Milý Radime, tohle je téma, které asi probírají dospělí čas od času zákonitě. Já mám dva syny, tomu staršímu už bude 13 a tomu mladšímu je 9. Ten starší už dorostl do té míry, že tuší, že rodičovstvo by chtělo mít chvíli pokoj a tak se snaží občas snaží zabavit i mladšího.

Jenže co vám mám povídat, ten mladší je občas pro našeho mladého muže moc mladý a potřebuje k rozletu svoje kamarády.

Je to asi 14 dní, co šli oba ven, svítilo dokonce sluníčko, tak jsme měli radost, že budeme mít chvilku pro sebe. Bylo to těsné, povím vám. Ještě že má manžel tak dobrý sluch. Pochopitelně jsme nezamkli, neslyšeli jsme domovní dveře, až dveře do obýváku. Stačili jsme se jen přikrýt a náš poklad vpochodoval do ložnice a sděloval nám, že Pája šel s kamarády a s „nějakejma holkama“ a že ho holky nebaví.

V tu chvíli jsme nevěděli, jestli se smát, nebo co. Řekli jsme, že jsme unavení a ať si jde hrát. Nechtěl být sám, tak jsme nakonec hráli pexeso. Celé odpoledne. Nevíš dne ani hodiny... Jak se říká.:o)

J.


Já mám jen jednoho, ale zato není ještě ani ve věku vašeho staršího. Pexeso znám. Máme asi deset druhů. Některá snad ještě po mě. Dřív jsem v téhle hře byl dobrý. Hodně dobrý. Jen když ho teď hrajeme při téhle příležitosti, nemám tak nějak motivaci...

Napište mi také na adresu redakce@zena-in.cz!

Reklama