Nebyla jsem nevěsta, ale vystresovanej vorvaň!
 
K tomu vážnýmu a krásnýmu rozhodnutí, že se vezmeme, jsme došli, když jsem byla na konci osmého měsíce těhotenství. Nejdřív jsem se chtěla vdát až po porodu, až se vejdu do krásných šatů a budu si to moct užít. Nakonec jsem ale souhlasila se svatbou ještě před porodem, a tak jsme měli celé dva týdny na přípravu...
 
Svatbu jsme naplánovali jenom v kruhu rodinném a vhledem k mému stavu jsem si mohla o krásných šatech nechat jenom zdát. Jediné, do čeho jsem se vešla, byly krásně volné plesové šaty. Byly tmavě modré, ale co, koupila jsem k nim bílý plášt a objednala velikou kytici lilií s modrými růžemi.
 
Večer před svatbou si můj skoromanžel nešikovně rozříznul ruku, všude krve jako z vola a nešlo to zastavit. V tu chvíli můj nastávající zjistil, že nemá občanku ani peněženku. Musel do nemocnice na šití, kde ho ošetřili a zavázali celou levou ruku.

Paráda, takže prstýnky nebudeme potřebovat... Pořád tady ale byl problém s doklady.

Večer už nemělo cenu nic řešit, tak jsme se domluvili, že ráno zajede do práce a když nebudou tam, tak si na policii nechá vystavit doklad a v deset svatbu stihneme...

Všechno dopadlo dobře a peněženka se v práci našla, takže nic nebránilo tomu, abychom se vzali...
 
S velkými obtížemi jsem se nasoukala do šatů, zase mi vyrostlo břicho, nemohla jsem se ani nadechnout, aby mi ty šaty nepraskly. Byla jsem jak vorvaň. Opravdu nevěsta k pohledání :o) Naprosto vystresovaná jsem usedla do auta a modlila se, aby to už bylo konečně za námi.
 
Obřad byl na naše přání rychlý. Bez zbytečného protahování jsme si řekli ano a ze mě to konečně spadlo. Byli jsme manželé, i když to nebyla zrovna svatba mých snů, byla jsem štastná :o).
 
Dcera se nám narodila o měsíc později a o další dva roky později ještě syn.

 
Dodnes se máme pořád rádi a nevydařená svatba nás vůbec netíží.
 
Přeji všem krásného Valentýna.
 
Ahojky Jana

Milá Jano,
až se za pár let bude vdávat dcera, přeji vám, ať se vydaří všechno na jedničku. Myslím, že jako maminka nevěsty byste pohromy prožívala mnohem hůře :-).

Zažila jste netradiční svatbu?
Jaký názor máte na předsvatební smlouvu?
Jaké jsou podle vás tchyně?
napište nám na: redakce@zena-in.cz
 
Reklama