou odjet prakticky kdykoli v roce a vyhnout se turistické sezóně - je nasnadě, že jak jednodenní výlety, tak i týdenní zájezdy jsou levnější, uskuteční-li se mimo „špičku".

Výhodou je i méně turistů ve městech a sportovců na horách. Hektické pobíhání v davech po Staroměstském náměstí není pro každého a přeplněné běžecké stopy nemá ráda žádná věková skupina. O dopravě pak platí to samé - mimo sezónu je pohodlnější a méně stresující.

senior

S důchodem život nekončí. Naopak, senioři mají mnohem více času na cestování a poznávání nového.

Mazlíček není překážka

Specializované cestovní kanceláře organizují zájezdy pro seniory za kulturou, turistikou nebo lázeňstvím. Jejich klienti se mohou zúčastnit i vzdělávacích kurzů, které je seznámí s dějinami umění nebo třeba s prací na počítači. V nabídce lze najít i zájezdy připravované na míru dobrovolníkům, kteří se rozhodnou vzít ratolesti svých ratolestí na dovolenou do hor.

Přestože počet seniorů, kteří čas od času vyrazí na výlet nebo dovolenou, vzrostl, stále jich dost zůstává doma kvůli mazlíčkům, které nemají komu udat. Pokud je nepohlídá ochotné příbuzenstvo nebo psí hotel, který si ale většinou účtuje velké sumy, nemají páníčkové žádnou možnost, jak bez svých psů nebo koček odjet. Nabídka cestovních kanceláří dnes ale myslí i na ně a s domácími mazlíčky počítá. Některé seniorské programy dokonce počítají i s pobytem zvířete zdarma.

senior

Pobyt na běžkách je vhodný i pro aktivní seniory.

Do společnosti i ve starším věku

Klienti specializovaných cestovních kanceláří mohou využít jejich služeb při organizování setkání absolventů a oslavit třeba 45 let po maturitě. Mohou se na ně obrátit, i když si chtějí užít dámskou nebo pánskou jízdu. S kamarády nebo kolegy vyrazí do hor, kde přes den vyzkouší běžecké tratě a večery stráví v příjemné společnosti nad dobrým pivem nebo vínem.

Organizátoři seniorských výletů mysleli i na ty, kteří jsou samy. Připravili pro ně pobyty, kde se mohou seznámit s vrstevníky, pobavit se a poznat nové přátele. Klienti navíc mohou využít ubytování v jednolůžkovém pokoji bez příplatku.

Last minute není vždy výhodou

Pokud se rozhodnete věnovat rodičům důchodcům výlet nebo pobyt, je třeba myslet na to, že starší lidé si většinou potrpí na patřičný časový předstih - překvapení ve stylu last minute zájezdů je tedy asi moc nepotěší. Pravděpodobně budou mít větší radost, když dostanou možnost řádně se na zájezd jakéhokoli druhu připravit.

senior

Starší lidé mohou k Vánocům dostat i vzdělávací kurz o umění, nebo kurz práce na počítači

Pobyt v kolektivu stejně starých lidí a navíc lidí se stejnými nebo podobnými zájmy může pod stromečnem kolikrát udělat lepší službu než vitaminový doplněk nebo zdravotní pomůcka. Zvlášť, když prarodiče pošlete na pobyt spojený s wellness a rekondičními aktivitami.


Cestovní kancelář OK-TOURS odborník na cestování pro seniory ze své nabídky vybírá seniorské pobyty s aktivním programem.

 

seniorTýden v Luhačovicích
Týden v lázních - a to klidně i s domácím mazlíčkem, za které není třeba platit. Zájezd obsahuje i inhalace Vincentkou, rašelinové zábaly a možnost návštěvy fitness centra.

 

seniorZimní kondiční pobyt na horách
Na krkonošské Černé Boudě je možné prožít pobyt ve skupině vrstevníků. Pod dohledem instruktora se vyráží na běžkách, ale i po svých. Odpoledne posezení nad zákusky a s kávou.

seniorRelaxační pobyt na Šumavě
Relaxační balíček obsahuje šest nocí v hotelu v Národním parku Šumava. Hotelový bazén, parní lázeň, whirpool, možnost masáží a saunování.

autor: Petra Novotná & Cestování pro seniory

Foto zdroj: AREA HOTELS

   
03.12.2010 - Tipy - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [14] machos [*]

  Jo jo, dovolená nebo nějaký skvělý zážitek bude jistě parádním dárkem nejen pro vaše prarodiče a rodiče. Mám tu pár tipů, jež jsem letos využil na vánoce pro blízké.

  Babičku s dědou jsem poslal směr Jeseníky :-). To znamená, že dostali dovolenou v Jeseníkách v luxusním hotelu na týden Sml16. Bratr dostal to co si vždycky přál a to let balonem Sml22. A rodičům sem zařídil ubytování ve Znojmě na týdení dovolenou v létě. Věřím, že si své dárky užijí a třeba jimi inspiruji i vás Sml80

  superkarma: 0 24.12.2010, 16:56:53
 2. avatar
  [13] babicka11 [*]

  tak jsem se zeptala babi, co chce k Ježíšku - dostala jsem parádní odpověď - nejlepší dárek je ten, který se dá sníst a vypít !!!Jupí, hned zítra dělám koš ze samých dobrot.... a jinak si už nemusím lámat hlavu...Sml24

  superkarma: 0 07.12.2010, 21:22:45
 3. avatar
  [12] babicka11 [*]

  Obdivuji lidi nad 70let, že ještě jezdí na dovolenou třeba i do zahraničí...musí prostě sloužit hlavně zdraví, pokud se uskrovní jinak, peníze se najdou...někdo má rád navařeno, jinému stačí mnohem míň.., mě je podstatně méně, ale to zdraví jim spíš závidím...proto radím všem, kdo jen trochu mohou, ať jedou...já když byla zdravá, tak nebyly peníze, teď bych si našetřila, zase není zdraví...

  superkarma: 0 07.12.2010, 13:45:38
 4. [11] katkaP [*]

  já teda nevím jak vy, ale ja nejraději cestuju přes německé cestovní kanceláře, alespoň si užiju dovolenou jak má být

  superkarma: 0 06.12.2010, 20:52:16
 5. [10] Rikina [*]

  Ad cestování seniorů - mí rodiče ve věku cca 75 let už nikam cestovat nemohou, neb jim to nedovoluje zdravotní stav. Dokud by byli bývali cestovat mohli, neměli na to, z osmitisícového důchodu se na takové legrace neušetří. Sml80 Takže mě výše uvedená nabídka nechává chladnou Sml57 pro rodiče to využít nelze, a až by se to časem mohlo týkat osobně mě, budu na tom bezpochyby ještě hůř než oni - jak finančně, tak zdravotně. Sml15

  superkarma: 0 04.12.2010, 10:26:13
 6. [9] Rikina [*]

  Motiva — #8 Sml22Mám stejný problém, a tak vlastně ani necestuju. Sml80 nemůžu si dovolit zaplatit za dovolenou o třetinu víc jen proto, že jsem sama a nemá kdo obsadit druhé lůžko. Není to problém jen cestovek, když se zeptám přímo v konkrétním hotel u nebo penzionu, je to stejné. Spousta cestovek nabízí výhodné pobyty pro rodiny s dětmi, kdy děti zhusta jedou za velmi symbolické ceny, ale na jednotlivce se vůbec nemyslí. Sml68 

  superkarma: 0 04.12.2010, 10:20:00
 7. avatar
  [8] Motiva [*]

  Mám trochu jiný problém, do věku důchodce mi tedy ještě pár let chybí, ale děti už jsou velké, manžel se jaksi vytratil a zorganizovat dovolenou s kamarádkami je trochu náročné, naposledy jsme se pokoušely asi dva roky sladit volno a nároky na klima na plánovanou dovolenou v Egyptě k našim padesátinám, domlouvaly jsme to asi tři čtvrti roku, od února do srpna, ten srpnový termín jsem odmítla já, protože jsem nechtěla cestovat do největších veder a v září si další kolegyně způsobila úraz, pak už jsme to nějak vzdaly. Od té doby jezdím sama, nemám problém se zabavit a užiju si to, můj problém je v tom, že málo cestovek a hotelů nabízí jednolůžkové pokoje, pokud chcete jet sama, musíte si obvykle zaplatit za druhé lůžko, dokonce jsem se setkala i s požadavkem, ť platím i dvakrát za cestu (autobusem), to mi přišlo už úplně nehorázné. Nevím jestli je to jen problém našich cestovek nebo je to tak i jinde?

  1. na komentář reaguje Rikina — #9
  superkarma: 0 04.12.2010, 09:17:12
 8. [7] xyjmeno [*]

  přijde mi to jako dobrý nápad. Starší lidé se sami často nerozhoupou podniknout dovolenou.

  superkarma: 0 03.12.2010, 14:00:57
 9. [6] motylek1 [*]

  Nápad je to dobrý jen ne zrovna levný a dostupný všem ....A za pár let žádní důchodci nebudou jen pracující do smrti .

  superkarma: 0 03.12.2010, 13:21:17
 10. avatar
  [5] Quentinová z Montargis (Kentánová) [*]

  Sml15 Tchánek s tchýnicí by spolu nikam nejeli, nevydrželi by spolu Sml32

  superkarma: 0 03.12.2010, 10:57:50
 11. [4] ivetinkav [*]

  já jsem ráda, že naši cestují, letos mamce 73 a dědovi 83 a byli v Egyptě, taky bych chtěla být taková

  superkarma: 0 03.12.2010, 10:35:18
 12. avatar
  [3] delfi.na [*]

  Zuzice82 — #2 jsem na tom líp ... jen 25 let Sml30 ... ale můj dojem je, že se důchodu nedožijem a tak přemýšlím, jestli má cenu si platit penzijní připojištění

  superkarma: 0 03.12.2010, 09:33:46
 13. [2] Zuzice82 [*]

  Jak jse mjela v tramvaji tak jsem si právě všimla letáčku že existuje přímo agentura zabívající se cestováním pro důchodce a nejen cestováním ale pořádáním různých akcí speciálně pro tuto věkovou skupinu, je to fajn protože si myslím že i tito lidé by měli tento věk prožít aktivním způsobem života a ne způsobem supermarket televize apod. Je mi jasné že budete namítat že je to otázka peněz a mě nezbyde než souhlasit. Že si to hold každý dovolit nemůže. Já jsem generace co si hold na důchod musí šetřit sotva jsem začala pracovat a do důchodu půjdu nejdříve v 65:-) takže už jen 37 let Sml54

  1. na komentář reaguje delfi.na — #3
  superkarma: 0 03.12.2010, 08:14:47
 14. avatar
  [1] Makova_panenka [*]

  Jsem raději pro takovýto dárek, než dávat něco "zbytečně" - jen aby se něco dalo. Zážitkové dary nezaberou doma místo, navíc to může být originální dárek Sml59Tedy, pokud se strefíme do vkusu dotyčného Sml30 A vhodný zejména tehdy, když nápady došly a nikdo nic nepotřebuje, domácnost je doslova zahlena vším (situace u nás doma...) 

  Ten obrázek, který paní maluje, je nádherný Sml29

  superkarma: 0 03.12.2010, 00:08:39

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme