Vztahy

Nevěra přes internet

 

A mám zde pro vás další vzpomínkový článek.
Nevěra přes internet... Zdá se vám to jako pěkná pitomina? Nebo jste něco podobného zažila na vlastní kůži?

Svěřit se nám můžete na diskusi pod tímto článkem. A pokud se nechcete svěřit, nebo se nemáte s čím svěřit, můžete nám napsat svůj názor...

Jak to vidíte vy?

Krásný, i když deštivý den vám přeje editorka dne Nioneta ;o)

Nevěra přes internet

Ještě před několika málo lety by si asi nikdo nedokázal představit, že dnešní milenci dají přednost před romantickým Petřínem raději svému počítači a budou si psát svou schůzku on-line, že šumění větru, zpěv ptáků a jiné romantické pozadí nahradí pípání počítače nebo vzrušující cvrlikání připojujícího se modemu.
 
Jsou tisíce lidí, kteří dnes a denně flirtují, dvoří se, oddávají a také podvádějí on-line, ale od obrazovky oči neodlepí a nikdy se nesejdou (a ani nechtějí sejít). Zakázaná kybernetická pletka může být klidně příčinou rozpadu mnoha manželství. Ačkoli se flirtující člověk na drátě nedopustil cizoložství v pravém slova smyslu, v očích partnera (manžela) nevěrný je. A bodejť by ne, vždyť konverzace se může vyvíjet i nějak takhle:
On: „Chystám se do postele.“
Ona: „Jsi nahý?“
On: „Ještě ne…, ale mohu být.“
Ona: „Svlékni se a popiš mi, jak to děláš.“
On: (popisuje každou část oděvu)
Ona: „Je už tvrdý?“
On: „Tvrdne.“


Jak se má pak tvářit manžel, který přijde na takové partnerčiny grafologické fantazie? Pro mnoho mužů a žen, zejména pro ty, kdo jsou unaveni svým společným životem, nabízí kybernetická romantika šanci vytvořit spojení s opravdovou lidskou bytostí bez rizika zavazujícího vztahu. Pro ženy může být navíc tento stav uspokojivější než normální vztah. Nutí partnera ke komunikaci, což je akt, kterému se muži v reálu velmi často vyhýbají.

V úvodních fázích vypadá komunikace přes internet (jak chatování, tak emailová pošta) poměrně neškodně. Pro dotyčný pár je to období nevinného objevování, čas zjišťování obecných faktů o virtuálním partnerovi. Jakmile však dva lidé naváží mentální spojení, je fakticky velmi pravděpodobné, že konverzace brzy postoupí od témat jako profese a koníčky ke vztahům a k lásce. A najednou se od počítače nemůžete odtrhnout (tento neodvratitelný vývoj situace mám důkladně ověřený).

Jenže pozor, v této fázi byste se neměli bláznivě zamilovat (což snad prakticky ani není možné), ale zamyslet se nad tím, jestli si můžete být jisti, že informace od vašeho on-line partnera je pravdivá.

Vaším nejromantičtějším a nejvíce sexy internetovým přítelem, může být klidně i vaše nejlepší kamarádka, která si z vás tropí špatné žerty (a přiznejme si, že ona na rozdíl od mužů ví, jak na romantickou duši). A jak teprve by byl rozčarovaný virtuální milenec, kdyby věděl, že jeho dvaadvacetiletá sexbomba je ve skutečnosti plešatý, sádelnatý, šestasedmdesátiletý muž.

Velmi snadno se zamilujete do někoho, o kom nemůžete s jistotou tvrdit vůbec nic. Podvod? Jak se to vezme. Každá hra má svá pravidla. Jiná platí na Petříně, jiná na obrazovce. A proto se řiďte heslem „důvěřuj, ale prověřuj“, dopisuj a pak chtěj skutečnou schůzku (pokud virtuální přítel ovšem není právě z Austrálie).

   
15.08.2005 - Láska a vztahy - autor: Sabina

Komentáře:

 1. [12] Valinka Farná [*]

  Nemám ráda ty dvousmyslné řeči, jsou to nejapné vtípky, které se mě dotýkají. Bohužel jsem přišla jednou na daleko horší věc, takže teď chlapům už moc nevěřím. Nevěra tak bolí, člověk se cítí sám a podveden.

  superkarma: 0 05.03.2014, 15:41:07
 2. [11] sdrawa [*]

  Vztahy řešit i přes livechat, ja to skvělé odreagování

  superkarma: 0 31.01.2013, 15:04:13
 3. avatar
  [10] Julča [*]

  Reneta: já jsem myslela,že to píše Pája.Máš stejnou ikonku.

  superkarma: 0 15.08.2005, 20:38:41
 4. [8] xenie [*]

  Tulikraska: a nosi snad podprdy ? takže měl pravdu

  superkarma: 0 15.08.2005, 13:54:49
 5. [6] Rikina [*]

  Kocicka 3: pořád nechápu, v čem ten problém spočívá. Spíš mi to připadá, že si lidi hledají problémy za každou cenu i tam, kde nejsou. A rozhodně by bylo pod moji důstojnost zjišťovat, s kým a o čem si můj přítel píše na netu. To už bych mu rovnou mohla i šacovat kapsy a tak. To přece není normální.

  superkarma: 0 15.08.2005, 12:32:42
 6. avatar
  [4] Kocicka [*]

  Ale kupodivu tímto trpí spíše muži než ženy....i když celkem chápu, že internet je pole kde mnoha lidí si dovolí jiné věci než v reálu, protože na ně není vidět....:-(

  superkarma: 0 15.08.2005, 11:58:23
 7. avatar
  [3] Kocicka [*]

  myslím si že internetová nevěra je mnohem větší problém než pohled na pěkný zadek hlavního hrdiny, který se tam mihne 1sekundu...i když i v tomhle může být posedlost po filmové star...

  superkarma: 0 15.08.2005, 11:57:16
 8. [2] Rikina [*]

  No a jak se má tvářit manžel, jehož manželka vzdychá u romantických filmů, jaký má hrdina úžasný modrý oči, eventuálně pěknou prdelku ? Vždyť je to totéž. To by pak lidi nesměli číst knížky a koukat na filmy, jelikož je to taky virtuální nevěra. Fuj. A jestli ten, s kým si píšu, je tlustej sádelnatej, je mi srdečně jedno, protože ho nevidím, a vidět ani nechci, důležité je, že s ním je zábava. Což tedy výše popsaný "svlékací" dialog není, to je podle mě ubohost. Ale asi jsou lidi, že je to baví... v každým případě nevěra to není, a žárlit na jakousi chiméru je nesmysl. Ostatně muž gentleman by manželce na grafologické fantazie nepřišel, takovej totiž nečte cizí písemnosti, ani ty internetové.

  superkarma: 0 15.08.2005, 11:47:46
 9. avatar
  [1] Galina [*]

  nechci to zlehčovat,ale hlavně bacha na chat tady na ženě-in...jdou tady pořádní blázni!!!
  A mám je taky mc ráda

  superkarma: 0 15.08.2005, 11:28:39

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme