Kdybyste se zeptaly na Ježíška čtenářky Snížek v dětském věku, dostaly byste asi následující odpověď: To je takový neviditelný létající chlapík s kouzelnou hůlkou, kterého nikdo neslyší. Téma dne: Dětské představy Ježíška.

Také jste o Štědrém dnu netrpělivě vyhlížela Ježíška z okna? Také jste poslouchala za dveřmi obýváku? Asi každé dítě chtělo někdy zahlédnout Ježíška...

Jak si představovala Ježíška čtenářka Snížek, to se dozvíte níže v jejím příspěvku k tématu dne: Dětské představy Ježíška.

Zlaté časy

Jak vypadá Ježíšek, mne moc zajímalo, byla jsem taková zvědavá treperenda a každého jsem se vyptávala. Rok co rok jsem se tomu snažila přijít na kloub a nachytat ho při nadělování, takže sestra a rodiče mne hlídali jako ostříž, aby jsem na nic nepřišla. Určitě jsem jim se svýma otázkama lezla na nervy. Fantazii jsem měla bujnou, tak podle mne Ježíšek lítal, jinak by všechno nemohl stihnout. Byl neviditelný, jinak bych ho stoprocentně zahlédla, tolik jsem o to stála a byla stále ve střehu. Byl i neslyšitelný, protože i když jsem byla na Štědrý den úplně vyjímečně zticha, beztak jsem ho nezaslechla. Peníze na dárky nepotřeboval, protože měl kouzelnou hůlku , tou jenom mávl a objevily se dárky, o které si děti napsaly, a to už zabalené a naskládané pod stromečkem. Já jsem sice nedostala, o co jsem si napsala nebo spíš nechala napsat, než jsem se to naučila, no ale to zase bylo proto, že jsem nebyla

hodná a poslušná. Ježíšek měl kouzelnou hůlku, tou se dotknul okna, okno se otevřelo, potom mávl hůlkou, už byly dárečky a okno se zase zavřelo. Měl to hezky zorganizované!Představovala jsem si ho tak jak býval všude vyobrazován-vousatý dědeček, v červeném kožichu, aby mu nebylo zima při tom létání. Určitě měl moc rád děti, když je všechny chtěl obdarovat, takový čaroděj-dobroděj. Přiletěl z nebe udělat všem radost, vlastně to byl syn Pána Boha, Ježíšek. O všem špatném co jsem provedla věděl, takže moc velké dárky jsem nemohla očekávat, ale stejně jsem se na ně moc těšila . Hned po Mikuláši jsem žadonila, kdy koupíme a ustrojíme stromeček, takže i dva týdny dopředu jsme byli na Ježíška připravení. I dnes už máme všechnu výzdobu i se stromečkem připravenou, zazvoníme zvonečkem a budeme se radovat z dárečků. Vánoce jsou stále kouzelné, ale dětské jsou neopakovatelně krásné!

Snížek

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Dětské představy Ježíška

Jak jste si představovaly Ježíška, když jste byly malé?

Děti mají občas bujnou fantazii. Jakmile dětský svět narazí na střet s realitou, snaží se ji nějak pojmout a vznikají tak všelijaké nesmysly. Zítra mě zajímá vaše dětská představa Ježíška! Jak vypadal Ježíšek, když vám bylo osm let? V čem nosil dárky? Jak se dostal nepozorovaně do obýváku a zase ven? Pište mi dětské fantazie o Ježíškovi na redakční e-mail (viz níže). Chcete-li získat dárek - překrásný květinový kalendář Melvita 2011 a 500 bodů do Velké vánoční soutěže - nechť je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

melvita 2011

Reklama