Čtenářka Ferdulka má za manžela noční sovu. Ale (jak píše) v 99 % případů neví, kdy chodí spát, protože už dávno zařezává...

Ohleduplného manžela má čtenářka Ferdulka. Ačkoli chodí spát mnohem později naž ona, prakticky nikdy ji nevzbudí, zato s kamarádko na koleji sváděla boje...


Milý Jakube, milá redakce, milé ženy-in,
Doufám, že dnes se na Ženě spát nebude a počteme si.

Jsem od malička spíše skřivan,takže večer nejpozději ve 22 hodin usínám a ráno mi nedělá problém vstát kolem 7. Neříkám,že když je to dřív-a to musí vzhledem ke vstávajícím školákům,mé práci a manželovi,problém to trošku je,vstávám na budíka v 6,15. Ta 7. ráno je tak optimální :-)
Manžel je spíše naopak sova, takže vydrží večer koukat na televizi třeba do 2 do rána, o tom, že jde spát, já v 99% nevím :-) asi je tak tichý nebo já spím tak tvrdě, nebo obojí. Průšvih je, když náhodou jde spát dřív a usne a já mám usnout za jeho zvukového doprovodu chrápání, to mám pak trochu problém, ale jen trochu.

Takže se mnou ani rodiče nemívali problém zahnat mě brzy spát, chodila jsem sama dobrovolně. Na střední škole pak jsem vstávala brzy na praxe jako žákyňka do nemocnic, tak jsem chodila opravdu brzy a pak byl problém se spaním - koordinací s mojí sestrou, která byla starší, byla na VŠ, už denně „randila“ a vracela se pozdě a ráno pak vstávat nemusela. Já se jí „mstila“ za večerní rušení-nebyla tak tichá jako manžel, když přišla-tím, že jsem jí ráno pak už po mém vstávání na praxe nepřeřídila budíka a ona zaspávala :-) Měly jsme budíka jednoho dohromady.
Ale teď máme aspoň na co s úsměvem vzpomínat.

Tak všem hladké vstávání a prima den,
Ferdulka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 22. listopadu 2011: Kdy chodíte na kutě?

  • kazetaV kolik chodíte spát?
  • V kolik vstáváte?
  • A co váš partner?
  • Měla jste někdy problém s koordinací spánku?
  • A ruší vás, když jde spát později?

Odpovězte mi na tyto otázky a přidejte k odpovědím i krátký příběh. Zajímá mě, jak jste vyřešily odlišné spánkové návyky (ať už zapříčiněné prací, či čímkoli jiným). Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec, tedy chcete-li mít šanci na uveřejnění a získání dárku - luxusní relaxační kazety Radox Vitaminová péče s náušničkami. Abyste si před spánkem krásně relaxovaly!

Příspěvky zasílejte do úterý 22. 11. 2011 15.00 hodin na redakční e-mail...

Hrajte Malou šťastnou vánoční soutěž o ceny v hodnotě 30.000 korun. Více informací najdete zde...

Reklama