O nevěrách toho bylo napsáno hodně. Nevěrní manželé a nevěrné manželky, to všechno známe nazpaměť. Mě však naprosto překvapily příběhy mých známých o nevěře v rodině.

 

Otec, který leze synovi do zelí

Kamil byl zkušený, pohledný chlap v nejlepších letech. Mohl každou, na kterou ukázal. Věděl, co ženám říct, jak se chovat a co dělat, aby získal jejich srdce a s ním i všechno ostatní. Tomuto umění chtěl naučit i čerstvě dospělého syna Petra. Bohužel si k tomu vybíral dost nevhodné prostředky. Pokaždé, když si jeho syn přivedl domů nějakou vyvolenou, začal ji svádět a blbnout jí hlavu s výrazem „Dívej se a uč se!“ Musel přece vyzkoušet, za co ta holka stojí.

 

Když Petr zjistil, že jeho přítelkyně, se kterou chodil už rok, píše erotické sms svému budoucímu tchánovi, udělal za vztahem tlustou čáru. Zklamal ho jak otec, tak jeho dívka. Přemýšlel o cestě do zahraničí, kde by se usadil. Zda to však vyřeší problém s jeho otcem, není jisté. Stejně mu dřív nebo později bude chtít představit svou princeznu a vše se může opakovat. Před rodinou se holt utíká těžko.

 

Sestry sdílejí všechno

Vztah mezi sestrami byl pro mě vždy něco krásného. Hlavně když jsem viděla své dvě kamarádky - sestry - jak se k sobě úžasně chovají. Mám z nich vždycky pocit, že pouto, které je mezi nimi, je nezničitelné. Přesvědčila jsem se však, že takhle to mezi sestrami nechodí všude.

 

Vždycky jsem měla dojem, že sestry spolu všechno sdílejí. Půjčují si oblečení, šminky i šperky a tajně si špitají pod peřinou. Ale Simona a Lenka si nikdy moc nerozuměly. Jejich konflikty začaly už v raném dětství. Lenka si našla svou první lásku už ve školce. Simona jí toto štěstí záviděla. Brzy se s klučinou vodila po pískovišti ona.

 

Tak to mezi sestrami fungovalo celý život. V pozdějším věku se Simona vždy s přebraným sestřiným partnerem všude ukazovala a chlubila se, že je lepší než Lenka. Rozbitý vztah už asi nedá dohromady nikdo. Lenka se odstěhovala do bezpečné vzdálenosti a se sestrou přerušila kontakt. Tak se jí snad povede, že Simona jí nepřebere dalšího chlapa, se kterým už má Lenka mimochodem před svatbou.

 

Psychiatr MUDr. Zuzana Peterová nám k problematice řekla:
Vztahy v rodině se každou nevěrou otřesou do základů a někdy ani základy nevydrží a rodina se rozpadne, což vždycky nejvíc vadí dětem, které ale často předstírají, že jim nic nevadí. Nejvíc otravuje rodinnou atmosféru dusno, které při podobných otřesech vzniká. Když se k tomu přidá snaha každého zúčastněného tahat děti na svou stranu, je z dětí bitevní pole dospělých, což už může natropit nenapravitelné škody na vztahu dětí nejen k rodinným příslušníkům, ale k lidem vůbec. Terapie je pak mnohaletá a obtížná.

 

Za dceru na studiích zaskočila její matka

Marie měla dlouhodobou známost s Michalem. Nechtěli se však vzít dřív než Marie dodělá vysokou školu. Jezdila týden co týden studovat do jiného města a bydlela tam na kolejích. Takže Michal byl vždy týden sám. Toho se možná rozhodla zneužít matka Marie. Vymluvila se na rozbitý domácí spotřebič a pozvala Michala k sobě domů. K práci na varné konvici otevřela flašku červeného a s odpadávajícími zábranami budoucí tchýně vmanipulovala zeťáka do ložnice.

 

Pak se spolu začali scházet pravidelně. Přes týden s matkou, o víkendu s dcerou, která nic netušila. Michal ukončil s tchýní vztah až několik let po svatbě s Marií, která, když se dozvěděla pravdu, nečekala na nic a vyhledala rozvodového právníka.

 

Matka je osoba, která nám dala život, a měli bychom si jí vážit, obávám se však, že Marie s tím bude mít až do konce života velké problémy.

 

Máte nějakou podobnou historku nevěry? Líbil se vám někdy přítel vaší sestry či nový přítel matky? Byla byste schopná přebrat partnera někomu z rodiny? Co byste udělala rodinnému příslušníkovi, který by to provedl vám? Co si myslíte o matce, která je schopná spát s přítelem své dcery? A co říkáte na vykutáleného otce či vypečenou sestru?

Reklama