Zatím nikoli aktuálně, přesto v hlavě řeší problém nočního bdění čtenářka Alergino. Je zvyklá chodit spát hodně pozdě, ale co bude dělat, až jí skončí za dva roky mateřská, netuší...

Jak jste si zvykala na přechod do nového spánkového režimu po mateřské? Poraďte čtenářce Alergino...


Dobrý den!

Já jsem noční pták. Chodívám spát okolo 1 - 2 hodiny ranní. Ale občas se stane, že usnu už okolo 22h s dětmi, ale to si musím s dětmi lehnout do postele a jejich podřimování mě zlomí. Jinak si večer užívám takovou pohodičku. Manžel jde spát okolo 22h a když mám i štěstí, že mi spí obě děti, tak začíná ten správný relax, kdy tady nikdo nekřičí, nikdo po mě nic nechce a já se mohu v klidu podívat na své oblíbené seriály bez toho, aby malá chtěla pohádku a manžel nějaký jiný pořad. K tomu si dodělávám věci na počítači, co sem ještě nestihla. Někdy mi i manžel moji noční chvilku závidí, ale on chudák vstává brzy do práce, tak si to dovolit nemůže.

Vstávání je horší. To mi připadá jako za trest. Většinou mě děti nechaly spát do 8h ráno. Ale poslední dobou je můj nejmladší šíleně rozmazlený, takže noci mám krušnější. I když sem se snažila děti vychovávat k soběstačnosti i v usínání, tak přes veškerou péči tatínka, se mi to nepodařilo. Malý se v noci či nad ránem vzbudí, nejlépe, když spím jen 2 hodiny a rozhodne se, že chce za maminkou do postele. Ale kdyby si lehl a hned spal, rovnou chce přebalit a pak putovat po posteli, ale to budí její návštěvníky. Takže znovu ukázka, že půjde do postele, řev a zpátky ke mně do lože. Tak ještě mi dává pár pusinek na usmířenou (mimochodem malému je 1 rok) a konečně spánek. Ale ráno šup, 6 - 7 hodin a budíček. Znovu přebalit a nakrmit. Starší si spokojeně spinká do 9h. Jak ji závidím.

Za dva roky mi končí rodičovská a začne další etapa života a znovu do práce. Nevím, jak se budu odnaučovat nočnímu bdění a své pohodičky. Taky miluji, kdy padnu naprosto „hotová“ do postele a spím. Když jsem měla ještě takový „normální“ režim a chodívala spát zároveň s manželem, tak mi ještě třeba hodinu dvě trvalo usnout. Člověk přemýšlí, co má člověk ještě udělat, co neudělal, co udělal špatně, začne brouzdat do minulosti, propadá splínu, beznaděje a pak usněte. Proto je nejlepší před spaním nemyslet a užívat si aspoň pár hodin spánku.

Alergino

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 22. listopadu 2011: Kdy chodíte na kutě?

  • kazetaV kolik chodíte spát?
  • V kolik vstáváte?
  • A co váš partner?
  • Měla jste někdy problém s koordinací spánku?
  • A ruší vás, když jde spát později?

Odpovězte mi na tyto otázky a přidejte k odpovědím i krátký příběh. Zajímá mě, jak jste vyřešily odlišné spánkové návyky (ať už zapříčiněné prací, či čímkoli jiným). Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec, tedy chcete-li mít šanci na uveřejnění a získání dárku - luxusní relaxační kazety Radox Vitaminová péče s náušničkami. Abyste si před spánkem krásně relaxovaly!

Příspěvky zasílejte do úterý 22. 11. 2011 15.00 hodin na redakční e-mail...

Hrajte Malou šťastnou vánoční soutěž o ceny v hodnotě 30.000 korun. Více informací najdete zde...

Reklama