Vztahy

Nevěsto, trochu níž, kdyby to šlo, ano?

Měřím 182 centimetrů. Narážky o přerostlých kobylách, žirafách nebo eifellovkách jsem slyšela snad už tisíckrát. Už se jim nesměju, ale ani mě neurážejí. Zvykla jsem si, že když jdu někam s kamarádkou nebo kolegyní, jsem vždycky alespoň o hlavu větší než ona. Na otázky, proč holka jako já nosí ještě podpatky, jen krčím rameny. Vím, že když budu chtít větší prsa nebo hezčí nos, můžu ušetřit pár tisíc a zajít k odborníkovi, který to zajistí. Ale pochopila jsem, že "problém" s mojí výškou žádný skalpel nevyřeší a budu se s tím muset smířit sama.

Ale jasně, že bych chtěla být menší. Je to zřejmě podobný princip, jako když 160 centimetrů vysoké holky chtějí mít alespoň o pár čísel navíc. Nikdy jsem nezažila ten pocit, že si vedle chlapa připadám drobná a bezbranná. Vždycky jsme si buď koukali zpříma do očí, nebo jsem to byla já, kdo se při polibku trochu krčil. Občas si připadám trochu neohrabaná a zbytečně nápadná. Na druhou stranu - když potkám holku, která je ještě vyšší než já, připadám si nejistě a znervózňuje mě to. Sakra, vždyť to já jsem přeci ta, která proti ostatním vypadá jak pátrací rozhledna, napadne mě vždycky.

Můj současný přítel měří 177 centimetrů. On dodává - tak nějak, možná, ještě o něco víc, nevím přesně :-). Neříká mi kotě, myško ani beruško, ale žirafko. Na postřehy okolí, že je menší než já, odpovídá s humorem: já nejsem menší. To jen ona je trochu přerostlá. A na dodatky typu: větší ženská by mi tedy vadila, vždycky s ledovým klidem odvětí: to je celé jen o tom, do jaké míry si připustíš, že máš komplex.

Minulý čtvrtek jsem seděla se dvěma kolegy u oběda a listovali jsme magazínem MF DNES. Zaujala mě tam fotografie manželů Havlových, kterou fotil Jadran Šetlík. Zarazilo mě, že Václav a Dagmar byli na tom obrázku vysocí tak nějak nastejno. Možná, že Václav byl i o něco vyšší. Ukázala jsem to kolegovi po pravici, který měří 174 centimetrů. "No a? To je přece normální," odvětil. Namítla jsem, že mi to tedy normální nepřipadá. Vždyť přece celý svět ví, že Dagmar je vyšší než Václav. "No, ale tohle je oficiální fotka," řekl kolega.

Nebyla to oficiální fotka, i když se tak tvářila. A i kdyby to byla oficiální fotka - proč by si měl Václav stoupat na bedýnku, aby byl vyšší, když normálně není? Do debaty se v tu chvíli zapojil i druhý kolega, který měří asi tak stejně jako já. Pánové se shodli: kdyby Václav nestál na stupínku, vypadalo by to směšně. Opravdu nevím, proč by mělo vypadat směšně, když je žena vyšší než muž. A nechápu, proč by se měly žirafy na fotkách krčit, aby "to vypadalo". Řekla jsem, že by se mě asi trochu dotklo, kdyby mi třeba svatební fotograf řekl: nevěsto, trošku se skrčte.

Kolega, co měří 174 centimetrů, si mě změřil pohledem a pak řekl, že to přeháním a že jsem feministka. Je přece normální, že na oficiálních fotkách, jako jsou třeba ty svatební, by měl být muž větší. Je to přece estetičtější, jde tam o tu kompozici, říkal. Jenže já jsem pořád nechápala, co mi tím chce vlastně říct. Že je vysoká ženská neestetická? Nebo že není kompozičně přípustné, aby to byla žena, kdo fotografii dominuje? A vůbec - kdo vůbec vymyslel tyhle stereotypy typu muž větší než žena, muž starší než žena, muž víc vydělávající než žena, muž mající větší ambice než žena, muž ... lepší než žena?

Nehodlám kvůli tomu zakládat politickou stranu Občanská žirafí demokracie, nebudu vydávat časopis Žirafa a život a nechci zakládat Českomoravskou konžirafaci odborových svazů. Ale dávám si tu teď před vámi malé předsevzetí. Až se jednou budu vdávat a můj nastávající bude měřit míň než já a fotograf bude chtít, abych "se trošku smrskla", řeknu mu: Milej pane, o co vám sakra jde. Jestli jste to nepochopil, právě jsme se vzali. A on mě bude mít už celej život doma velkou a já jeho zase malýho. Myslíte, že nás nějaká vaše fotka může spasit? :-)

Těším se na diskuzní příspěvky.

 


 

   
16.12.2004 - Láska a vztahy - autor: Herta

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [138] markeet [*]

  a taky me nesmirne vytaci, kdyz v obchode zadam kalhoty delky 34, prodavacka me sjede pohrdlivym pohledem a poda mi 32. ja po chvili vztekle vychazim z kabinky s nohavicema koncicima nad kotniky a mila "odbornice" se divi, ze mam vazne tak dlouhy nohy. neverily byste, kolikrat se mi tohle stalo

  superkarma: 0 30.06.2005, 19:38:15
 2. avatar
  [137] markeet [*]

  mam 172cm, ale ruce a nohy dlouhy, takze sehnat treba tricko s dostatecne dlouhyma rukavama je docela fuska . taky jsem mela mensiho pritele, jenze jsem si vedle nej pripadala jak hromotluk a netroufla jsem si mu sednout na klin a tak. muj soucasny ma pres 180 a je to vazne neco jinyho. ovsem!, kde je , tam vyska nehraje zadnou roli

  superkarma: 0 30.06.2005, 19:13:45
 3. avatar
  [134] izirafa [*]

  zdravím všechny dlouhánky, já si taky pěkně užila těch poznámek, že jsem žirafa (180 cm), a hlavně se mnou chtěli kámošit kluci, co byli jak "piva". Teď mám manžela, je asi o 5 cáků menší, tak ani nenosím podpadky. Ale spíš proto, že bych se v nich moc necítila,už tak dost vyčnívám. Kdyby to šlo, i přes některé výhody velkých bych se "šla zkrátit".

  superkarma: 0 20.12.2004, 01:02:28
 4. avatar
  [133] sjuu [*]

  Téééda to by clovek neveril kolik je tady vysokych holek, ja jsem taky zirafka (184 cm) . Muj pritel je stejne vysoky jako ja, ale skoro porad nosim podpatky, takze jsem min. o pul hlavy vzdycky vyssi,tohle jsem nikdy neresila, prece kvuli tomu ze jsem vysoka nebudu do konce zivota nosit vietnamky A jak rika moje babicka...vysoci lide jsou hezci lide ...

  superkarma: 0 19.12.2004, 22:45:11
 5. [126] Jana 01 [*]

  vlcice (Popelka):
  Jsme na tom hodně podobně. Já měřím 159 cm, jsem štíhlá, všechno oblečení si musím zkracovat. Nohu mám naštěstí standardní velikost - č.5, což je nejprodávanější velikost. Nevýhoda je v tom, že pokud je výprodej a chci něco slevněného, tak většinou to mají ve všech číslech kromě pětky. Ta je první rozprodaná. Jinak, pokud jste malá a máte i menšího muže, může to být docela výhoda. např. pokud mu objednáváte oblečení z OTTO a pod. a kupujete nejmenší velikost, většinou výrazně ušetříte.

  superkarma: 0 17.12.2004, 11:08:25
 6. avatar
  [125] vlcice [*]

  Tak to já měřím 158 a můj přítel 178 cm, takže jsem mu přesne po ramena a občas mě bolí za krkem.
  Myslím si, že výška není rozhodující, ale důležité je, jestli si ti dva rozumí.
  Nikdy jsem neměla ráda ty řeči o žirafách a prccích.
  Kdysi jsem měla tak trochu mindrák ze své výšky, protože jsem vypadala spíš jako děcko a chlapi o mě nestáli. Pořád se koukali jen po vysokých slečnách s dlouhýma nohama.
  Já jsem byla vždy malá a ještě v 18 jsem vypadala na 15. Navíc vypadám mladší i v obličeji. Když mi bylo dvacet nikdo nechtěl věřit, že jsem dospělá .
  Zato teď se můj mladší vzhled začíná stávat výhodou.
  Ale moje kamarádka má přesně opačný problém a trpěla stejně jako já . Když jsme spolu šly, tak jsme byly správná dvojka . Naštěsti si teď ani jedna z nás nemá na co stěžovat.

  Nyotaimori ono je kumšt sehnat i 34 hadry a 34 boty (nebo možná 35 - mám dvojku nohu)! Oblečení si obyčejně vyspravím, ale s botami je to horší.Léta jsem trpěla tím, že jsem nosila buď velké boty nebo nějaké ošklivé (ty jedny jediné, které mi vůbec byly). Vyjímečně jsem nosila i dětské, ale většinou vypadaly moc dětsky a nebo (a to především) jsem je nenazula. Mám vysoký nárt a dětská nožka je navíc útlejší než dospělácká. Nakonec jsem našla ševce a teď si nechám šít boty podle své představy. A všichni moje boty obdivují.
  Jana 01 docela Tě chápu. Taky bych nechtěla, aby se můj syn (jestli nějakého budu mít) trápil kvůli malé výšce.

  superkarma: 0 17.12.2004, 10:58:00
 7. avatar
  [124] Amálie [*]

  Vivian: Tak zas zvýšíme porodnost Kamarádka 1.12. porodila krásnýho chlapečka a říkala, že porodnice byla totálně narvaná, myslim, že se trošku opakuje "síla ročníků 7?"

  superkarma: 0 17.12.2004, 09:44:56
 8. [122] Jana 01 [*]

  Já jsem docela malá (asi 160 cm), teď už jsem na to za ty roky zvyklá a dokonce občas i potkám ještě menší ženskou. Ale mrzí mě, že syn je hodně malý (právě se ve školce zamiloval do holčičky )a je to oboustrané, ta je ale o rok mladší a o hlavu větší). Když spolu na besídce tančili, bylo to takové zvláštní. Když vystoupil a chtěl říkat básničku, všichni se mu začnou smát, že je takový roztomilý (má i holčičí kukuč a mladší vzhled - já taky vypadám o 7 let mladší) někdy mě to docela štve, nechci, aby měl problémy...

  superkarma: 0 17.12.2004, 06:59:55
 9. avatar
  [121] Lentilka [*]

  Tak to my celá rodinka patříme mezi ty vyšší - bratr dva metry, otec otec do těch dvou metrů moc nemá, já téměř 180 cm, střízlík je je akorát mamina, která má něco kolem 170 cm a sestra, která má přes 170 cm. Což by tak nevadilo, jenže my se celá rodina jmenujeme opakem naší výšky. A představte si mého bratra, který je dvoumetrový dlouhán, jak se takhle předstvauje Zatím z toho vyvázla jenom sestra, která se vdala a její je o neco menší a celá jeho rodina nepatří taky k tem nejvyšším. Takže to na svatbě vypadalo, jako kdyby se sešli "malej a velkej" . A partnerské vztahy? Na základce jsem těžce nesla hloupé připomínky ohledně vyšky a příjmení - to jsem nesnášela , partnery jsem věšinou měla tak stejně vysoké nebo o něco menší. Poslední ex byl o něco menší a během téměř tří let se mu ve mně podařilo vybudovat komplex, že on je ten perfektní, kdežto moje výška je v nepořádku. Podpadky nepřicházely v úvahu, to by jeho ego neuneslo . Naštěstí už je dlouho ex a já si s potěšením koupila (hned po rozchodu) černé kozačky s vééélkými podpatky, ve kterých jsem jak žirafka . Můj současný je vyšší než já, ale zase hubeňoučkej a moji výšku nikdy neřešil a už vůbec ne, jak vysoké mám podpatky. Ale vesměs mám zkušnosti, že menší holky vzbuzují u chlapu takový ochranitelský pud, tím myslím, že většinou, když např. něco nese maličká, droboučká holka a holka vyššího vzrůstu, tak se muž vrhne na pomoc té menší, protože ta větší "to přece zvládne". Tož tak

  superkarma: 0 16.12.2004, 23:16:22
 10. avatar
  [118] Vivian [*]

  Amálie: no to já asi až koncem roku, léto si chci ještě užít bez zvracení

  superkarma: 0 16.12.2004, 19:40:52

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [117] Amálie [*]

  Vivian: Taky chci být neodolatelná Jenže já po zimě vysazuju antikoncepci, tak když to dobře půjde, budu v létě taky neodolatelná... zvracením do křoví, rostoucí váhou... atd

  superkarma: 0 16.12.2004, 19:26:02
 2. avatar
  [116] Vivian [*]

  Amálie: za měsíc mám tři kilka dole, jestli to takhle půjde dál, tak už budu v létě v plavkách neodolatelná

  superkarma: 0 16.12.2004, 19:14:22
 3. avatar
  [115] Amálie [*]

  Vivian: To je fakt, proč ne vlastně teď Tak se moc nepřejídej jako každej, ať si nezhatíš plány

  superkarma: 0 16.12.2004, 19:09:32
 4. avatar
  [114] Dudlajlama [*]

  Jsem radostne prekvapena, co je tu zirafek, i kdyz se svymi necelymi 180ti cm na Manu nestacim. Co ja se v mladi nabrecela, do tehle vysky jsem vyrostla uz v 15ti letech a byla tak na pionyrskych taborech vzdycky o hlavu vetsi nez ostatni pionyri a desetkrat prsneplacatejsi nez ostatni pionyrky . Mensiho chlapa jsem nikdy nemela, oni ale sami nemeli zajem a brali prede mnou roha, v podstate by mi to ale nevadilo. Vadil by mi spis tintitkovity raz, mam rada, kdyz je chlap fortelneji staveny .

  superkarma: 0 16.12.2004, 18:56:21
 5. avatar
  [113] Vivian [*]

  Amálie: a proč ne zrovna před Vánoci? Kdybych to ještě čtrnáct dní odkládala a na Vánoce se přejídala jako každej, mohla bych mít za ty dva týdny na sobě o pět kilo sádla víc...

  superkarma: 0 16.12.2004, 18:25:22
 6. avatar
  [111] Amálie [*]

  Vivian: chicht, útočit na špeky před vánoci to je mi nápad Držim pěstičky, ať se povede

  superkarma: 0 16.12.2004, 18:17:18
 7. [108] niagára [*]

  Taky bych chtěla vědět, kde se dají sehnat kalhoty na mne. Měřím 194 cm a dobré jsou mi akorát pánské Delviny v prodloužené délce 38 a o botech ani nemluvím, vel. 43 taky není běžně k dostání. Naštěstí se objevují sem tam obchody s nadměrnou obuví, bez nich bych musela chodit asi bosky nebo jenom v kalhotech a pánských botech. Jinak jsi mi Máňo mluvila zcela z duše,komplexy v dospívání, výsměšky atd. každá vysoká holka si tím určitě prošla než se s tím srovnala. A nebo otlačené a zdeformované nohy z malých bot, protože tehdy se holt velké boty nevyráběly, A co se týče mužů, velmi často se mi stávalo, že mě oslovovali muži, kteří byli o hlavu menší. Můj nejmenší partner měl o 12 cm míň, ale vzhledem k tomu, že byl střízlík a já ke střízlikům nepatřím, ono to ani při téhle výšce moc nejde mít vel. 38, tak jsem si vedle něj připadala jak obr a k dobrému pocitu jsem měla daleko. Můj manžel měří stejně jako já, možná o 1-2 cm míň a je mi to celkem jedno a zvykla jsem si, že jsem většinou středem pozornosti. S tím už nic neudělám, snad jenom se můžu těšit na stáří,že se sešlapu aspoň na těch 190

  superkarma: 0 16.12.2004, 16:10:46
 8. [107] niagára [*]

  Taky bych chtěla vědět, kde se dají sehnat kalhoty na mne. Měřím 194 cm a dobré jsou mi akorát pánské Delviny v prodloužené délce 38 a o botech ani nemluvím, vel. 43 taky není běžně k dostání. Naštěstí se objevují sem tam obchody s nadměrnou obuví, bez nich bych musela chodit asi bosky nebo jenom v kalhotech a pánských botech. Jinak jsi mi Máňo mluvila zcela z duše,komplexy v dospívání, výsměšky atd. každá vysoká holka si tím určitě prošla než se s tím srovnala. A nebo otlačené a zdeformované nohy z malých bot, protože tehdy se holt velké boty nevyráběly, A co se týče mužů, velmi často se mi stávalo, že mě oslovovali muži, kteří byli o hlavu menší. Můj nejmenší partner měl o 12 cm míň, ale vzhledem k tomu, že byl střízlík a já ke střízlikům nepatřím, ono to ani při téhle výšce moc nejde mít vel. 38, tak jsem si vedle něj připadala jak obr a k dobrému pocitu jsem měla daleko. Můj manžel měří stejně jako já, možná o 1-2 cm míň a je mi to celkem jedno a zvykla jsem si, že jsem většinou středem pozornosti. S tím už nic neudělám, snad jenom se můžu těšit na stáří,že se sešlapu aspoň na těch 190

  superkarma: 0 16.12.2004, 16:10:20
 9. avatar
  [106] medved [*]

  niagára: vim, ze velke damske boty v praze prodava laser...pravda, cenove to neni nic moc, ale zase mivaji casto slevy

  superkarma: 0 16.12.2004, 16:10:05
 10. [105] niagára [*]

  Taky bych chtěla vědět, kde se dají sehnat kalhoty na mne. Měřím 194 cm a dobré jsou mi akorát pánské Delviny v prodloužené délce 38 a o botech ani nemluvím, vel. 43 taky není běžně k dostání. Naštěstí se objevují sem tam obchody s nadměrnou obuví, bez nich bych musela chodit asi bosky nebo jenom v kalhotech a pánských botech. Jinak jsi mi Máňo mluvila zcela z duše,komplexy v dospívání, výsměšky atd. každá vysoká holka si tím určitě prošla než se s tím srovnala. A nebo otlačené a zdeformované nohy z malých bot, protože tehdy se holt velké boty nevyráběly, A co se týče mužů, velmi často se mi stávalo, že mě oslovovali muži, kteří byli o hlavu menší. Můj nejmenší partner měl o 12 cm míň, ale vzhledem k tomu, že byl střízlík a já ke střízlikům nepatřím, ono to ani při téhle výšce moc nejde mít vel. 38, tak jsem si vedle něj připadala jak obr a k dobrému pocitu jsem měla daleko. Můj manžel měří stejně jako já, možná o 1-2 cm míň a je mi to celkem jedno a zvykla jsem si, že jsem většinou středem pozornosti. S tím už nic neudělám, snad jenom se můžu těšit na stáří,že se sešlapu aspoň na těch 190

  superkarma: 0 16.12.2004, 16:07:39
 11. avatar
  [104] lucis [*]

  Vanessa: mám od nich 42, velikost 38 je po mě taky pasé

  superkarma: 0 16.12.2004, 16:05:35
 12. avatar
  [103] medved [*]

  ja se pridavam k "milovnicim" velkych chlapu.. . nejsem sice zirafa (170), ale z plavani mi zustala velka ramena a ten spodek taky neni zrovna miniaturni, takze bych si proste vedle chlapa stejne velkeho nebo mensiho pripadala jako masina chapu, ze holka, ktera ma 185 a je stihla, tak to neni zas takovy problem, ale ja nechci vypadat s partnerem jako laurel a hardy ...takze, vysoke damy neukamenujte me, ale jak nema chlap nad 185 spis 190, tak se na nej ani nepodivam...tedy rozhodne ne jako na CHLAPA (coz velmi irituje me kolegy, kteri jsou vsichni vesmes podmerecni a podobne generalni odsuzovani je rozciluje )

  superkarma: 0 16.12.2004, 16:02:40
 13. avatar
  [101] lucis [*]

  Vanessa: cenově tak 1.500,-, ale já většnou vyčkávám na slevy . A jestli jsi z Prahy, tak je najdeš v Paláci Flora a Na Příkopech.
  My jsme rodinka vytáhlá komplet - svatební fotka s mými a rodiči - k popukání. Oni oba tak do 170 cm, moje strana tak 180 a výš

  superkarma: 0 16.12.2004, 15:08:09
 14. avatar
  [99] lucis [*]

  Vanessa 87: Zkus MANGO, tam mají kalhoty superdlouhé - i na mě

  superkarma: 0 16.12.2004, 14:58:25
 15. [98] Karolina* [*]

  Merim 173 a chodila jsem s chapama od 165 do 198. Nikdy jsem nemela problem, nikdy jsem se necitila vedle tech malych neprimerene velka a mohutna a nikdy jsem naopak nevrnela blahem, kdyz ten chlap byl jako hora a ja vedle nej krehotinka. Podpatky jsem nosila vzdy. Ani si nepamatuji, ze by nas nekdo na ulici ocumoval. Asi vypadam od rany , tak to delali nenapadne, ale spis bych rekla, ze to bylo proto, ze mi to bylo u p..... Jediny maly chlap, kteremu to vadilo byl muj byvaly sef, sam asi 170cm. Kdyz jsem mela vysoke podpatky, nerad se mnou nekam chodil. Taky si vzal zenu kolem 150cm, s kterou splodil tri synky hobiti velikosti, kteri maj vsichni vyssi holky

  superkarma: 0 16.12.2004, 14:49:09
 16. avatar
  [96] Vivian [*]

  nicol: já mám taky 170 a cítím se fakt akorát, podpatky neřeším a nosím to, na co mám zrovna chuť... řekla bych, že je to hodně otázkou tvého přístupu a vnitřního rozpoložení...

  superkarma: 0 16.12.2004, 14:04:24
 17. avatar
  [95] Ťapina [*]

  Chodila jsem několik let s menším chlapem a fakt jsem si připadala divně, když jsme šli po ulici. Schválně jsem si nekupovala boty na podpatku (a s velkým nadšením jsem si je pak koupila, když expřítele vystřídal současný bezmála dvoumetrový ). Nepřipadala jsem si vedle menšího chlapa jen vysoká, ale celkově velká, mohutná. A to není zrovna ideální, jak by se žena měla cítit, aby jí bylo fajn.

  superkarma: 0 16.12.2004, 13:46:09
 18. avatar
  [93] Vivian [*]

  Vanessa: tak pojď někdy nakupovat se mnou, já narážím na samý superdlouhý kalhoty

  superkarma: 0 16.12.2004, 13:42:33
 19. avatar
  [92] Vivian [*]

  Amálie: těhule nejsem, ale útočím na špeky

  borufka: já myslím, že se vyrábějí i normální střihy, ale holt jsou hned všechny vykoupený a pak tam visí už jen ty superdlouhé a superúzké, co se do nich málokdo narve

  superkarma: 0 16.12.2004, 13:40:47
 20. avatar
  [91] Luciš [*]

  No co ale, já jsem sice ne uplně ta z nejvyšších, ale mám 120 cm přes prsa. Můj si dělal srandu, že ještě takový kousek (a ukázal roztažený palec a ukazovák) a je to výška jeho ex (strašná baba, nevím proč, ale s lidmi do 150 cm mám jen ty nejhorší zkušenosti)

  superkarma: 0 16.12.2004, 13:40:00
 21. avatar
  [90] Markýza [*]

  mám 168 cm, můj tvrdí, že má 175 cm a přitom si hledíme z očí do očí a jsme nos na nose, myslím, že to říka proto, aby si nepřípadal tak malý, sice nechápu proč, ale asi mu to dělá dobře.
  MMCH když jsme se brali, tak jsem si pro jistotu nebrala boty na podpadku, aby se mu vnuci nesmáli.

  superkarma: 0 16.12.2004, 13:33:43
 22. avatar
  [88] Evča [*]

  talenka: to sedí jmenovat se Obrovský, ale líp než bejt malej Obrovský . Může si nechat své příjmení, šlo-li by jen o tohle

  superkarma: 0 16.12.2004, 13:30:32
 23. avatar
  [86] talenka [*]

  Moje příbuzná má 183 cm, chodí s mužem 190 cm. Ale vzít si ho nechce, protože se jmenuje Obrovský . A ona nějak nemá zatím odvahu to jméno nosit.
  jinak - asi bych nemohla mít menšího muže. Jsem "prostorově výrazná" a měla bych pocit, že jsme jak Laurel a Hardy. Manžel je sice jen o 5 cm vyšší, ale je podsaditý - prostě kus chlapa. A mně aspoň nebolí za krkem, když mu dávám pusu .
  Obdivuju všechny holčiny, co vydrží nepříjemný zájem okolí a hodí to za hlavu. Chce to kus odvahy a zdravého sebevědomí.

  superkarma: 0 16.12.2004, 13:05:06
 24. [85] Anai [*]

  Výšla (167) bylo to jediné, ze čeho jsem v mládí neměla komplexy! . Uznávám, že je úžasné sehnat všude normální velikost oblečků (36/38) a bot (37-38) a lituju ty, co si nemohou nakupovat jako já ve slevách a výprodejích často skvělé věci pro konfekční a souměrnou (malá prsa atd.) postavu, jakou mám. Nicméně potřebuju k sobě vysokého chlapa, prostě mně absolutně nepřitahuji ti, co nemají aspoň 174 cm a to ještě musí být robustnější, hubeného chlapa snesu tak nad 180! A já za to fakt nemohu! Vím moc dobře, že jsem třeba díky téhle "úchylce" (a jak vidím, nejsem sama a to zrovna v té výškové kategorii kolem těch 167) přišla o nějakou úžasnou "trefu", ale co se dá dělat! A proč si často vysoké dívky vybírají za partnery menší muže a ti jsou zase až na výjimky k těm "žirafkám" přitahováni víc, než k ženám úměrným k jejich výšce ? To je přirozený biologický vývoj, přece! Kdyby spolu plodili děti jen vysocí s vysokými a maličtí s maličkými, víte jaké extrémy by pak mezi lidmi vznikaly? To by se po ulicích pohybovali jen samé "žirafky" a "hobitci" ... Osobně mám 2 přítelkyně, které měří jen 150 cm a jsou to jedny z nejkvalitnějších holek, jaké jsem kdy poznala, kterých si velmi, velmi vážím ! Určitě žádné komplexy nemají, protože jinak by to nebyly ženy tak úžasné! Jo a partnera už dost dlouho mám teď moc krásného a 186 cm vysokého, ale věřte, to na něm není vůbec to nejdůležitější!!!

  superkarma: 0 16.12.2004, 13:03:54
 25. avatar
  [83] Evča [*]

  Vivian: tak nějak je to u mě, všechny kalhoty dlouhé, přes zadek akorát a v pase od zad můžu strčit celou pěst

  superkarma: 0 16.12.2004, 12:53:56
 26. avatar
  [82] Amálie [*]

  Vivian: Taky jsem dle výrobců divně rostlá, mam 90/60/90 což jsou sice opěvované míry, ovšem rozdíl 30cm mezi pasem a boky je tabu pro výrobce Chicht, zaujalo mě slovo zatim v tv poznámce "v pase mam víc než ty...zatim"... tak to jsi buď těhulka nebo chystáš frontální útok na ty zmiňované anorektičky (působíš tady docela v pohodě, tak doufam, že chápeš nadsázku v mé reakci )

  superkarma: 0 16.12.2004, 12:49:17
 27. avatar
  [81] lucis [*]

  Jak to tak čtu, je nás dlouhánek žirafek docela dost , to mě těší a zdravím
  Jen kdyby si toho všimli i výrobci oblečení a obuvi, což?

  superkarma: 0 16.12.2004, 12:47:48
 28. avatar
  [80] Vivian [*]

  Amálie: v pase mám víc než ty zatím. Ale asi jsem nějak divná rostlá, protože většina těch kalhot mi je přes boky úzká, v pase široká a nohavice tahám za sebou Nenakupuju na tržnici ani u drahých značek, spíš někde mezi, NewYorker, Time Out a tak... Ale koupit kalhoty akorát je umění. Kromě toho mívají moje velikosti vždycky vyprodané, zbývají samé 34 a tak, což je tak pro dětičky nebo anorektičky

  superkarma: 0 16.12.2004, 12:38:19
 29. avatar
  [78] Kadla [*]

  david.lister: Vzácný to výkvěte mužské populace. Jsi jeden z mála chlapů v mém životě, co hovoří rozumně.

  superkarma: 0 16.12.2004, 12:13:23
 30. avatar
  [77] Amálie [*]

  Vivian: A kolik máš v pase? Já když chci na sebe kalhoty (výška 173cm), tak jsou mi krátké, protože 60cm v pase maj často jen v malých verzích Musim vždycky hledat výrobce, co dělá i prodloužené délky.

  superkarma: 0 16.12.2004, 12:09:39

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme