Vztahy

Nevěra se nevyplácí


O tom, že nevěra se nevyplácí, se přesvědčil můj bývalý manžel. Ano, píši bývalý, neboť už spolu nejsme přes 4 roky, ale abych uvedla vše na pravou míru, tak napíši svůj příběh a možná si z něho někteří muži vezmou ponaučení.

Jako mladá jsem si dost zahrávala se životem, a to tak, že jsem chlapce střídala a chtěla si užívat svého mladého života co možná nejvíce, a tak jsem se bavila, až jsem najednou otěhotněla, a bylo po zábavě. Mně došlo, že spadla klec, a já měla před sebou otázku: „A co teď?" Vdávat jsem se nechtěla, neboť ten, se kterým jsem byla těhotná, tak se rád napil alkoholu a já s ním žít nechtěla. Tajila jsem své těhotenství dost dlouho, ale ne až do konce, a když se to matka dozvěděla, tak jsem myslela, že je to můj konec, ale naštěstí mě nezabila a já porodila chlapečka, na kterého nedali rodiče dopustit.

Pak jsem poznala muže, do kterého jsem se zamilovala, a po krátké známosti, tedy po třech měsících, jsem si ho vzala za muže. Nedala jsem tenkrát na radu své matky, abych si ho nebrala, že taky pije a navíc prý je samá ženská. Já však měla svou hlavu a na její rady nedala. Muž sice pil, ale po mé domluvě přestal chodit i s kamarády na pivo a stal se z něho absolutní abstinent a já byla na sebe náležitě pyšná. Ta další věc byly ženy, které měl můj muž rád, a to už byl oříšek pro mne opravdu tvrdý a bohužel se mi ho nepodařilo rozlousknout po celou dobu našeho manželství.

Můj muž si občas zpestřil svůj život nějakým tím flirtem, ale jak říkal on, nic to neznamenalo a v našem společném životě se nic neměnilo. Já se starala o tři děti, neboť k mému synovi přibyli ještě dva kluci, které jsem měla s manželem, a manžel chodil do práce a jak říkal, po práci má nárok na zábavu, a šel si kam chtěl, což já jsem nemohla od dětí jít nikam. Asi byste řekli, že to nemohlo dlouho trvat, a já se rozvedla.

Ne, naše manželství trvalo celých 32 let, ve kterých můj muž prodělal dva infarkty a ve svých 36 letech už byl v invalidním důchodu, ale ani jeho zdravotní stav neukončil jeho kariéru Don Chuana a on se ve svých 50 letech zamiloval do ženy o 20 let mladší, a to už bylo opravdu vážné a ne jen tak nějaké vyhození z kopýtka.
Čekala jsem celý rok, jestli ho to třeba nepřejde, ale marně. Tvrdil, že se mají rádi a se mnou už ho to nebaví, a jestli chci, tak si mám taky někoho najít. Nevěřila jsem svým uším, co od něj slyším. Já, která se o něj celou dobu starala, když byl nemocen, tak teď jsem byla jak se říká odkopnuta, ale ještě jsem chvíli čekala, jestli se nevzpamatuje. Přestala jsem mu vařit a prát na něj a řekla mu, ať mu to dělá jeho milenka, že tu nejsem od toho, abych mu dělala služku. Ptala jsem se také té ženy, zda ví, jak je nemocný, jestli se o něho bude starat, a ona mi na to odpověděla, že ano. Tak jsem si po roce a půl našla na inzerát přítele, ke kterému jsem se krátce nato odstěhovala, a podala jsem žádost o rozvod a čekala 2 roky, než nás soud rozvedl.

V té době už byl manžel sám, protože jeho milenku přestal vztah bavit, když už tu nebyla ta žena, která se kvůli ní tolik trápila. Asi to byla jedna z těch žen, kterým dělá dobře, když vidí, jak se kvůli nim rozvádí manželé, a když se tak stane, je po zábavě a ony odejdou ze hry. Já jsem se po rozvodu hned provdala za svého přítele a nelituji toho, protože je to ten nejlepší muž, kterého jsem ve svém životě potkala, a lituji jen, že jsem ho nepotkala dříve.
A co se stalo s mým bývalým mužem? Ten chodí a všude pomlouvá svou bývalou milenku, že kvůli ní přišel o rodinu, že ho opustila žena i děti a jemu teď zbyly jen oči pro pláč. Nakonec je to jak v pohádce se šťastným koncem, ale jen pro mne. 
   
27.01.2007 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [4] dajrin [*]

  ad.astra — #2 Mám to podobně... Sml22, moje řeč.

  superkarma: 0 30.09.2012, 18:38:07
 2. [3] magic11 [*]

  Sml80

  superkarma: 0 29.07.2012, 19:45:10
 3. avatar
  [2] ad.astra [*]

  nevěru netoleruji, ani z jedné ani z druhé strany, mám na to nekompromisní názor, takže ani takové vyhození z kopýtka, nebo úlet, jak tomu kdekdo s oblibou říká, nemá pro mě žádnou omluvu. Rozhodně bych nečekala, jestli si to dotyčný nerozmyslí a náhodou se nebude chtít vrátit - přes to prostě nejede vlak

  1. na komentář reaguje dajrin — #4
  superkarma: 0 28.01.2007, 12:50:58
 4. [1] tanecnice [*]

  Nevera se nevyplaci nikomu, omluvou je, ze v dobe zamilovanosti je clovek pod vlivem takove hromady chemikalii, ze je to podobne drogam, proste prestane rozumne uvazovat.Proto jednu neveru bych odpustila, proste,chybovat je lidske, ale jinak kdo muze at pred neverou utece, je to hrozny nicitel lidske pohody

  superkarma: 0 28.01.2007, 09:16:14

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme