Bulvár

Nevíte co dělat? Zajeďte do Bohnic!

„Já jednou stejně skončím v Bohnicích.“

Také jste si tuto větu řekla ve chvíli, kdy jste něco nezvládala? Tak o tomto víkendu si můžete svoje přání splnit. Letos již popatnácté se 27. až 28. května uskuteční v Psychiatrické léčebně Bohnice festival Mezi ploty.

Letos popatnácté s Buty nebo s Lábusem

Akce se již konala 13. května v léčebně v Dobřanech u Plzně a o týden později v Brně - Černovicích. Nejspíš nikde na světě se nepořádá tak rozsáhlý festival v prostorách psychiatrické léčebny. Možná  je to škoda. Díky takovým akcím máme možnost dostat se do prostředí, o kterém se jen šeptá. I když si tak říkám, že v dnešní době není na škodu občas vyhledat odbornou pomoc, protože oslovení „blázen“ se může týkat každého z nás.

Na festivalu Mezi ploty dominuje divadlo a hudba. Všichni umělci se vzdávají svých honorářů ve prospěch jednotlivých léčeben. Ty pak investují vybrané peníze na rozvoj svých kulturních aktivit.

Letošní 15. jubilejní ročník podpořilo více než 150 divadelních souborů, hudebních těles, kapel, výtvarníků, umělců. V sobotu 27. května vystoupí například Lenka Dusilová, Buty nebo Petr Čtvrtníček s Jiřím Lábusem. V neděli zahraje skupina Prohrála v kartách či zpěvačka Jana Kratochvílová a Iva Frühlingová. Po celé dva dny dostane prostor i výtvarné umění a další umělecké disciplíny.

Stan České televize plný dokumentů 

Součástí festivalového programu v areálu pražské Psychiatrické léčebny Bohnice je i stan České televize, ve kterém budou promítány dokumenty z archivu České televize. Promítání je tematicky zaměřeno na různé společenské jevy a fenomény, které mají vliv na kvalitu prožitku, vytváření životních hodnot a integraci jednotlivce do společnosti.

Návštěvníci mají možnost zhlédnout jak dokumenty z cyklu Infiltrace, které byly natočeny skrytou kamerou a odhalují skutečný život jedinců, přibližují jejich nelehké osudy, tak i dokumenty o tom, jak se naše společnost staví k postiženým lidem, přistěhovalcům a k nelehkému osudu žen ve společnosti.

Program obou dnů začíná ve 13 hodin, ale areál se pro návštěvníky otevírá již v 11 hodin. Pokud se vypravíte na Mezi ploty se psem, musí být na vodítku. Jestli si do batohu přidáte láhev alkoholu, připravte se na to, že vám bude zabaven. Alkoholické nápoje jsou totiž v areálu léčebny zakázány.

Podrobný program festivalu ZDE.

Vstupenky je možné zakoupit si v předprodeji Ticketstream nebo přímo na místě. Ceny v předprodeji: 240 Kč/den, 450 Kč/dva dny, na místě 270 Kč/den. Děti do 10 let a držitelé průkazu ZTP a ZTP/P + asistent mají vstup zdarma

   
25.05.2006 - Kultura - autor: Iveta Šafránková

Komentáře:

 1. avatar
  [8] Gabi [*]

  Mezi ploty byly před 10 lety ještě alternativní nekomerční záležitostí za symbolické vstupné a pivo se dalo koupit všude. Ale teď ...

  superkarma: 0 25.05.2006, 20:12:24
 2. avatar
  [7] Dašenka [*]

  ahojka, kdo v sobotu zajdete, tak doporučuji Schody ve 13 hodin - vystoupení DDS. Hraje tam dcera a představení je moc pěkné, fakt

  superkarma: 0 25.05.2006, 18:56:35
 3. avatar
  [6] Mylady [*]

  jsem z Brna, ale jak čtu, tak to už tam bylo. Jinak bych určitě zašla, protože poslední dobou se mi zdá, že jsem pomalu zralá na Černovice, že bych si tam od všech problémů odpočinula, ikdyž nevím, jestli to takhle funguje.

  superkarma: 0 25.05.2006, 11:25:46
 4. avatar
  [5] tyrkys [*]

  bydlím naproti, tak mi nezbývá než tam jít, nabo odjet někam daleko . Asi zajdu

  superkarma: 0 25.05.2006, 11:13:23
 5. avatar
  [4] Kelly [*]

  ... radši ne. Ještě by si mne tam nechali

  superkarma: 0 25.05.2006, 10:30:44
 6. avatar
  [3] arjev [*]

  Bóbika: já jsem tam denně

  superkarma: 0 25.05.2006, 09:02:24

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme